Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Коли почне діяти «будівельна амністія»?

Коли почне діяти «будівельна амністія»?

11:01, 29.05.17
4470
Правопорядок
На сьогоднішній день надзвичайно актуальною продовжує залишатись тема узаконення самовільного будівництва .
В статті «Як узаконити самовільне будівництво?», що була опублікована  20 травня 2017 р., було розкрито механізм, який можливо було задіяти для оформлення права власності під час «будівельної амністії», тобто до 1 січня 2016 р.

На сьогоднішній час «будівельна амністія» закінчила дію.
До 2016 року легалізація самобудів у рамках «будівельної амністії» відбувалася відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» від 13 січня 2015 року № 92-VIII та наказу Мінрегіону №79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт».
Однак станом на 2017 рік відповідно до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельних ділянок та будівництво на них» з 22 грудня 2015 року з продовженням до кінця 2016 року терміну прийняття в експлуатацію самочинно збудованих об’єктів будівництва, без застосування штрафних санкцій.
18 жовтня 2016 року вищевказаний законопроект було прийнято у першому читанні, та станом на сьогодні, здавалося б, його прийняття втрачає сенс, оскільки рік вже майже закінчився.
Однак, відповідно до рекомендацій Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, вказаний проект Закону рекомендовано Верховній Раді України прийняти в цілому з урахуванням продовження терміну його дії до 31 грудня 2018 року.
Станом на 8 листопада 2016 року до законопроекту офіційно внесено декілька поправок до другого читання, а саме абзац перший п. 9 Розділу V Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» запропоновано прийняти у наступній редакції: «Орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2018 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт (крім багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків та об’єктів, збудованих з істотним порушенням законодавства та будівельних норм і правил), за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію».
Тобто, перелік об’єктів будівництва було замінено на ряд виключень, зазначених у дужках, що певним чином розширює коло об’єктів будівництва, які підпадають під будівельну амністію.
Разом з тим, викликає сумнів словосполучення «істотні порушення», адже чіткого визначення істотних порушень містобудівного законодавства немає.
Тобто, на розсуд ДАБІ навіть незначні порушення  будівельних норм і правил можна буде назвати підставою для формальної відмови приймати об’єкт будівництва до експлуатації. У такому разі, у власників (користувачів) земельних ділянок є два шляхи: або виправляти усі порушення будівельних норм та містобудівного законодавства, на які вказує ДАБІ, або іти до суду та доводити, що порушення, в разі його наявності, не є істотним.
Однак, на жаль, до прийняття зазначеного закону та набрання ним  чинності, відсутній законодавчо визначений механізм оформлення права власності на самочинне будівництво.
 
Ангеліна Банк, заступник начальника відділу «Дубівське бюро БПД» Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомогискачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення