Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » Зросли штрафи за браконьєрство

Зросли штрафи за браконьєрство

09:10, 31.07.17
3 139
Информация / Кримінал
Зросли штрафи за браконьєрствоЗ 25 липня в Україні в 4 рази збільшуються штрафи за браконьєрство по всіх видах тварин. А за знищення чи пошкодження гнізд, нір та бобрових загат – у 5-10 разів.

У Державному агентстві лісових ресурсів такий розрахунок пояснюють тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти на відтворення знищених тварин.
Таким чином, згідно з наказом Держлісагентства, Мінагрополітики та Мінприроди, розмір такси за незаконне знищення тварин збільшено:
за лося – з 20 тис. до 80 тис. грн.;
за оленя європейського – з 15 тис. до 60 тис. грн.;
за оленя плямистого – з 10 тис. до 50 тис. грн.;
за лань – з 10 тис. до 40 тис. грн.;
за козулю та муфлона – з 8 тис. до 32 тис. грн.;
за бобра – з 2,6 тис. до 10 тис. грн.;
за зайця-русака – з 500 до 8 тис. грн.;
за бабака та куницю – з 1,5 тис. до 6 тис. грн.;
за лебедя – з 1 тис. до 4 тис. грн.;
за галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – з 500 до 2 тис. грн.
Важливо знати! Крім відшкодування збитків, за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Сезони полювання
Ті, хто має необхідні документи на полювання – відстрільну картку та ліцензію, знають, що сезон полювання на дичину традиційно відкривається на початку серпня. Терміни початку полювання в Україні визначені законом Про мисливське господарство та полювання. Конкретні ж дати, а також дні і норми відстрілу тварин визначаються місцевою владою і наказами Мінприроди.
Отже, відповідно до закону полювання може здійснюватися:
на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, чорної чорнодзьобої вівсянки, водяної курочки, пастушки), куликів (крім дупеля, кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка) – з серпня по грудень включно;
на гусок: сірих, білолобих великих, гуменника – серпень-січень;
на сіру куріпку, фазана – з жовтня по грудень включно;
на перепілку – серпень-листопад;
на самця козулі – з травня по 31 грудня;
на самців лані, оленя європейського та плямистого, лося, муфлона, кабана та їхній молодняк, включаючи молодняк козулі, здатний до самостійного існування – з серпня до початку лютого;
на бабака – з червня по 30 вересня;
на борсука – з жовтня до кінця листопада;
на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам’яну, норку американську, єнотовидного собаку, лисицю, вовка, шакала – з жовтня по 31 січня;
на дикого кролика і зайця-русака – листопад-січень.
Державне агентство
лісових ресурсів України.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.