Волонтери громадського центру «Кожен може допомогти» провели майстер-клас з виготовлення синичників для юних берегівчан і гостей міста. Про це пише “Район. Берегове”.
Під час заходу орнітолог Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк ознайомлював дітей з птахами родини синицеві та навчав створювати гніздові конструкції для цих птахів.
За словами екотренера, зазвичай велика синиця (Parus major L.) є частим гостем синичників. Вона мало ляклива та легко пізнається за яскравим оперенням, виділяючись передусім яскраво-жовтим черевцем з «краваткою», чорною шапочкою та білими щоками. Самиці схожі на самців, але більше тьмяні, нашийник і чорна смуга на череві тонша. Часто трапляється також синиця блакитна (Cyanistes caeruleus L.). Вона менша за велику синицю, і в її оперені переважають жовто-чорні кольори.
«Рідкісні гості міста: синиця чорна (Parus ater) та синиця чубата (Lophophanes cristatus L.). Цих пташок можна спостерігати в лісі. Нечасто взимку на Закарпатті зустрічається і синиця біла (Cyanistes cyanus L.). В Україні вона гніздиться лише в лісах середнї течії Прип’яті та Стоходу. Синиця біла перебуває під охороною Червоної книги України (статус – рідкісний) та Бернською конвенцією. Постійною загрозою для виду є знищення та спотворення старих лісів та фактор неспокою з боку людини», – розповідав Леонід Покритюк.
Діти охоче знайомилися з біорізноманіття синиць та інших птахів не тільки з фахової розповіді, а й виконуючи завдання дидактичної гри. Однак найбільше зацікавилися учасники виготовленням різноманітних конструкцій гніздових скриньок, дізнаючись про їхні види та призначення. Змайстровані синичники прилаштували на подвір’ї волонтерського центру.