У четвер, 14 березня, у мистецькому центрі «Кубло» відкриваєть незвичайна виставка. Вона присявчується історіям про життя в часи війни. Їх розповідають діти через візуальне мистецтво, тексти, аудіо подкасти, плейбек. Цей захід анонсує видання “Заголовок”.
Виставка підсумовує проект «Чути дітей: зцілення через історії та мистецтво», під час якого переселені та місцеві діти 11-16 років мали заняття зі сторітелінгу за 4-ма напрямками: писали з журналісткою Тетяною Літераті, малювали з художником Віктором Лавним, записували подкасти з викладачем Закарпатської академії мистецтв, засновником подкасту «Глибше» Робертом Довганичем та грали в плейбек- і форум-театрі зі студією «Станція Уж» із Харкова.
Все це можна побачити, як и почитати й почути, на виставці «Чути дітей», яка триватиме з 14 по 24 березня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (скансен), в залі на 2-му поверсі.
Про що думають діти, які живуть у війні? Що їх турбує, тривожить, а що надихає? Як змінилося їхнє життя за останні роки? Чи розуміють вони, що відбувається навколо? Про що вони мріють, у що вірять? Як впливає на них війна?
На думку Тетяни Смріги, керівниці ГО «Мистецький центр «Кубло», виставка – це документ, який допоможе глибше зрозуміти дітей і самих себе; прості й відверті історії, в яких перемішані біль і страх зі сміхом та грою. Дзеркало, в якому діти можуть побачити, що вони не самотні у своїх переживаннях, а дорослі – помітити те, що часом хотіли би приховати або прикрасити.»