Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » Прийнято вагомі рішення

Прийнято вагомі рішення

09:37, 20.07.20
90
Новини / Влада / Суспільство
16 липня голова обласної ради Михайло Рівіс відкрив пленарне засідання 18-ої сесії облради. У залі зареєструвалось 45 обласних обранців. У зв’язку з вимогами карантину на сесію запрошено обмежену кількість осіб. Зокрема, голову ОДА Олексія Петрова, народних депутатів України від Закарпаття, керівників правоохоронних органів та окремих управлінь облдержадміністрації.

Найперше М.Рівіс закликав усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання світлу памʼять Владики Мілана Шашіка – єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії – духовного наставника багатьох християн краю, видатного гуманіста, справжнього патріота України, який відійшов на 68-у році життя в інший світ, а також полеглих за Україну воїнів.
Михайло Рівіс озвучив декілька повідомлень та оголошень, серед яких – із вітаннями до святкових та урочистих дат.
Зокрема, М.Рівіс поздоровив колег – іменинників, що святкували дні народження у міжсесійний період, а також цьогорічних ювілярів. Останніх він нагородив відзнаками обласної ради – Подякою та цінним подарунком. Відтак Михайло Михайлович за дорученням Голови українського парламенту Дмитра Разумкова виконав ще одну приємну місію і вручив Грамоти Верховної Ради України депутатам – медикам, а також з нагоди Дня Конституції України: Шніцеру Роману Івановичу – голові постійної комісії облради з питань охорони здоровʼя, директору КНП «Обласна дитяча лікарня» обласної ради, а також Паканичу Юрію Андрійовичу – секретарю постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, лікарю-хірургу КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака» обласної ради.
Крім того, перші керівники краю – голова облради М.Рівіс та голова ОДА О.Петров вшанували спільною відзнакою облради та облдержадміністрації – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» двох відомих краян: депутата обласної ради Василя Дем’янчука за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток Закарпаття та заступника голови Громадської ради при обласній державній адміністрації Олега Лукшу з нагоди 70-річчя від дня народження.
Відтак інформував депутатський корпус про нові кадрові призначення в краї.
Так, Коцюба Олег Анатолійович став першим заступником голови ОДА, а Цвігун Віталій Борисович – заступником голови ОДА; Щербей Мирослав Васильович – начальником Головного управління ДСНС України в Закарпатській області; Давидов Андрій Сергійович – директором департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА; Гутич Василь Антонович – завідувач сектору з питань регулювання земельних відносин ОДА.
Обласні обранці, формуючи порядок денний на основі рекомендацій президії,  з голосу включили  інші важливі питання.  Так,  з ініціативи голови облради Михайла Рівіса – про звернення обласної ради щодо негайного відновлення габаритно-вагового контролю на автодорогах області; Олександра Ледиди  – про звернення до уряду щодо неприйнятності дистанційного режиму навчання для всіх здобувачів освіти та роботи педагогічних працівників у Закарпатській області, де інтернетне покриття складає трохи більше 50 відсотків; Романа Фурмана – про безоплатну передачу рухомого майна аеропорта «Бориспіль» на баланс  аеропорту «Ужгород» та ін.
Потім  головуючий Михайло Рівіс озвучив ряд депутатських запитів, які стосувалися необхідності ремонту доріг, закладів соціального спрямування,  розвитку медичної та освітньої галузі.
Перейшовши до розгляду питань порядку денного, депутати  найперше підтримали звіт щодо здійснення Закарпатською обласною державною адміністрацією делегованих повноважень за 2019 рік та ухвалили низку значущих для краю рішень. Серед них: «Про Програму розвитку Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2021-2025 рр.», «Про затвердження Виконавчого протоколу №1 до Угоди про співпрацю між Закарпатською обласною радою та Загальними зборами Боршод-Абауй-Земплен медье (область)», «Про підтримку реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги» та ін.  Відтак  внесли актуальні зміни і доповнення до  діючих регіональних програм. Зокрема, до Програми фінансового забезпечення проєктів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2020 рік, до Програми профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2016-2020 рр., до Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської області на 2020-2021 рр.,  до Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019-2021 рр., до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Закарпатській області на період до 2020 року та до обласного бюджету на 2020 рік, а також ухвалили рішення «Про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення» та «Про погодження лімітів використання лісових ресурсів під час заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань у 2020 році».
Затвердили крайові обранці звіти про результати виконання ряду регіональних програм і підтримали  клопотання про відзначення щорічною Премією Верховної Ради України педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів,  про присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування, а також про обрання представників громадськості від Закарпатської обласної ради до складу комісії управління поліції охорони в Закарпатській області та  Департаменту патрульної поліції.
У ході роботи  сесії йшлося також  про  стан використання коштів у сумі 153 млн грн, виділених депутатами із обласного бюджету для недопущення поширення пандемії в краї. Це питання порушив Віктор Русин. Михайло Рівіс ставив питання жорстко: чому дотепер не оплачено  лікарям усіх  районних лікарень відповідні надбавки до зарплати  за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19? За словами присутнього на засіданні голови ОДА Олексія Петрова, 6 таких лікарень вже мають надбавки, інші лікарні наразі готуються до відповідного контрактування з НСЗУ.
Роман Шніцер наголосив, що придбані апарати ШВЛ високого класу дають реальні шанси на порятунок життя людей. А Андрій Шекета зауважив на  необхідності негайного облаштування медичної лабораторії в Хусті, яка обслуговуватиме і жителів Тячівського, Рахівського, Міжгірського, Іршавського, Виноградівського районів.
На всі ці та інші запитання відповідав заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Іван Гуштан.
На завершення роботи сесії було прийнято ще низку  рішень про майно та 13 звернень до вищих органів державної влади з наболілих питань сьогодення.
З ініціативи депутатів облради, у сесійній залі було заслухано інформацію представників Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса та управління ДСНС України у Закарпатській області про вжиття заходів із функціонування протипаводкового комплексного захисту територій і подолання наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня, спричинених сильними тривалими опадами на території області у червні 2020 року. Оскільки підтопленими виявилися понад 500 дворогосподарств, пошкоджено понад 100 інфраструктурних об’єктів, що належать до сфери управління органів місцевої влади та місцевого самоврядування, відрізки автодоріг державного значення, дамб і берегоукріплень. Найбільш постраждали гірські райони. Депутати активно обговорили це питання, внесли конкретні пропозиції, серед яких – просити уряд забезпечити у повному обсязі фінансування відновлювальних робіт та ліквідації наслідків паводку.
З цього актуального питання депутати також скерували звернення до вищих органів державної влади.
Пресслужба облради.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план території для будівництва
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Ф.Манайла в с. Терново, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться 21 серпня 2020 року 0 10.00 в приміщенні Тернівської сільської ради.
Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться. 

Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.