Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Дітям – увагу і всі блага суспільства

Дітям – увагу і всі блага суспільства

09:48, 04.09.17
1 254
Тячівщина / Події
Дітям – увагу і всі блага суспільстваМинулої середи у Тячівський місцевій прокуратурі проведено спільну нараду керівників правоохоронних органів та інших відомств Тячівського, Рахівського районів з порядком денним: «Стан додержання законодавства, спрямованого на запобігання злочинності та профілактику правопорушень серед підлітків, вимог Закону України «Про охорону дитинства» та іншого законодавства, спрямованого на захист прав дітей на території Тячівського та Рахівського районів» під головуванням виконувача обов’язків керівника Тячівської місцевої прокуратури Ю.Ю.Варги. У ній взяли участь заступник голови Тячівської РДА М.М.Полажинець, заступник голови райради В.В.Кушілка, начальник Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області В.С.Майданик, начальники служби у справах дітей Тячівської та Рахівської РДА, працівники управлінь освіти, Тячівського і Рахівського районних відділів з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Проаналізовано стан додержання законодавства, спрямованого на запобігання злочинності та профілактику правопорушень серед підлітків.

Так, із початку року рівень злочинності серед неповнолітніх на території Закарпатської області збільшився на 85,6%, у порівнянні з минулим роком (з 90 до 167). У Тячівському районі з числа облікованих у звітному періоді кримінальних правопорушень спостерігається ріст на 9,1%, у порівнянні з минулим роком (з 11 до 12), а у Рахівському районі – 66,7 % (з 9 до 15).
Від загальної кількості кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми – 80% складають злочини майнового характеру.
Має негативну тенденцію до збільшення вчинення підлітками особливо тяжких злочинів у Тячівському районі. Так, впродовж 7 місяців поточного року підлітками на території Тячівського району у групі осіб з дорослими вчинено 2 розбої, 3 незаконні заволодіння транспортними засобами, 1 вимагання, а також 1 грабіж, проти жодного, у порівнянні з минулим роком.
Має місце ріст злочинів, передбачених ст. 304 КК України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність): з 0 до 2 у Тячівському районі.
Поряд з об’єктивними чинниками злочинності ці негативні тенденції зумовлені також неналежною роботою органів Національної поліції, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з профілактики підліткової злочинності, а також недотримання та порушення соціальних, майнових прав дітей, неблагополуччя сімейного виховання, незайнятість неповнолітніх навчанням чи працею.
Залишаючись наодинці зі своїми проблемами, без допомоги та захисту дорослих, неповнолітні тривалий час перебувають під згубним впливом сім’ї або вулиці, залишають родини, бродяжать та жебракують, нерідко стають на шлях вчинення злочинів.
Негативно впливає на додержання прав і свобод неповнолітніх неналежне виконання батьками своїх батьківських обов’язків щодо забезпечення необхідного життєвого рівня дітей. Діти при живих батьках залишаються без їх піклування та фактично стають сиротами. Проте, ці факти часто залишаються поза увагою працівників вищевказаних органів профілактики, а також службових осіб загальноосвітніх закладів району.
Не маючи бажання працювати, дорослі паразитують на власних дітях та безпідставно позбавляють їх їжі, одягу, майна, тобто здійснюють над ними ще й економічне насильство. Як наслідок, переважну більшість злочинів неповнолітні вчинили проти власності.
Не забезпечено чіткої взаємодії між відділами органів з питань пробації Закарпатської області, ювенальної превенції органів Національної поліції та центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково.
Не відповідає сьогоденню і робота органів та закладів освіти з попередження негативних проявів серед учнів, їх правового виховання.
Особливої уваги потребують питання дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, недопущення порушень їх конституційних прав.
З огляду на вищенаведене, причинами негативних тенденцій динаміки стану злочинності серед неповнолітніх залишається відсутність належної виховної роботи з підлітками за місцем проживання, навчання. Це також недостатня робота органів профілактики, в тому числі з питань координації діяльності з іншими уповноваженими органами влади та місцевого самоврядування з питань своєчасного вивлення та вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення вилучення дітей з несприятливого середовища і, безумовно, створення належних побутових умов неповнолітніх батьками або осіб, що їх замінюють.
Ярослав Дьолог, прокурор Тячівської місцевої прокуратури
Дітям – увагу і всі блага суспільстваДітям – увагу і всі блага суспільства
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.