Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Тячівщина – серед регіонів області, найбільш уражених ВІЛ-інфекцією

Тячівщина – серед регіонів області, найбільш уражених ВІЛ-інфекцією

15:42, 01.12.17
296
Тячівщина / Здоров'я
Тячівщина – серед регіонів області, найбільш уражених ВІЛ-інфекцієюВсесвітній день боротьби зі СНІДом покликаний підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу, продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях зі зниження тягаря цієї хвороби. У 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі «Право на здоров’я». Це право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я, в т.ч і тих, які живуть з ВІЛ та постраждали від хвороби, на її попередження та лікування, на прийняття рішення про своє власне здоров’я та дотримання власної поваги,  гідності, право на відсутність дискримінації.

У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними ВООЗ та ЮЕЙДС). Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 р. в Україні мешкало 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій.
В структурі шляхів передачі ВІЛ все більш суттєве епідемічне значення набуває статевий шлях (61,6%, 2016 р.). Актуальність парентерального шляху (передачі при введені наркотичних препаратів) залишається високою, незважаючи на тенденцію до зниження (21,8% у м.р.).
Протягом останніх 5 років значення показників захворюваності на СНІД становило близько 20-22 випадки на 100 тис. населення, смертності від СНІДу – близько 7-8 випадків.
Впродовж 10 місяців ц.р. в країні під нагляд вперше взято 14667 ВІЛ-інфікованих осіб (34,2 особи на 100 тис. нас.).
Серед  осіб, які зареєстровані за 10 місяців ц.р., 63,8% складали інфіковані статевим шляхом, 21,5% – парентеральним.
В Україні активність епідемічного процесу ВІЛ-інфекції продовжує підтримуватись внаслідок прихованого компоненту. Майже половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), не знає про свій статус (за даними медичного обліку). Щорічно близько третини ВІЛ-позитивних осіб залишаються поза медичним обліком (26,4% – 2016 р.).
За весь період епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, з моменту реєстрації першого випадку інфікування, в Закарпатській області офіційно зареєстровано 999 осіб з вперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ, в т.ч. дітей, народжених інфікованими жінками, – 208, 339 особам в області встановлено діагноз СНІД.
На сьогоднішній день на диспансерному обліку перебуває 560 ВІЛ-інфікованих осіб, із них – 185 хворі на СНІД. Дітей, народжених інфікованими матерями – 54, в т.ч. у 43 – інфекція  в стадії підтвердження, іншим – статус підтверджено.
Показник поширеності ВІЛ-інфекції на 1 листопада ц.р. склав 44,6 осіб на 100 тис. населення, проти показника станом на 1 листопада м.р. – 36,5.
Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами області залишаються Хустський (68,3 на 100 тис. нас.), Свалявський (64,7), Тячівський (57,1), Мукачівський (53,2) райони та м. Ужгород (81,8).
За 10 місяців ц.р. в області зареєстровано 96 нових випадків інфікування ВІЛ, в т.ч. дітей, віком до 18 місяців, народжених інфікованими жінками – 15. Прибули на проживання та зареєстровані в базі даних дві ВІЛ-інфіковані особи з Донецької області.
На Тячівщині нині перебувають на обліку 98 осіб (в т.ч. – 10 дітей), з них 57 безкоштовно отримують антиретровірусне терапевтичне лікування.
7 пацієнтів вперше взяті на облік у цьому році (найбільше таких на Мукачівщині (19) та Хустщині (11). СНІД вперше встановлено цьогоріч у п’ятьох мешканців району, серед них – одна дитина. У районі 29 осіб хворі на СНІД. Позитивним фактором є добре налагоджена, багаторічна співпраця кабінету «Довіри» з обласним центром профілактики і боротьби зі СНІДом, внаслідок чого хворі вчасно дообстежуються і отримують належне лікування.
Пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції залишаються: забезпечення рівного доступу до консультування і тестування, вчасне охоплення інфікованих осіб послугами догляду та підтримки, антиретровірусним лікуванням, попередженням випадків інфікування ВІЛ. Зокрема, розширення обсягів антиретровірусної терапії дозволяє отримати шанс на якісне та продуктивне життя, розширює можливості попередження подальшої передачі ВІЛ. Саме спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

Ігор Тиводар, заст. головного лікаря КЗ «Тячівська райполіклініка».
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.