Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Мокрянський лісгосп тримає марку кращого

Мокрянський лісгосп тримає марку кращого

10:34, 12.02.18
461
Тячівщина
Мокрянський лісгосп  тримає марку кращогоНа початку нового року лісові господарства краю підводять підсумки роботи за попередній рік. Зроблено такий аналіз діяльності й у ДП «Мокрянське ЛМГ», який у 2016 році здобув звання кращого лісгоспу краю. Керує підприємством Володимир Куцин. З ним й ведемо розмову про здобутки лісгоспу у 2017 році та плани на перспективу.

– Володимире Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, чи вдалося і тогоріч утримати звання кращого лісгоспу області та які напрацювання має підприємство?
– Минулий рік був не менш продуктивний для лісгоспу, ніж попередній 2016 рік. Щоправда, через ряд об’єктивних причин, у порівнянні з 2016 роком, дещо зменшилися економічні показники. Довелося зменшити обсяги заготовленої продукції на 62 %. Так, тогоріч заготовили 87929 кубометрів деревини, тобто на 54 тис кубометрів менше, ніж  у 2017 році за рахунок зменшення суцільних зрубів. Всю продукцію було реалізовано у межах України, адже лісгосп вже не експортував за кордон деревину. Однак виторг отримав доволі хороший – близько 65,9 млн. грн., що лише на 5,2 млн. грн. менше, ніж у 2016 році.
Тогоріч сплачено податки до держказни та спецфондів у сумі 34,8 млн. грн. Лісгосп отримав від своєї діяльності близько 9,5 млн. грн. чистого прибутку.
– Чи триває реалізація дров населенню та підприємствам?
– Тогоріч лісгосп реалізував понад 13187 кубометрів дров місцевому населенню та 713 кубометрів твердого палива – державним установам. Продаж дров триває й надалі. Хоч не так масово, як у осінній період, однак й зараз покупців твердого палива вистачає.
– Яку роботу проведено у господарській сфері?
– Основний акцент був зроблений на покращенні дорожньої інфраструктури та реконструкції адмінбудинків лісництв. Так, впродовж року було збудовано 2,8 км нової лісової дороги на території Брадульського лісництва, ще 8 км лісових стежок було відремонтовано у всіх лісництвах. Паралельно з цим, збудовано два нові мости та ще два реконструйовано. Ремонтні роботи було проведено й у будівлях Комсомольського та Руськомокрянського лісництв. А задля комфортного перебування візитерів лісу та туристів на лоні природи в угіддях лісгоспу збудовано 8 місць відпочинку з альтанками.  
– Як адміністрація дбає про комфорт для працівників лісгоспу?
– Безсумнівно, всі досягнення лісгоспу – це злагоджена та цілеспрямована праця усього колективу.  Наразі у лісгоспі трудиться 211 осіб. Щорічно намагаємося покращувати умови праці для працівників та виплачувати достойні зарплати. Так, у минулому році середньомісячна зарплата зросла з 7745 грн. до 9503 грн.
- Як спрацювали лісництва та як налагоджена співпраця з підрядчиками?
- Кожен підрозділ лісгосп справно виконує свою роботу. Однак є ті, що працювали продуктивно та варті похвали. Це колективи Брадульського лісництва (лісничий М.Д.Кубинець), Тарасівського (І.М.Декет) та Мокрянського (І.І.Костяк) лісництв. Що ж до підрядчиків, то співпраця нагадоджена добре. Вдячні за підтримку ПП «ЄВРОЛІС» (директор В.В.Куцин), ПП Куцин Г.М (директор В.М.Куцин) та ПП «Яновець» (директор В.В.Кричфалувшій).
– Яка ситуація у лісоохоронній ланці господарства?
– Цій ділянці роботи завжди приділяємо пильну увагу. Керує роботою цього підрозділу головний лісничий М.М.Михальчич, а допомагають йому 87 працівників державної лісової охорони. Так, завдяки клопіткій праці охоронців лісу тогоріч не зафіксовано самовільних вирубок лісу. А задля посилення контролю у лісових масивах на під’їздах до лісофонду встановлено стаціонарні камери відеонагляду та фотопастки, які допомагають лісівникам встановити особи браконьєрів чи попередити правопорушення.
– Що передбачено зробити під час весняної лісовідновлювальної кампанії?
– Лісокультурна кампанія проводитиметься на 199 га угідь, з них 130,6 га буде відведено під сприяння природному поновленню, а на 68,4 га проведено посадку лісових культур. Загалом, заплановано висадити близько 750 тис молодих деревцят ялини, ялиці, модрини, бука, ясена, явора та дуба.
– А як налагоджені справи з мисливством у ДП «Мокрянське ЛМГ»?
– Мисливським господарством на підприємстві займається головний мисливствознавець В.М.Куцин. Допомагають йому у роботі 6 єгерів. Під пильним наглядом працівників лісгоспу олені, косулі, ведмеді, рябчики, глухарі та інші лісові мешканці. Наразі на території лісгоспу триває облік диких тварин. Також лісова охорона проводить депопуляцію дикого кабана. Разом з тим, триває підгодівля лісових мешканців. У годівниці викладаємо гілковий корм та сіно, заготовлені ще влітку, та сіль у солянці.
– Поділіться планами на перспективу.
– Будемо й надалі виконувати свою професійну діяльність – вести охорону та захист флори та фауни Карпат. Нашою метою є також збільшити площі насаджень та якомога раціональніше використовувати природні багатства краю. Користуючись нагодою, хочу подякувати всьому колективу лісгоспу за сумлінну роботу та злагоджену співпрацю. Досягнення лісгоспу - це заслуга кожного лісівника.
– Дякую за інтерв’ю. Хай щастить!
Цікавилася Л.БІЛАК.
Мокрянський лісгосп  тримає марку кращогоМокрянський лісгосп  тримає марку кращого
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.