Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Брустурянський лісгосп стабільно працює та розвивається

Брустурянський лісгосп стабільно працює та розвивається

09:20, 26.02.18
287
Тячівщина / Економіка
Впродовж останніх років державні лісові господарства району завойовують перші сходинки серед галузевих підприємств області. Одним з таких лісгоспів є ДП «Брустурянське ЛМГ», яким керує Михайло Бігун. З ним ведемо розмову про проведену роботу підприємства за 2017 рік та плани на перспективу.  

– Найперше, Михайле Миколайовичу, розкажіть про тогорічні економічні досягнення лісгоспу.
– Рік для підприємства був доволі спокійним і, можна сказати, стабільним. Було заготовлено 152285 м3 деревини, а реалізовано сировини на суму 105,560 млн.грн, що на 26 тис. кубометрів менше, ніж заготовили за 2016 рік. Сплачено податків та всіх платежів до держказни на суму 29,953 млн. грн. Вдалося також збільшити розмір середньомісячної зарплати до 8181 грн. Отримав 4,172 млн. грн. прибутку.
– Які важелі вагомих економічних показників?
– Це, насамперед, результат спільних зусиль усіх працівників, добросовісна і наполеглива праця кожного – від лісокультурниці і лісоруба до керівників підрозділів.
Намагаємось всіляко підтримувати робітників та зберегти колектив. За результатами діяльності преміюємо кращих працівників, а також забезпечуємо їх дровами для опалення за мінімально можливою ціною, не забуваємо і про ветеранів лісгоспу. До речі, у 2017 році продано населенню 24472 кубометрів дров на суму 6267966 грн, а підприємствам – 3185 кубометрів твердого палива на суму 1572821 грн.
– А як спрацювали тогоріч лісництва?
– На найвищому рівні. Так, за результатами роботи із заготівлі деревини та охорони лісу на першому місці були працівники Плайського лісництва, другу сходинку посіло Турбатське лісництво, третю – Кедринське.
– Чи інвестує підприємство кошти в розвиток власного виробництва?
– Оскільки державне фінансування робіт на охорону лісів та лісовідновлення відсутнє, підприємству доводиться це робити.
Проведено ряд робіт з покращення умов праці лісівників. Зокрема, проведено капремонти у Нересницькому та Плайському лісництвах, побудовано нову контору Лопухівського лісництва, здано в експлуатацію їдальню для робітників у Кедринському лісництві. В Плайському лісництві проведено капітальний ремонт всіх кімнат першого і другого поверхів, а також заново побудовано дерев’яний будинок для лісників. А у Кедринському та Лопухівському лісництвах створено по одній рекреаційній ділянці для відпочинку туристів. У Турбатському лісництві проведено внутрішній ремонт в будинку для лісників, побудовано 4 рибники для вирощування форелі. Проведено також ремонт 56 км доріг на суму 830 тис.грн. Разом з тим,  збудовано й нові лісові дороги протяжністю  6,1 км на суму 920 тис.грн. Новий шлях також проліг через дорогу Легіонів, який наразі з’єднав два райони – Рахівський та Тячівський.
– Яким чином зміни у профільній законодавчій базі вплинули на результати роботи підприємства?
– Відповідно до змін у законодавчій базі, підприємство включило нові об’єкти до природо-заповідного фонду. Якщо раніше на території лісгоспу було 945 га пралісів, то вже цього року їх збільшимо до 1500 га. Наразі природо-заповідний фонд підприємства складає більше 4 тис. га, де заборонені всі види рубок. Ближчим часом у лісовій галузі відбудеться реформування. Переконаний, що зміни  потрібні, але головним завданням є збереження робочих місць.
– Які основні напрямки діяльності лісгоспу? Адже у багатьох людей складається таке враження, що лісівники займаються лише вирубкою дерев.
– Основними видами діяльності є лісовідновлення, лісорозведення, охорона, захист лісу і аж потім лісозаготівля та переробка деревини. Для забезпечення виконання комплексу лісокультурних робіт високоякісним посадковим матеріалом в лісництвах успішно функціонують розсадники, де вирощується садивний матеріал основних лісоутворюючих порід.
Головна мета діяльності підприємства полягає в забезпеченні безперервного, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів та їх розширене відтворення.
Тогоріч господарство отримало сертифікат за схемою FSC (Лісової Наглядової Ради). Головною мотивацією проведення лісової сертифікації є прагнення отримати підтвердження високого рівня ведення лісового господарства від незалежної міжнародної організації, наблизити рівень соціальних стандартів лісогосподарського виробництва до європейських та отримати новітні знання та практичні навички ведення екологічно орієнтованого лісівництва. У 2015 році наше підприємство стало лідером серед  лісгоспів краю, а за підсумками 2016 року – посіло почесне 3-те місце серед галузевих підприємств області, у 2017 році – друге місце.
Господарство, вилучає значно менше деревини, ніж природно приростає за рік. У минулому році заготовлено всього 85% деревини від загального приросту деревини, тобто заготовлено – 152,285 тис. куб. м. У розвинених європейських країнах цей відсоток значно вищий, зокрема, в Австрії – 89%, Швеції – 80%. Тож щороку запаси деревини у лісах ДП «Брустурянське ЛМГ» зростають  на 168 тис. куб. м.
Цей факт підтверджує невиснажливість лісокористування, щороку кількість деревини у лісах збільшується, причому суттєво.
Через повну відсутність державного фінансування значні витрати йдуть на проведення лісогосподарських робіт за рахунок госпрозрахункової діяльності підприємства.
– У тому числі і лісовідновлення?
– Так, створено нові лісові культури на площі 85,8 га, ще на 355,2 га лісу було створено умови для природного поновлення. Загалом, на 390,5 га лісових угідь було висаджено понад 1,3 млн. саджанців різних порід.
– Чи залучаєте громадськість до такої важливої і відповідальної справи як посадка дерев?
– За доброю традицією, лісівники минулого року, у період з 21 березня (Всесвітній день лісівництва) по 17 квітня (День довкілля), долучались до проведення щорічної акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках». Проведення цієї акції уже стало звичним як для лісівників, так і для членів шкільного лісництва, що діє при Лопухівській школі.
Метою також стало виховання дбайливого ставлення молоді до природи загалом та лісу, зокрема, до збереження існуючих та створення нових зелених насаджень у населених пунктах, упорядкування місць відпочинку населення. Важливою складовою акції є створення нових місць рекреації та пропагування екологічних знань.
– Розкажіть, як ведеться охорона лісів працівниками лісгоспу?
– Працівники державної лісової охорони попрацювали результативно. За попередній рік складено всього 19 протоколів, із них 9 за незаконну рубку дерев, сума завданих збитків складає 262,801 тис грн. Також було складено 10 протоколів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відповідно до ст. 77 КУпАП. Проведено 46 рейдів на території лісових масивів підприємства та спільні рейди поліцейських і лісівників у період новорічно-різдвяних свят. Виявлено 12 фактів самовільно зрубаних ялинок та накладено штраф на суму 1020 грн, а розмір заподіяної шкоди – 4793 грн. До речі, лісгосп мав намір  реалізувати 2000 ялинок, тоді як спродав 187 деревцят на суму 10,620 тис. грн.
– А які результати роботи в єгерської служби?
– Проведено облік диких тварин. Також триває підгодівля лісових мешканців кормом та гілками, заготовленими ще влітку. Триває й посилена охорона мисливських угідь, адже найстрашнішими ворогами для диких тварин є браконьєри. Наразі ведеться депопуляризація дикого кабана.
– Поділіться планами на цей рік.
– Робота з лісовідновлення, охорони та захисту лісу триватиме й надалі. Перш за все, вже скоро розпочнемо кампанію з висадки молодняка. Заплановано заліснити  57 га, природнє поновлення складає 89 га і сприяння природньому поновленню буде здійснено на площі 193 га. Тож буде висаджено 800 тис. молодих дерев основних лісоутворюючих порід. Триває розширення дорожньої мережі – прокладання лісових стежок до територій з достиглими насадженнями. Побільшає у лісі й рекреаційних місць. Завершимо будівництво розпочатих тогоріч зон відпочинку та зводитимемо нові.
А на працівників лісгоспу також чекають приємні зміни. Заплановано підвищити зарплату та прибуток за рахунок підвищення цін на лісопродукцію. Задля покращення умов перебування робітників у лісгоспі проведемо перекриття будівель Буштинського, Грушівського та Груниківського лісництв, а у Нересницькому лісництві збудуємо нову контору.
– Дякую за інтерв’ю.
Цікавилася Л.БІЛАК.Брустурянський лісгосп  стабільно працює та розвиваєтьсяБрустурянський лісгосп  стабільно працює та розвиваєтьсяБрустурянський лісгосп  стабільно працює та розвиваєтьсяБрустурянський лісгосп  стабільно працює та розвиваєтьсяБрустурянський лісгосп  стабільно працює та розвиваєтьсяБрустурянський лісгосп  стабільно працює та розвивається
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.