Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Створено громадську організацію учасників Революції Гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців «Єдність»

Створено громадську організацію учасників Революції Гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців «Єдність»

10:01, 19.03.18
103
Тячівщина / Суспільство
Створено громадську організацію учасників Революції Гідності,  ветеранів війни, волонтерів та добровольців «Єдність»Про мету та подальші плани новоствореного об’єднання активісти повідомили 7 березня, під час презентації для ЗМІ у районній бібліотеці.
Метою ГО є сприяння єдності, консолідації та координації зусиль учасників Революції Гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців, учасників бойових дій та забезпечення їх захисту у законодавчій площині. Серед засновників організації – знані на Тячівщині активісти, учасники бойових дій та волонтери Богдан Колодницький, Дмитро Молнар, Павло Бедей та Іван Дуйчак. Також до об’єднання увійшли Віталій Бенчак, Володимир Гапун, Василь Гоблик та Василь Лукань.  

Очолив громадську організацію відомий не тільки на Закарпатті волонтер-афганець, учасник Революції Гідності Богдан Колодницький.
Під час презентації кожен із членів організації поділився думками з приводу доцільності створення об’єднання, напрямків діяльності та планів на найближче майбутнє. Зокрема, активіст Майдану та учасник російсько-української війни Віталій Бенчак наголосив, що ГО «Єдність» – це громадське, а не політичне об’єднання. Його назва зумовлена тим, що наразі у колах людей, яким небайдужа подальша доля держави, бракує єдності, а саме в єдності – сила. Зазначив, що основне, над чим працюватимуть члени організації, – це, в першу чергу, захист держави на районному рівні та реалізація конституційних прав учасників Революції Гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців (комбатантів).
«Найпершими для нас є саме державницькі позиції, а економічні та соціальні питання – другорядні. Бо кожен учасник Революції Гідності, ветеран війни, волонтер та доброволець, який став на захист держави, насамперед, ідентифікував себе як державник», – сказав активіст.
Свої зусилля члени новоствореної ГО об’єднуватимуть, з-поміж іншого, навколо допомоги армії, адже, як прозвучало на презентації, «поки останній ворог не залишить українську землю, миру не буде».
Активісти кажуть: будуть просити владу змінити вектор допомоги армії – не продуктами, а тим, що справді необхідно військовим, – новітніми технічними засобами захисту (безпілотниками, приладами нічного бачення, тепловізорами тощо).
Також учасники об’єднання надаватимуть юридичну допомогу колишнім учасникам бойових дій, зокрема, в отриманні земельних ділянок. У цьому напрямку активісти вже мають напрацювання: після звернення до Головного управління Держгеокадастру в області десятьом ветеранам виділено землю, ще 30 теж їх отримають.
«Будемо максимально допомагати учасникам бойових дій, щоб здобути перемогу, мир і спокій у державі, та добровольцям, які за покликом серця пішли захищати державу», – наголосив Віталій Бенчак.
Ще одним напрямком діяльності ГО «Єдність» стане національно-патріотичне виховання молоді. Зокрема, активісти мають намір запровадити в районі пілотні проекти «Пласту» у співпраці з районною владою та управлінням освіти РДА. Адже пластунські осередки діють у багатьох районах області, тоді, як Тячівщина тут пасе задніх. З цією метою активісти готують до розгляду на черговій сесії райради відповідну Програму.
Як додав Василь Гоблик, наразі у навчальних закладах Тячівщини вже проводиться благодійна акція на підтримку армії: школярі плетуть маскувальні сітки для військових. А у перспективі активісти планують розвивати технологічні гуртки з поглибленим вивченням інформатики, щоб навчати молодь керувати сучасними технічними засобами та приділяти увагу початковій військовій підготовці юнаків.
Активіст, депутат Тячівської міськради Володимир Гапун зауважив, що активісти організації неформально співпрацювали ще в часи Революції Гідності, відтак війна внесла корективи, і кожен будував державу окремо. Але з часом стала очевидною потреба об’єднати зусилля однодумців, щоб координувати дії. Він наголосив, що громадська організація не ставить собі за мету бути альтернативою Громадській раді при РДА, але теж контролюватиме дії районної влади.
Свої думки щодо подальшої діяльності ГО «Єдність» висловили й інші активісти. Вони мають сподівання, що до руху будуть приєднуватись небайдужі громадяни, яких турбує доля держави, і тих хто готовий висловлювати конструктивні пропозиції для покращення її безпеки.   
Насамкінець голова громадської організації Богдан Колодницький додав, що активісти ГО будуть продовжувати працювати на захист України, як працювали і до створення організації. Усі вони розділяють думку про те, що Україна – могутня держава, однак зміни у ній не можуть відбуватися за помахом руки, це тривалий процес, який треба пройти. Тому гасло організації – «Україна понад усе». У планах активістів – також проведення просвітницьких та культурно-мистецьких заходів патріотичного спрямування із залученням дітей та молоді.
Наталія Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.