Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » У Солотвині проведено міжнародну наукову конференцію

У Солотвині проведено міжнародну наукову конференцію

08:42, 29.05.18
239
Тячівщина / Події / Здоров'я
У Солотвині проведено  міжнародну наукову конференцію24-25 травня у смт Солотниво на базі ДЗ «Українська алергологічна лікарня МОЗ України» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Спелеотерапія та її штучні аналоги в Україні: становлення та перспективи», приурочена 50-річчю спелеотерапії в Україні.

Організували захід постійно діюча комісія зі спелеотерапії Міжнародного товариства спелеології при ЮНЕСКО, департамент охорони здоров’я ОДА, ДУ «Науково-практичний медичний центр «Реабілітація» МОЗ України», ДЗ «Українська алергологічна лікарня МОЗ України», Солотвинська обласна алергологічна лікарня.
Участь у конференції взяли науковці, профільні лікарі не тільки з України, а й закордоння: пульмонологи, алергологи, клінічні імунологи, педіатри, дерматологи, ЛОР-лікарі, лікарі загальної практики, а також наукові працівники, викладачі вищих навчальних закладів, кліматологи, фахівці з фізики та хімії зовнішнього середовища та соляних шахт та інші спеціалісти, а також представники обласної, районної та селищної влади.
Офіційне відкриття заходу відбулося 24 травня у конференц-залі одного з ресторанно-готельних комплексів селища. Найперше, до присутніх звернувся з вітальним словом директор ДУ НПМЦ «Реабілітація» м. Ужгород Іван Лемко. Він від імені оргкомітету подякував учасникам конференції за візит до Солотвина та багаторічну співпрацю. Відтак, хвилиною мовчання присутні вшанували  пам’ять про тих науковців та лікарів, що відійшли у вічність.
Виступив начальник департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович. Окрім вітань та побажань, адресованих працівникам спелеотерапії України, Володимир Петрович висловив також сподівання, що колишню славу Солотвина, як центру спелеотерапії, буде відновлено. Відтак, передав нагороду за заслуги перед Закарпаттям від голови ОДА науковцю Івану Лемку. Також він вручив від імені адміністрації ОДА та обласної ради керівникам ряду медичних закладів, лікарям, медпрацівникам та ветеранам галузі почесні грамоти.
Продовжив конференцію колишній начальник управління ОДА Василь Рішко, який розповів історію будівництва та створення Республіканської алергологічної лікарні.
З вітальним словом звернувся й голова обласного товариства терапевтів Микола Рішко, представники районної та селищної влади. Так, керівник апарату РДА Богдан Макусій, привітавши учасників конференції з непересічною подією, вручив за вагомий внесок у надання медичної допомоги населенню Закарпатської області та України, а також з нагоди 50-річчя спелеотерапії в Україні грамоти від РДА медичним працівникам ДЗ «Українська алергологічна лікарня». А селищний голова Солотвина Юрій Ухаль у своєму виступі обнадіяв учасників конференції, що відкриття  нової шахти, де зможе розміститися підземне відділення лікарні, цілком реальна перспектива. З його слів, наразі отримано дозвільні документи на проведення гірничих робіт іноземним інвестором для добування солі.
Виступали також представники постійно діючої комісії зі спелеотерапії Міжнародного товариства спелеотерапії при ЮНЕСКО, румунські науковці та колеги-алергологи з Львівської області. Вітаючи керівництво ДЗ «Українська алергологічна лікарні» та Обласної алергологічної лікарні зі святом, вручили головним лікарям – Андрію Майору та Леону Данку цінні презенти.
Після закінчення офіційної церемонії слідувала основна частина заходу: учасники конференції обговорили ряд важливих наукових питань. Впродовж двох днів конференції проведено роботу за такими тематичними напрямками: «Історія розвитку спелеотерапії та галоаерозольтерапії», «Дослідження механізмів лікувального впливу спелеотерапії»; «Ефективність спелеотерапії при різних патологічних станах та її місце в системі бронхо-легеневої реабілітації», «Галоаерозольтерапія: науковий підхід до розробки лікувальних технологій, механізми лікувального впливу, використання», «Небулайзерні технології в лікуванні респіраторних захворювань», «Спелеотерапія та галоаерозольтерапія в дерматології, ЛОР-патології та при інших захворюваннях»; «Інші немедикаментозні методи в реабілітації хворих з бронхолегеневою патологією», «Особливості використання спелео- та галоаерозольтерапії в дитячому віці».
У межах тематики наукової конференції були представлені доповіді та лекції провідних вчених, заслухано також виступи лікарів.
Л.БІЛАК.
У Солотвині проведено  міжнародну наукову конференціюУ Солотвині проведено  міжнародну наукову конференціюУ Солотвині проведено  міжнародну наукову конференціюУ Солотвині проведено  міжнародну наукову конференцію
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.