Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Фахівці з допомогою благодійників сприяють розширенню реабілітаційного відділення

Фахівці з допомогою благодійників сприяють розширенню реабілітаційного відділення

11:19, 29.05.18
317
Тячівщина / Благодійництво / Освіта / Здоров'я
Фахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняДва роки тому у Дубовому почало діяти відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів.  А зініціював його створення керівник МСРЦ «Дорога життя» Олег Кириленко. Немало зусиль до цієї вельми потрібної справи у гірському регіоні доклав й селищний голова Дубового Василь Носа. Зокрема, за його сприяння одне крило Дубівського ДНЗ №2, де раніше знаходилося відділення Пенсійного фонду,  передано під реабілітаційний заклад.

Керує роботою відділення Світлана Канюка.  
Якщо на початку функціонування закладу з особливими дітками працювали тільки два спеціалісти, то вже нині колектив поповнився ще кількома працівниками. Наразі у відділенні працює психолог-логопед Вікторія Чонка, вихователь Євгенія Сойма, масажист Мар’яна Чендей, соціальний робітник Ольга Декет та водій Василь Кулеба. Разом з тим, на волонтерських засадах з дітками займаються спеціалісти Дубівської ДШМ – викладач музики Наталія Дикун та викладач образотворчого мистецтва Надія Попович-Черевко, а грати у теніс діток навчає вчитель Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст., який співпрацює з обласною дитячо-юнацькою спортивною школою інвалідів «Інваспорт», Василь Крегул.
Збільшилася майже вдвічі й кількість вихованців. Так, впродовж місяця у відділенні займається близько 20 діток, тоді як у 2016 році було всього 10 вихованців. Відвідують заклад особливі дітки з різних сіл: Широкого Луга, Лопухова, Тарасівки, Тернова, Вишоватого, Красної, Ганич, Нересниці... Загалом, у Дубовому та навколишніх селах проживає понад 620 дітей з інвалідністю. А реабілітації у закладі підлягають 136 неповнолітніх, які мають ураження ЦНС, ДЦП, хворобу Дауна, вади опорно-рухового апарату, інтелектуальні, поведінкові та мовні порушення.
Аби проінформувати більшість населення цих сіл про функціонування такого відділення, де діткам-інвалідам допомагають адаптуватися у соціумі, фахівці проводять профілактичні огляди «на дому», навідуючись до неповнолітніх з вадами розвитку. Спеціалісти повідомляють такі родини, що у закладі надають безкоштовно послуги з діагностики розвитку дитини,  логопедичну, педагогічну та психологічну корекцію, інформаційну допомогу сім’ям. Проводять також індивідуальні або групові заняття, консультації, підібрані з урахуванням індивідуальних особливостей, потреб, рівня розвитку та стану дитини. Завдяки таким поїздкам у заклад навідується більше діток.
А найголовніше, вдалося за останні два роки оновити приміщення. Якщо два роки тому  заняття проводили лише у двох кімнатах вихователь та психолог-логопед, то наразі тут укомплектовано масажний кабінет, зал для заняття ЛФК, кімнати вихователя, логопеда та для занять тенісом й арт-терапією.  
– Приміщення зовсім не було пристосоване для роботи з неповнолітніми. Не було ні опалення, ні належного ремонту. Почали працювати в одній кімнаті, яку самотужки відремонтували та обігрівали у холодну пору року. Однак згодом, завдяки небайдужим громадянам, благодійникам та підтримці керівництва обласного реабілітаційного центру, покращилися умови, – розповідає Світлана Іванівна.
Тож до кінця 2016 року керівництво обласного центру допомогло в облаштуванні 4 кабінетів, а у 2017 році – придбало електрокотел та батареї, оплатило їх встановлення. Деякими матеріалами для тепломережі допоміг й приватний підприємець Михайло Балабан, який, до речі, повсякчас допомагає відділенню, роблячи скидки на придбані у його магазині товари. До речі,  він подарував закладу дитячі стільчики.  
Торік чимало посприяли й інші приватні підприємці. Так, посильну допомогу в облаштуванні зали для занять з ЛФК надали благодійники з Дубового та Красної, яких зорганізувала Роза Рущак. З її ініціативи було проведено ряд заходів на підтримку реабілітаційного відділення. Концертом за участі народної артистки України Лесі Горової було зібрано немалу суму коштів. Благодійні внески зробили як глядачі концерту, так і колективи. Фінансово підтримав заклад й колектив КЗ «Дубівська РЛ №2». А гурт місцевих музикантів під керівництвом Павла Цубери збирав кошти, колядуючи на Різдво.
Розалія Рущак розповідає: «Про відділення реабілітації дітей-інвалідів довідалася від викладачки Наталії Дикун, яка вже тоді працювала на волонтерських засадах. Дізнавшись, у яких умовах займаються з дітками, вирішила допомогти. Я зв’язалася з багатьма підприємцями й запропонувала їм зробити благодійні внески для розвитку закладу. Також почала співпрацювати з місцевим музикантом Володимиром Браєм, готуючи благодійні концерти. Так поступово й зібрали необхідні кошти для придбання інвентарю для зали з занять ЛФК».
– Завершити облаштування зали вдалося нещодавно. За спонсорські кошти придбано шведську стінку, дошку Евмінова, три м’ячі для фітнесу, масажну доріжку, велотренажер, парту для групового заняття, дзеркала  для зали з ЛФК та для логопедичної кімнати, – розповідає Світлана Іванівна.
Переконує, проведені акції дали чимало для розвитку відділення. Адже значно більше людей дізналися про функціонування закладу у Дубовому, і багато хто забажав внести свою лепту у покращення умов у відділенні. Так, керівник ТОВ «КВ-Консалт» Василь Костевич виділив сміттєвий контейнер та надав безстрокову  безкоштовну послугу з вивезення сміття.
– Ми дуже вдячні всім приватним підприємцям, колективу лікарні, небайдужим громадянам, які зробили благородну справу – допомогли оновити приміщення та облаштувати зал для ЛФК, – тішаться змінам працівники.
Не менше радіють і батьки вихованців. Адже тепер їх дітки мають можливість проходити комплексну реабілітацію. Вони не тільки займаються з вихователем та логопедом, а й фізично міцнішають, отримують масажотерапію та ще й мають змогу розвивати творчі задатки чи пройти арт-терапію. Також за сприяння обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Інваспорт» встановлено тенісний стіл, а фізкультурник Василь Крегул  проводить з дітками з особливими потребами тренування. Наразі гурток відвідує 4 діток.
– Важливою складовою реабілітації діток-інвалідів є комплексність занять, які проводять фахівці. Аби адаптуватися у соціумі, діти мають звикати до чужого оточення, їх необхідно зацікавлювати різними заняттями: спортом, малюванням, музикою, – переконує Світлана Іванівна. – І наші працівники намагаються це робити. Велика подяка нашим волонтерам-викладачам Надії Черевко-Попович та Наталії Дикун, які займають раз на тиждень  індивідуально з 3-5 особливими дітьми.
Результати цієї роботи не забарилися. Двоє вихованців вже брали участь у профільних змаганнях та здобули там перемогу. Так, Василько Танчинець, з яким займається Наталія Дикун, брав участь у фестивалі-конкурсі «Барви життя», де за вдалу гру на акордеоні отримав грамоту та статуетку. А Степан Носа, вихованець Василя Крегула, здобув перше місце на обласному змаганні з тенісу, який проводила школа «Інваспорт».
Помітний прогрес й у тих діток, які вчаться малювати. Стіни коридору закладу прикрашають картини вихованців. Як розповідає Надія Миколаївна, наразі займається з трьома особливими дітками, які вже освоїли деякі ази з малювання.
– Зі Степанком займаємося вже рік, він навчився тягнути олівцем лінію, поєднувати на картині різні кольори, створювати композицію, – ділиться досягненнями вихованця викладачка та показує роботи хлопчика.
Втішають результати роботи й основних працівників. Дітки, які постійно відвідують заклад, стали відкриті для оточуючих, легше звикають до людей, до спілкування з однолітками, навчилися перебувати у соціумі. І це велике досягнення для всіх: і для спеціалістів, і для родин, де вони зростають.
Єдиною перепоною відвідувати заклад для багатьох, що проживають у віддалених населених пунктах, є відсутність безкоштовного транспорту, яким при необхідності доставляли б для процедур реабілітації.
– Автомобіль «ГАЗель» обласне керівництво нам виділило, маємо й водія, однак проблемою є відсутність пального. Тому поки що доїжджати доводиться вихованцям самотужки. Сподіваємося, що зуміємо знайти вихід з ситуації, – зазначає Світлана Іванівна.
Дубівське відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів у перспективі розширюватиме свої послуги. Заплановано відкриття групи з денним перебування малюків. У кожній з них буде по 5-7 дітей. Згодом неповнолітні проходитимуть курс 21-денної реабілітації з цілодобовим перебування. Аби реалізувати задуми, як наголосила Світлана Іванівна, необхідно докласти чимало зусиль та коштів. Та віриться, що зрушення будуть. Адже вже розроблено проект капітального ремонту відділення, й наразі  тривають пошуки джерел його фінансування.
Л.БІЛАК.
Фахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняФахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняФахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняФахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняФахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняФахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділенняФахівці з допомогою благодійників  сприяють розширенню реабілітаційного відділення
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.