Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » З творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілей

З творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілей

11:24, 29.05.18
483
Тячівщина / Культура / Події / Сільське життя
З творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейОсь уже впродовж 30 років Углянська ДШМ відкриває перед юними обдаруваннями двері у світ мистецтва і естетичної краси, удосконалюючи та розвиваючи їх знання, уміння і творчі навики. За ці три десятиліття мистецький заклад пережив різні часи, на сторінках його історії відображаються досягнення і випробування...

Історія Углянської музичної школи розпочинається з 1987 року. На той час в Углі функціонував Закарпатський завод технологічного обладнання, з ініціативи тодішнього директора Михайла Васильовича Романа і був заснований мистецький заклад. Для потреб музичної школи було виділено п’ять класних приміщень, актову залу та приміщення для репетицій. Також керівництво ЗЗТО забезпечило школу музичними інструментами та всім необхідним інвентарем. До Углянської музичної школи була приєднана і Вільховецька філія, яка спочатку була Тячівською, а потім Дубівською. Першим директором Углянського мистецького закладу був Андрій Васильович Гайналій, який працював три роки. Відтак один рік заклад очолював Золтан Іванович Філіп (на жаль, нині покійний). З 1991 по 1994 рр.  музичною школою  керувала Тамара Іванівна Бокоч. На зміну їй прийшла Мар’яна Василівна Думнич, яка на цій посаді працювала 22 роки (наразі вона очолює Вільховецьку ДШМ). З 2016 р. директором Углянської ДШМ став Василь Васильович Токар, який і посьогодні очолює заклад.
– З часу заснування в Углянській музичній школі було відкрито три класи, де учні навчалися грі на фортепіано, баяні та скрипці. Згодом, у 1997 р., відкрили відділ образотворчого мистецтва, і заклад було реорганізовано в школу мистецтв, –  розповідає Василь Васильович.
Наразі її відвідують 104 вихованці. Навчальний процес забезпечують 11 викладачів, 9 з яких – випускники Углянської ДШМ. Загалом тут функціонує 6 відділів. Найпопулярнішим серед дітей є народний, де гру на баяні під керівництвом Надії Бокоч, Наталії Агоштон, Надії Голубки опановують 34 учнів, та фортепіанний, де 28 вихованців грі на піаніно навчають викладачі Людмила Стан та Наталія Немеш. На базі цих відділів створено дитячі музичні колективи: дуети та фортепіанні ансамблі.
Образотворчому мистецтву 20 дітей навчає Василь Токар. До речі, з 2004 по 2018 рр. із 37 випускників-художників 21 вступив до мистецьких навчальних закладів.
З 2011 р. в ДШМ функціонує вокальний відділ, викладачем була Ірина Турчиняк, а з 2015 р. – Яна Ковальова. У школі діють два хори учнів молодших класів (1-2 і 3-4 кл.) та вокальний ансамбль старшокласників. Нещодавно обидва хорові колективи зайняли І місце в районному огляді-конкурсі.
– Не менш цікавим є й театральний відділ, який було відкрито в 2012 р. Протягом трьох років азам артистичності вихованців закладу навчав фахівець акторського мистецтва, відомий не тільки на Тячівщині, але й за межами краю Михайло Рудик. Наразі театральне мистецтво, яке було поновлено в Углянській ДШМ 2017 р., під керівництвом талановитої наставниці Яни Думнич опановують 6 дітей, – каже директор закладу.
Також вихованці Углянської ДШМ вивчають народні традиції та виготовляють атрибути до народних та релігійних свят, різноманітні декоративні сувеніри та обереги на заняттях декоративно-прикладного мистецтва, які проводить творча майстриня-викладачка Юлія Рудик.
– Творчість – це така діяльність людини, в якій поєднуються і практика, і теорія. Тому без настанов і теоретичних знань нашим вихованцям не обійтись. Пізнавальні лекції про закони музики і творчу самостійність читає викладач Ярослава Голубка, – розповідає Василь Васильович.
Загалом культурний заклад відвідують діти з п’яти сіл: Углі, Малої та Великої Угольки, Вільхівці-Лазів, Колодного. За 30-річну історію функціонування закладу свідоцтва про закінчення дитячої музичної школи отримали 308 вихованців. Деякі випускники продовжили навчання у закладах вищої музичної освіти і працюють у ДШМ району. Наразі п’ятеро випускників школи навчаються у коледжах та вищих мистецьких навчальних закладах. Ганна Богдан, Іванка Волос, Вікторія Дудла є студентами Ужгородського коледжу культури і мистецтв. А Василь Стан, Ангеліна Бокоч та Олександр Немеш навчаються в Закарпатській академії мистецтв.
– Ось і цьогоріч з 9 випускників двоє планують вступати на театральний та образотворчий відділи Ужгородського коледжу культури і мистецтв. Загалом, для бажаючих навчатись і здобувати мистецькі професії, ДШМ – це «абетка творчості», перша в житті творча майстерня, де наставники навчають не тільки розуміти мову мистецтва, а й допомагають юним обдаруванням творити прекрасне, скрашувати сіру буденність нотами естетичної краси, – говорить Василь Васильович.
Вихованці Углянської ДШМ систематично беруть участь у районних та обласних конкурсах, неодноразово займали призові місця. А мелодійний спів вокального ансамблю викладачів Углянської ДШМ (керівник Надія Бокоч) часто лунає на культурних заходах району.
Василь Васильович каже, що в недалекому майбутньому планують відкрити ще й хореографічний відділ. Але спочатку потрібно розширити приміщення, бо місця для проведення уроків танцю поки що немає. За словами співрозмовника, заклад за час функціонування зазнав чимало змін і реорганізації. На початку 90-х років частина будівлі, яку в свій час зводили спеціально для музичного закладу, була реконструйована під житлові квартири. В результаті музична школа залишилась без значної кількості приміщень. Згодом, у 2000-х рр. відійшов у житлову власність і кабінет директора. Тому кабінет керівника закладу за браком місця, довелось облаштовувати на … балконі.
– Восени 2016 р. філія Углянської ДШМ у Вільхівцях від’єдналась від базового закладу. Це дало можливість спрямувати всі кошти, які виділяються з районного бюджету, на облаштування закладу. В результаті розширення приміщення реконструювали класи, зробили ремонт і придбали меблі. Наразі оформляються документи на купівлю приміщень на два класи. Згодом плануємо добудувати четвертий поверх, де буде концертна зала на 200 місць, – ділиться планами на майбутнє директор закладу.
А поки плани ще тільки в проекті, дитяча школа мистецтв минулої неділі відсвяткувала свій вже 30-річний ювілей. Захід зібрав чималу кількість шанувальників мистецтва – представників департаменту культури обласної державної адміністрації, відділу культури Тячівської РДА, директорів ДШМ району та громадськість.
Зі щирими словами привітань і побажань до присутніх звернулись начальник відділу культури В.А.Гудак, в.о. директора районного методичного центру О.І.Сасин. Про перші труднощі, досягнення та яскраві миті з життя закладу згадали перший директор Углянської школи мистецтв А.В.Гайналій, засновник Углянської ДШМ М.В.Роман, перші викладачі: М.В.Бабич, М.В.Думнич та А.С.Шпішак.
Привітав однеосельців зі святом, побажав творчої наснаги та подальшого розвитку депутат районної ради Іван Корнута. В знак пошани і підтримки вручив мистецькому закладу цінний подарунок – акордеон.
Концертний виступ розпочався віршем «Привітання», спеціально написаним односельцем Михайлом Станом до ювілею. Ведучі свята розповіли про історію Углянської ДШМ та згадали заслуги всіх тих, хто доклав зусиль для розквіту школи. Вітання та теплі слова виступаючих перепліталися з надзвичайно яскравими номерами у виконанні викладачів, випускників та вихованців школи.
Свої вокальні здібності вдало продемонстрував хор учнів молодших класів (диригент – Яна Ковальова,  концертмейстер – Людмила Стан), солістка Анастасія Гончарова (муз. керівник Наталія Агоштон). Мелодійно лунав зі сцени сільського клубу спів вокального ансамблю викладачів Углянської ДШМ.
Неабияк підняв настрій присутнім веселий номер «Мистецтво в родині заробітчан», який інсценізували вихованці театрального відділу.  
Линули ніжні акорди музичної композиції «Мамин вальс», приуроченої до Дня матері, які зворушливо виконав дует баяністів у складі Вікторії Агоштон та Івана Немеша (муз. керівник Надія Бокоч). Також навики музичної майстерності продемонстрували дуети в складі Анастасії Шимон та Ксенії Волос (муз. керівник Людмила Стан) та баяністів – Антоніна Голубка та Руслан Стан (муз. керівник  Надія Голубка).
Згадали і про Героїв-односельців Олександра Шимона та Володимира Цірика, в пам’ять про їх відданість Батьківщині Яна Апшай продекламувала пронизливу літературно-музичну композицію «Нездійсненна мрія» (автор Михайло Стан). Пам’ять загиблих присутні  вшанували хвилиною мовчання.
З нагоди свята, перемог та участі у конкурсах і фестивалях викладачі та вихованці були відзначені грамотами й подяками.
Свято гармонійно доповнила виставка творчих робіт юних художників.
І на завершення у виконанні всіх учасників концертної програми пролунала пісня «Благослови нас, Боже».
Ганна ЗУБАНИЧ.
З творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілейЗ творчими надбаннями зустріли тридцятилітній ювілей
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.