Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » За 2,5 млн. грн. збитків – амністія

За 2,5 млн. грн. збитків – амністія

09:35, 02.07.18
326
Тячівщина
За 2,5 млн. грн. збитків – амністіяТереблянський житловий комплекс для переселенців із карстово небезпечних зон Солотвина через 5,5 років після завершення будівництва так і не має господаря, а житло має невизначений статус.

Живуть тут щонайбільше з десяток сімей, зокрема, кілька багатодітних сімей переселенців з окупованих територій сходу України. Деякі одноповерхові будинки заросли бур’яном аж під дах, багатоповерхівки – до другого поверху.  Тротуарні доріжки, містки, дитячі майданчики теж ледь помітні серед заростей. Тутешні кажуть: до кварталу часто навідуються злодюжки, які винесли з пустуючих квартир усе, що можна було.
Тим часом нещодавно Тячівський районний суд розглянув кримінальну справу про обвинувачення у службовій недбалості директора підрядної організації, яка працювала на цьому об’єкті, – Закарпатського КП «Будкомплектторг». В його тексті, оприлюдненому  в Єдиному державному реєстрі судових рішень, йдеться про таке:
«Упродовж 2011-2013 років, у зв’язку із надзвичайною ситуацією на території смт Солотвино за кошти державного та місцевого бюджетів проведено роботи з будівництва житлового комплексу поблизу с. Теребля для відселення мешканців селища. Розпорядником коштів визначено Тячівську РДА, яка передала функції «Замовника» для здійснення заходів з ліквідації надзвичайної ситуації на території смт Солотвино Закарпатському КП «Будкомплектторг».
За результатами проведення процедури закупівлі робіт у одного учасника генеральним підрядником робіт визначено ТОВ «Компанія Укрбудінвест» щодо будівництва на території Тереблянської сільської ради 8-ми житлових будинків на 116 квартир, 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови, загальноосвітньої школи на 330 учнівських місць, ДНЗ на 140 місць, об’єктів водопостачання та водовідведення, електропостачання, дорожньої інфраструктури. Загальна вартість будівництва – 99,352 млн. грн.
Так, з 15 листопада по 27 грудня 2011 року ДП «Західукргеологія», від імені та в інтересах якого діяла Закарпатська геологорозвідувальна експедиція, надавало послуги субпідряду з буріння двох розвідувальних експлуатаційних свердловин для господарсько-питного постачання житлового комплексу поблизу с.Теребля.
За наслідками виконання цих робіт 3.02.2012 року представники Закарпатської геологорозвідувальної експедиції підготували та направили директору ТОВ «Компанія Укрбудінвест» лист, згідно якого вказані свердловини не зможуть задовольнити потреби житлового комплексу в воді, оскільки в одній свердловині дебет води 3.6 м.куб. на добу, тобто недостатній об’єм для забезпечення потреб об’єкту, у другій свердловині мінералізація води становила 1,9 г/дм. куб, тобто це некондиційна вода. Також цим листом було запропоновано розглянути варіант поверхневого водозабору за рахунок використання вод струмків або водозабору на березі р.Теребля, для того, щоб отримати воду нормальної якості та в кількості, достатній для забезпечення питною водою цілого житлового комплексу.
Незважаючи на вищевказане, в жовтні 2013 року були виконані роботи з облаштування свердловин та системи водопостачання (влаштування резервуарів питної води, насосів, огорожі свердловин, облаштування насосної станції). І обвинувачений підписав акти виконаних робіт.
Крім цього, надалі, 17 жовтня 2013 року керівник фірми, будучи обізнаним, що вказані свердловини не в змозі забезпечити потреби об’єкта у питній воді, усвідомлюючи непотрібність у виконанні пусконалагоджувальних робіт, оскільки система водопостачання працювати не буде, підписав акт виконаних робіт, згідно з яким були здійснені пусконалагоджувальні роботи водопровідної системи, чим засвідчив належну роботу системи водопостачання. За виконання пусконалагоджувальних робіт було перераховано кошти у сумі 50956,8 грн. на адресу ТОВ «Компанія Укрбудінвест».
Згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи від 8.12.2017 року загальна вартість будівельних робіт з буріння двох розвідувальних експлуатаційних свердловин для господарсько-питного постачання, влаштуванню свердловин та пусконалагоджувальних робіт становить 1,47 млн. грн.
Згодом, 14.08.2014 року розпорядженням голови Закарпатської ОДА з резервного фонду обласного бюджету виділено кошти у сумі 1,08 млн. грн., з метою забезпечення безперебійного функціонування системи водопостачання новозбудованого комплексу, а саме для буріння двох нових свердловин, оскільки існуючі джерела водопостачання не в змозі забезпечити потреби об’єкта у питній воді. Таким чином, обвинувачений, будучи директором КП «Будкомплектторг», неналежно виконуючи свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них, не вжив належних та достатніх заходів щодо фактичної перевірки об’єму та якості виконаних будівельних робіт об’єктів водопостачання, підписав акти приймання виконаних будівельних та пусконалагоджувальних робіт. При цьому система водопостачання не могла забезпечити потреби об’єкта у питній воді, внаслідок чого безпідставно перераховано виконавцю робіт 1,47 млн. грн., а також внаслідок вказаних дій з резервного фонду обласного бюджету виділено додатково 1,08 млн. грн. для забезпечення безперебійного функціонування системи водопостачання, тобто завдано збитки на загальну суму 2,55 млн.грн., чим державним інтересам спричинено тяжкі наслідки».
Обвинувачений у судовому засіданні свою вину визнав повністю та попросив застосувати до нього Закон України про амністію. Таким чином, суд кваліфікував його дії за ч. 2 ст.367 ККУ «Неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки» та визнав винним, призначивши покарання – 4 роки позбавлення волі, без права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але одразу ж і звільнив його у відповідності до ст.1 п. «ґ» Закону України «Про амністію у 2016 році», оскільки він є пенсіонером.  

Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.