Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Депутати просять не закривати залізничні станції Тячів, Буштино і Солотвино для вантажних операцій

Депутати просять не закривати залізничні станції Тячів, Буштино і Солотвино для вантажних операцій

14:27, 28.09.18
496
Тячівщина / Влада / Економіка / Інфраструктура
Депутати просять не закривати  залізничні станції Тячів, Буштино і Солотвино  для вантажних операцій24 вересня відбулося засідання постійної комісії Тячівської районної ради з питань промислової політики, будівництва, транспорту, енергетики, зв’язку, архітектури та ЖКГ. У заході взяли участь заступник голови райради Ігор Грабарь, депутати райради, завідувач сектору інфраструктури відділу енергоефективності Тячівської РДА Іван Савула, підприємець, депутат райради 5 та 6 скликань Іван Борка, начальник залізничних станцій «Тячів» і «Буштино» Володимир Подвич. 

Приводом для зібрання стали плани Ужгородської дирекції «Укрзалізниці» щодо закриття залізничних станцій Тячів, Буштино і Солотвино для виконання вантажних операцій. Такий крок відомство мотивує їх малодіяльністю та збитковістю. Але підприємці спростовують такі висновки.
Так, до прикладу, підприємець Іван Борка зазначає: «За 8 місяців минулого року на станції Солотвино було завантажено 442 вагони, вивантажено 197 (інші 4 місяці станція не функціонувала через ремонт залізничного мосту у Грушові). Цьогоріч по станції Тячів наше підприємство отримало від постачальників 190 вагонів з цементом. Це дає можливість зменшити собівартість товару, ціни на який – одні з найнижчих у регіоні. За рік підприємство відрахувало до районного бюджету близько 800 тис. грн. ПАТ «Укрзалізниця» по станціях Тячів та Солотвино отримало за послуги 66 тис. грн. за рік, не рахуючи послуг за перевезення вантажів. А це ще по 10 тис. грн. провізної плати за вагон. Таким чином, за 190 вагонів  «Укрзалізниця» одержала майже 2 млн. грн. лише від нашого підприємства. З закриттям станції для вантажних операцій прибутки будуть меншими, бо на станції Тересва немає можливості приймати таку кількість вагонів, як на станціях Тячів та Солотвино. Послугами станцій користуються й інші підприємці Тячівщини й Рахівщини, які виготовляють товарний бетон, тротуарну плитку тощо. На станціях налагоджено ефективну роботу, придбано відповідне обладнання для розвантаження вагонів. Закриття станцій призведе до суттєвого здорожчання вартості товару для покупців». 
Також про неприпустимість закриття станції Солотвино для виконання вантажних операцій заявляє ТОВ «СПА-Спелеоцентр-Солотвино», яке розпочало реалізацію масштабного інвестиційного проекту з видобування кам’яної солі Солотвинського родовища на підставі отриманого дозволу на користування надрами. Цим проектом передбачено перспективне завантаження залізничної станції «Солотвино-2» до 1 млн тонн на рік вантажопотоку. Тож закриття станції негативно вплине на реалізацію проекту. Зі скаргою підприємство звернулося до бізнес-омбудсмена Альгідраса Шемети. У раді бізнес-омбудсмана вважають плани Ужгородської дирекції «Укрзалізниці» для закриття станцій передчасними, з огляду на відсутність детальних розрахунків, а припинення вантажних операцій при збереженні існуючої інфраструктури для пасажирських перевезень – сумнівним кроком з точки зору економіки, оскільки поточні витрати на обслуговування станції суттєво не зменшаться, проте очікується суттєва соціальна та економічна шкода для місцевої громади і області.
Обговоривши ситуацію навколо запланованого закриття станцій Тячів, Буштино та Солотвино для виконання вантажних операцій, депутати одноголосно прийняли звернення до Міністерства інфраструктури України, ПАТ «Українська залізниця», народного депутата України Василя Петьовки, Закарпатської ОДА, в якому наголошують: 
«Зважаючи на те, що переважна більшість підприємців району користується послугами залізничних перевезень, закриття названих вище станцій призведе до подорожчання товарів, втрати робочих місць, зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Як наслідок, погіршиться соціально-економічне становище в населених пунктах району, знизиться інвестиційна привабливість Тячівщини, зросте невдоволення населення. Підприємці, які в тій чи іншій мірі пов’язані з роботою залізниці, нестимуть суттєві збитки, також значно збільшиться навантаження на автодороги загальнодержавного значення.
Слід також відзначити, що, згідно останніх даних, спостерігається збільшення вантажних операцій на станціях Буштино, Тячів та Солотвино. При цьому слід врахувати велику кількість неузгоджених заявок відправників з боку Укрзалізниці. Тому, зважаючи на наведене вище, просимо не допустити закриття станцій Буштино, Тячів та Солотвино для виконання вантажних операцій. Заздалегідь вдячні за порозуміння і співпрацю».
Н.Маджара.
Депутати просять не закривати  залізничні станції Тячів, Буштино і Солотвино  для вантажних операцій
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.