Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Новий податок на лісові землі – додаткове надходження до селищної казни Дубового

Новий податок на лісові землі – додаткове надходження до селищної казни Дубового

14:39, 28.09.18
259
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Сільське життя
Новий податок на лісові землі –  додаткове надходження до селищної  казни Дубового19 вересня відбулося позачергове пленарне засідання ХХ сесії Дубівської селищної ради VІІ-го скликання. Були присутні 14 депутатів з 26. І знову більшість народних обранців проігнорували зібрання, через це початок сесії знову довелося відстрочити на годину. Та зрештою, депутати зібралися й розпочали роботу. 

Найперше, селищний голова Василь Носа зачитав порядок денний, до якого увійшли питання про встановлення ставки земельного податку на лісові землі, про внесення змін до штатного розпису, та ще кілька питань, які були перенесені з попереднього засідання сесії, зокрема: про позбавлення статусу мешканця гірського населеного пункту, про розгляд звернень, про продовження терміну дії договору оренди шкільного буфету, земельні питання та питання «Різне». Депутати проголосували за такий порядок денний та перейшли до розгляду питань. 
Як пояснив Василь Михайлович, позачергове засідання сесії було призначено через те, що необхідно якнайшвидше прийняти рішення щодо питання про встановлення ставки земельного податку на лісові землі. Адже з 15 серпня 2018 року набрав чинності Закон України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», яким внесено зміни до статті 273 «Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком», відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком. Тож депутатам запропоновано встановити ставку земельного податку на лісові землі у розмірі не більше 5 % на 2018-2019 роки. 
Василь Михайлович закликав депутатів обдумано підійти до встановлення розміру ставки податку. Адже, якщо завищити її, то, за прогнозом фахівців, щонайменше у 1,5-2 рази подорожчає деревина, що реалізується на ринку, у тому числі й дрова, і від цього постраждає місцеве населення. Також селищний голова повідомив, що на території Дубівської селищної ради знаходиться 1529 га лісових угідь Тячівського лісгоспу та 1700 га – Брустурянського лісгопу. Загалом, 3229 га лісових земель. 
Після жвавого обговорення депутати визначились, що доречним буде встановити ставку земельного податку на землі лісогосподарського призначення у розмірі 0,3% від нормативно0-грошової оцінки. Відтак, щорічно до селищного бюджету від лісових господарств надходитиме близько 266 тис. грн. податків. 
Доповідаючи з питання про зміни до штатного розпису селищної ради, Василь Носа запропонував депутатам включити до штату двох двірників, які б займалися прибиранням центральної частини селища. Оскільки ЖКГ, якому з селищної ради на прибирання території Дубового перераховують кошти, не справляється зі своїми обов’язками. Депутати підтримали ініціативу й сесією прийнято відповідне рішення.
Також прийнято рішення позбавити статусу мешканця гірського населеного пункту 84 громадян, які не проживають на території Дубового, та продовжити термін дії договорів оренди шкільних буфетів у Дубівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Дубівській ЗОШ І-ІІ ст. №1 строком на 2 роки 11 місяців.
На засіданні обранці розглянули й звернення від громадян. Як доповіла секретар селищної ради Василина Руснак, відділ культури РДА надіслав лист селищному голові, у якому рекомендує розглянути питання щодо доцільності перебування Ганни Ребар на посаді директора клубу у с. Нижній Дубівець, у зв’язку з тим, що вона належно не виконує свої обов’язки. Вирішено розгляд цього питання перенести на наступну сесію. 
Ще одне звернення надійшло від мешканців багатоквартирного будинку №18 по вул. Гагаріна, які просять терміново вжити заходів щодо ремонту аварійного даху багатоповерхівки. Через те, що кошти селищна рада на проведення цих робіт не може виділити, депутати вирішили рекомендувати ЖКГ звільнити мешканців будинку від оплати за житлово-комунальні послуги, а натомість запропонувати їм за власний рахунок здійснити капремонт аварійної покрівлі.
Наприкінці засідання депутати розглянули земельні питання. Однак лише з частини були прийняті рішення, оскільки під час обговорення одного з земельних питань депутат І.П.Магула без пояснень покинув залу засідань. Для кворуму забракло одного народного обранця, тож і інші депутати розійшлися по домівках. Розгляд решти земельних питань перенесено на наступну сесію.

Л.БІЛАК.
Новий податок на лісові землі –  додаткове надходження до селищної  казни Дубового

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.