Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Районній бібліотеці для дітей – 70 років

Районній бібліотеці для дітей – 70 років

14:41, 28.09.18
156
Тячівщина / Культура / Суспільство
Від історії до сьогодення
Тячівська центральна районна дитяча бібліотека була відкрита у жовтні 1948 року і мала назву «Окружна дитяча бібліотека», знаходилась в приміщенні центральної районної бібліотеки для дорослих, створеної в 1947 році. Це були тяжкі післявоєнні роки: жителі міста, для поповнення бібліотечного фонду, приносили книжки з домівок.   

Трудилася у закладі тільки одна працівниця – Віра Олександрівна Александренко. 
Фонд бібліотеки щороку поповнювався, і в 1953 році становив 9341 примірників видань. 
Дитячу книгозбірню в різні періоди очолювали: у 1951-1974 рр. – Юлія Ситар-Роговікова, 1974-1989 рр. – Ірина Микулянець, 1989-1998 рр. – Марія (Магдалина) Сливка, 1998-2008 рр. – Христина Бора, з 2008 року – Вікторія Федина.
У різні періоди в бібліотеці працювали Л.І.Вісневська (1951-1963 рр.), М.Д.Вайдич (1955-1965 рр.), Г.А.Павлишинець (1965-1979 рр.), Г.Д.Горбачова (1976-1980 рр.), В.Г.Духнова (1973-1975 рр.), Л.М.Яремчук (1970-1990 рр.), М.І.Поп-Карлова (1980-1988 рр.), К.Е.Топерцел (1988-1995 рр.), М.М.Мадар (1995-1999 рр.), А.В.Сасин (з 2015 р. по сьогодні) та М.В.Куцин (з 1981 р. по сьогодні).
За 70 років бібліотека змінювалась: збагачувався книжковий фонд, який становить 14362 примірники видань, покращився інтер’єр, з’явилися нові бібліотечні послуги.
За весь час свого існування книгозбірня тісно співпрацює із загальноосвітніми закладами, юні користувачі бібліотеки беруть участь у районних та обласних конкурсах, проводяться зустрічі з письменниками району, організовуються презентації нових книг, проводяться літературно-музичні години, флеш-моби, вуличні акції. 
Бібліотека для дітей є методичним центром для бібліотек-філій у роботі з дітьми та підлітками, залучає бібліотеки-філії до проведення всеукраїнських, районних конкурсів «Найкращий читач року», «Всеукраїнський тиждень дитячого читання», творчих конкурсів, акцій. 
Тут проводиться презентація нових книг Ю.Ю.Драгун – поетеси-пісняра, прозаїка, драматурга з с.Новоселиця. Кожна нова книжка Юлії Драгун – яскраве свідчення її поетичного обдарування, збагачення творчої палітри.
Є чим пишатись
У 2013 році районна бібліотека для дітей та бібліотеки-філії взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше». Тячівською бібліотекою для дітей були відправлені кращі роботи до Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, де здобули перемогу: І місце – книжка-саморобка «Колискова» Іванни Гайналій з Тернова та ІІ місце – книжка-саморобка «Випадки з мого життя» Марії Костяк з Усть-Чорної. 
Робота Іванни Гайналій отримала перше місце на обласному рівні та відправлена для участі до Національної бібліотеки України для дітей, де здобула  ІІ місце.
У тому ж році колектив Тячівської ЦРБ для дітей нагороджений грамотою Управління культури Закарпатської ОДА.
У 2015 році відзначалося 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні. З цієї нагоди проводився Всеукраїнський сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду». Колектив Тячівської районної бібліотеки для дітей нагороджений грамотою Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації за активну участь у підготовці та проведенні першого обласного туру цього сімейного конкурсу.
У 2016 р. серед переможців конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» були юні користувачі бібліотеки Аліна Вовчок з Буштина (ІІ місце) та Ангеліна-Роксандра Йовдій (ІІІ місце) з Нижньої Апші, а також у номінації «Малюнки» –  дубівчанка Богдана Павлюк (І місце). У числі фіналістів Закарпаття представляла Аліна Вовчок, яка у номінації «Прозові твори» зайняла перше місце.
У 2017 році президентом Української асоціації працівників бібліотек для дітей А.І.Гордієнко завідуючу та колектив бібліотеки нагороджено грамотою за сумлінну творчу працю, спрямовану на культурний розвиток і патріотичне виховання користувачів-дітей, та з нагоди відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання.
Також ми взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: як треба поводитися на дорогах!»,  де перше місце в області здобула  Андріяна Волос з с. Лази.
Під час літніх канікул 2017 року в бібліотеках Тячівської ЦБС проводився Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули» для читачів віком 10-18 років. Роботи юних користувачів були надіслані на розгляд журі до Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва. Перемогу здобули роботи юних користувачів з с.Німецька Мокра та с.Нижня Апша. Ці роботи були надіслані до Національної бібліотеки України для дітей, щоб змагатися у наступному турі конкурсу. 
19 грудня 2017 р. Національною бібліотекою України для дітей були визначені переможці. Хоч перше місце роботи з Тячівщини не отримали, але у збірку «Творчі канікули» потрапила тільки одна робота від Закарпаття – Андріяни Бігун з с.Німецька Мокра. 
У 2018 році юні користувачі бібліотек Тячівщини знову брали участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурс «Творчі канікули». Сподіваємось на високі результати.
Попереду у нас – нові успіхи й досягнення. Віримо, що разом з юними читачами, з любов’ю до книг і знань, і далі писатимемо історію книгозбірні для найменших читачів.
В.ФЕДИНА, завідувач районної бібліотеки для дітей.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.