Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » За плечима – 34 роки керування станціями

За плечима – 34 роки керування станціями

08:38, 05.11.18
370
Тячівщина / Про людей хороших
4 листопада відзначають своє свято залізничники України. Цей вид транспорту, що цілодобово перевозить пасажирів і вантажі за графіком, заслуговує на увагу з боку суспільства.
 
Архівні записи свідчать, що залізнична станція «Тячів» та її інфраструктура почала будуватися на початку ХХ століття і здана в експлуатацію у 1910 році. Рух поїздів у напрямку Королева та Солотвина розпочався аж у 1928-му. Австро-Галицька компанія, яка іменувалася як товариство Карла Людвіга, займалася купівлею приватних земель від господарів для прокладання колій і спорудження залізничної інфраструктури. В ній працювали італійські та австрійські фахівці, а рядовими робітниками були місцеві жителі. В післявоєнний період на станції «Тячів» було відновлено і реконструйовано колії, побудовано платформи, склади-пакгаузи для зберігання цінних вантажів. Слід додати, що з самого початку  заснування нею керували досвідчені господарники-професіонали, які працювали і жили її інтересами. Не можна не згадати начальника Емериха Молнара, який керував установою майже 30 років.
Нинішній начальник станції «Тячів» і «Буштино» успішно продовжує традиції іменитих попередників. Володимир Миколайович Подвич, як син залізничника, разом з братом продовжує естафету батька. Після закінчення фахового транспортного вузу, як відмінник навчання був направлений у важливий транспортний вузол станції «Чоп», яким тоді керував Георгій Кирпа, що згодом очолив ужгородський відділок «Укрзалізниці», а потім – і Міністерство транспорту України. Додам від себе, що скрізь де працював цей здібний керівник-господарник, відбулося зростання галузі і добробут працівників.
Протягом певного періоду В.М.Подвич працював у Львівській дирекції залізниць. Між ним та підлеглими склалися дружні, хороші стосунки. І тому, коли в сім’ї у Подвичів з’явився первісток Володимир, на запрошення батьків Георгій Кирпа люб’язно погодився стати його хрещеним батьком.
У 1984 році Георгій Кирпа в ранзі генерала залізничних мереж приїздив у Тячів на призначення Володимира Подвича начальником станції.
Швидко спливли роки. Після загадкової смерті Г.Кирпи, успішна галузь почала занепадати. Скорочення маршрутів поїздів, низький рівень вантажообороту, зношення техніки… Остання шокуюча новина від Ужгородської дирекції залізниць – про можливе закриття станцій «Тячів», «Солотвино», «Буштино» для вантажних операцій. Так було і нещодавно з маршрутом Львів-Солотвино, який вирішили припинити. Втрутився в ці непрості для життєдіяльності станції дні і Володимир Подвич, бо добре розумів, що це згубно впливає на комфорт жителів та гостей Тячівщини, на прибуток і зарплату обслуговуючого персоналу. Вчасно послані телеграми та інші скарги в урядові установи зупинили незрозумілі для пасажирів рішення. По маршруту Львів–Солотвино поїзд курсує! І навіть у такий непростий для галузі період, здібний господарник В.Подвич зробив дуже багато. Станції «Тячів» і «Буштино», якими опікується, в належному порядку. У приміщеннях кас та залів очікування проведено ремонт. Всюди чистота і лад. Володимир Миколайович користується заслуженим авторитетом серед підлеглих і керівництва в Ужгороді. По виробничому стажу він – найстарший серед колег, адже за плечима 34 роки керування. Щоразу, перебуваючи в Ужгороді,затримується біля Почесного кубка на вокзалі, присвяченого Г.Кирпі. Згадує роботу зі своїм кумиром, який багато чого навчив його. Вдячні закарпатці віддячили генералу, назвавши вокзал і площу його ім’ям. 
З почуттям добросовісно виконаної справи повертається додому начальник станції. 
Авторитетний, товариський, хороший сім’янин, вірний друг – такими рисами наділена ця скромна людина. 
З Днем залізничника Вас, Володимире Миколайовичу! Успіхів у роботі і довголіття!
М.Савчук,  пенсіонер, м. Тячів.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.