Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » За плечима – 34 роки керування станціями

За плечима – 34 роки керування станціями

08:38, 05.11.18
135
Тячівщина / Про людей хороших
4 листопада відзначають своє свято залізничники України. Цей вид транспорту, що цілодобово перевозить пасажирів і вантажі за графіком, заслуговує на увагу з боку суспільства.
 
Архівні записи свідчать, що залізнична станція «Тячів» та її інфраструктура почала будуватися на початку ХХ століття і здана в експлуатацію у 1910 році. Рух поїздів у напрямку Королева та Солотвина розпочався аж у 1928-му. Австро-Галицька компанія, яка іменувалася як товариство Карла Людвіга, займалася купівлею приватних земель від господарів для прокладання колій і спорудження залізничної інфраструктури. В ній працювали італійські та австрійські фахівці, а рядовими робітниками були місцеві жителі. В післявоєнний період на станції «Тячів» було відновлено і реконструйовано колії, побудовано платформи, склади-пакгаузи для зберігання цінних вантажів. Слід додати, що з самого початку  заснування нею керували досвідчені господарники-професіонали, які працювали і жили її інтересами. Не можна не згадати начальника Емериха Молнара, який керував установою майже 30 років.
Нинішній начальник станції «Тячів» і «Буштино» успішно продовжує традиції іменитих попередників. Володимир Миколайович Подвич, як син залізничника, разом з братом продовжує естафету батька. Після закінчення фахового транспортного вузу, як відмінник навчання був направлений у важливий транспортний вузол станції «Чоп», яким тоді керував Георгій Кирпа, що згодом очолив ужгородський відділок «Укрзалізниці», а потім – і Міністерство транспорту України. Додам від себе, що скрізь де працював цей здібний керівник-господарник, відбулося зростання галузі і добробут працівників.
Протягом певного періоду В.М.Подвич працював у Львівській дирекції залізниць. Між ним та підлеглими склалися дружні, хороші стосунки. І тому, коли в сім’ї у Подвичів з’явився первісток Володимир, на запрошення батьків Георгій Кирпа люб’язно погодився стати його хрещеним батьком.
У 1984 році Георгій Кирпа в ранзі генерала залізничних мереж приїздив у Тячів на призначення Володимира Подвича начальником станції.
Швидко спливли роки. Після загадкової смерті Г.Кирпи, успішна галузь почала занепадати. Скорочення маршрутів поїздів, низький рівень вантажообороту, зношення техніки… Остання шокуюча новина від Ужгородської дирекції залізниць – про можливе закриття станцій «Тячів», «Солотвино», «Буштино» для вантажних операцій. Так було і нещодавно з маршрутом Львів-Солотвино, який вирішили припинити. Втрутився в ці непрості для життєдіяльності станції дні і Володимир Подвич, бо добре розумів, що це згубно впливає на комфорт жителів та гостей Тячівщини, на прибуток і зарплату обслуговуючого персоналу. Вчасно послані телеграми та інші скарги в урядові установи зупинили незрозумілі для пасажирів рішення. По маршруту Львів–Солотвино поїзд курсує! І навіть у такий непростий для галузі період, здібний господарник В.Подвич зробив дуже багато. Станції «Тячів» і «Буштино», якими опікується, в належному порядку. У приміщеннях кас та залів очікування проведено ремонт. Всюди чистота і лад. Володимир Миколайович користується заслуженим авторитетом серед підлеглих і керівництва в Ужгороді. По виробничому стажу він – найстарший серед колег, адже за плечима 34 роки керування. Щоразу, перебуваючи в Ужгороді,затримується біля Почесного кубка на вокзалі, присвяченого Г.Кирпі. Згадує роботу зі своїм кумиром, який багато чого навчив його. Вдячні закарпатці віддячили генералу, назвавши вокзал і площу його ім’ям. 
З почуттям добросовісно виконаної справи повертається додому начальник станції. 
Авторитетний, товариський, хороший сім’янин, вірний друг – такими рисами наділена ця скромна людина. 
З Днем залізничника Вас, Володимире Миколайовичу! Успіхів у роботі і довголіття!
М.Савчук,  пенсіонер, м. Тячів.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.