Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Насущні питання – дороги і протипаводковий захист

Насущні питання – дороги і протипаводковий захист

09:58, 04.12.18
543
Тячівщина / Влада / Місцеве самоврядування / Економіка
Минулого четверга відбулося перше пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Тячівської районної ради сьомого скликання.
Його роботою керував голова ради Іван Фабрицій. У залі зареєструвалися 29 депутатів. У засіданні також узяв участь голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, керівники правоохоронних органів, районних установ і відомств, селищні та сільські голови.

За традицією, хвилиною мовчання вшанували українських військових, які загинули в зоні бойових дій, та привітали колег-іменинників.
Насамперед, Іван Фабрицій представив присутнім нового начальника райвідділу УСБУ – Андрія Булавку.   
Перед початком засідання виступила представник Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві Євгенія Філоненко, яка пропонувала молоді Тячівщини вступати до лав патрульних, ознайомила з умовами відбору. 
Як повідомив голова ради, перед сесією надійшли заяви трьох депутатів фракції «Самопоміч» у райраді – Івана Малька, Івана Токаря та Галини Левко про складання депутатських повноважень у зв’язку з особистими обставинами та за власним бажанням. Однак депутати до порядку денного включили тільки перші дві. Заява Галини Левко не набрала для цього більшості голосів.
Відтак розглянули звернення депутатів фракції ВО «Батьківщина» щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення. Однак більшості голосів воно не набрало. 
З інформацією про стан боротьби зі злочинністю на території району виступив керівник Тячівської місцевої прокуратури Іван Швед. З його слів, спостерігається тенденція щодо зменшення тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи. З 4 до 2 зменшилася кількість умисних вбивств. Серед злочинів проти власності теж спостерігається зменшення по окремих видах – з 240 до 239. Не зареєстровано жодного злочину проти основ нацбезпеки. Як зазначив Іван Швед, значно активізовано роботу слідчого підрозділу Тячівського відділу ГУНП в Закарпатській області. Цьогоріч вони розслідували 2650 кримінальних проваджень, з них за результатами досудового розслідування закінчено 2050, 525 – скеровано до суду. 
З питання «Про підготовку доріг і дорожньої інфраструктури району до роботи в осінньо-зимовому періоді  2018-2019 років» інформував голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук. Перш за все, подякував депутатам за сприяння у покращенні інфраструктури доріг району, адже Тячівський район – один із тих, де майже в усіх населених пунктах проводили якщо не капітальний, то ямковий ремонт доріг, щоб забезпечити нормальний проїзд. Для цього вдалося залучити кошти з багатьох джерел – Дорожнього фонду, обласного бюджету, Держфонду регіонального розвитку.  
Просив депутатів виділити кошти на зимову очистку та утримання районних доріг взимку. За його словами, сіль для цих потреб філія «Тячіврайавтодор»  уже закупила, і техніка до роботи готова. Інформацію депутати взяли до відома, а також  наголосили на незадовільному стані автодороги державного значення «Мукачево-Рогатин», потребі розчистки дороги в урочищі Занівка. 
Після доповіді голова РДА відбув до Ужгорода на засідання Ради регіонального розвитку, де також, імовірно, передбачено виділити додаткові кошти для ремонту доріг Тячівщини. 
Про роботу Тячівського МУВГ у 2018 році та готовність до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років говорив головний інженер Микола Тхорук. Зауважив, що одним із найважливіших досягнень 2018 року у сфері водного господарства було те, що Басейнове управління водних ресурсів спільно з Держводагентством України подали всі документи у Кабмін України для виділення коштів на ліквідацію наслідків паводку грудня 2017 року. Внаслідок цього з резервного фонду було виділено кошти в сумі 29,76 млн. грн. на область, з яких 20,75 млн. грн. – на виконання відновлювальних робіт пошкоджених паводком гідротехнічних споруд Тячівщини. А саме на такі об’єкти: дамба на р.Тересва в с.Вільхівці – 2,19 млн. грн., дамба та берегоукріплення на р.Теребля в с.Вонігово – 6 млн. грн., правобережна дамба на р.Тересва в с.Біловарці – 3,4 млн. грн., лівобережна дамба на р.Тересва в с.Терново – 4,28 млн. грн., правобережна дамба на р.Теребля в смт Буштино – 4,77 млн. грн. Але часто розпочати роботи водникам перешкоджають, як не дивно, місцеві мешканці. Тому закликав правоохоронців реагувати на такі випадки, адже кошти на їх виконання мають бути використані до 25 грудня. Особливо це стосується смт Буштино, де внаслідок розмиву дамби під затоплення потрапляє частина селища. Водночас днями місцеві жителі перешкоджали водникам розвантажити техніку. 
Також на території району за кошти обласного та місцевого бюджету проводяться роботи на 13 об’єктах вище смт Дубове загальною вартістю 32 млн. грн. З них виконано на 8,156 млн. грн., а профінансовано – 5,92 млн. грн.
Доповідач розповів і про інші виконані водниками роботи та відповів на запитання присутніх.  
Без обговорення депутати взяли до відома інформацію про стан і перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі району.  
Відтак пакетом проголосували за затвердження районних програм, внесення змін і доповнень до діючих: Програми виконання окремих заходів у сфері освіти з метою забезпечення спорів господарських правовідносин на 2018-2020 роки; про внесення змін та доповнення до Програми державної підтримки діяльності районної газети «Дружба» на 2018 рік; про Програму покращення надання послуг територіальним сервісним центром мешканцям району на 2018 рік; про внесення змін та доповнень до Програми вдосконалення ефективності управління та оперативності обслуговування фінансових ресурсів місцевих бюджетів району на 2018-2019 роки.
Відтак прийняли зміни до бюджету району на 2018 рік та затвердили ряд майнових питань. 
Ще одне рішення, прийняте на сесії, – про державну реєстрацію припинення КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» шляхом ліквідації. Натомість для надання невідкладної стоматологічної допомоги, допомоги декретованій групі та соціально незахищеним групам населення, буде введено  посади стоматологів у Тячівській райполіклініці (4 оклади), Дубівській РЛ №2, Тересвянській МЛ, Усть-Чорнянській МЛ, Нижньоапшанській, Нересницькій, Тереблянській, Углянській ДЛ (по 1 окладу). 
Крім цього, внесли зміни до Статуту КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», ухвалили проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с.Теребля та Чумальово, а також технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка надається в оренду МПП «Привал». Ще одним рішенням виключили зі списку присяжних Тячівського райсуду приватного підприємця В.Продана з Добрянського згідно з його заявою.
Насамкінець депутати підтримали заяви колег із фракції «Самопоміч» Івана Малька та Івана Токаря про складання депутатських повноважень. 

Н.Маджара.Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.