Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Краєзнавством сповнений меморіальний будинок «Ілієш Філіп»

Краєзнавством сповнений меморіальний будинок «Ілієш Філіп»

10:09, 04.12.18
546
Тячівщина / Культура / Події
Минулого тижня в Нижній Апші відбулося офіційне відкриття меморіального будинку «Ілієш Філіп», який знаходиться в приватному музеї історії та етнографії румун Закарпаття Івана Ботоша. 

Захід відбувся в рамках проекту дослідження, придбання, консервації та музейного зберігання «Історичний та етнографічний музей румунів Закарпаття», який фінансується Міністерством для румунів звідусіль сусідньої Румунії.На відкриття прийшли гості з лівого та правого берегів річки Тиса – справжні поціновувачі національно-культурних та історичних надбань Марамороша, зокрема, консул Румунії в Солотвині Габріел Нікола. 
Присутніх привітав перший заступник голови Тячівської державної адміністрації Михайло Полажинець, який відмітив важливість події в розвитку краєзнавства. Висловив приємне враження від великої кількісті експонатів, зібраних натхненною працею місцевого ентузіаста і колекціонера старожитностей Івана Ботоша, й побажав йому подальших успіхів у музейній справі – збереженні свідчень минувшини для майбутніх поколінь. 
До речі, збирати і колекціонувати старовинні речі Іван Ботош розпочав ще в 1984 році. У музеї знаходяться майже всі побутові речі, якими користувалося у повсякденному житті минулого століття румуномовне населення. Вражають колекції інструментів різних видів ремесел, знарядь праці. Окрім цього, історичні документи, сторінки газет, старі фотознімки, грошові банкноти і монети, печатки та штампи, листи громадських діячів, які відкривають сторінки політичного та державного життя Марамуреша на правому березі Тиси. А багата і різноманітна етнографічна колекція включає в себе народні костюми, скатертини, вишиті рушники і простирадла. В музей Івана Ботоша навідується чимало відвідувачів,  тож відкриття меморіального будинку «Ілієш Філіп» надасть можливість розширити і збагатити унікальну спадщину національних традицій та звичаїв румун Закарпаття. 
Загалом координатор проекту та голова Закарпатської обласної спілки румунів Закарпаття «Дачія» Iван Ботош може гордитися своїми досягненнями. Цього року йому вдалося довести до завершення найкращі задуми: відкрити Меморіальний дім, провести симпозіуми, міжнародні семінари та реалізувати проект, завдяки якому журналісти з румуномовного суспільного мовлення Закарпаття отримали комп’ютер, відеокамеру та професійні диктофони. Всі ці досягнення були реалізовані за сприяння Міністерства для румунів звідусіль та Консульства Румунії в Солотвині.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.