Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Хай шумлять дубові гаї у новоствореному заказнику «Тересвянська долина»

Хай шумлять дубові гаї у новоствореному заказнику «Тересвянська долина»

15:34, 02.01.19
469
Тячівщина / Довкілля
13 грудня 2018 року рішенням більшості депутатів Закарпатської обласної ради, які зацікавлені у збереженні екології нашого краю, було проголосовано про створення дубового заказника місцевого значення «Тересвянська долина», що на Тячівщині. Це важлива для мешканців району подія, яка увійде в історію нашого краю і стане для нащадків прикладом, того, як їх батьки боролися за збереження навколишнього середовища, створювали осередки заповідних лісових зон, берегли природу рідного краю. 

Все почалося із незадоволення мешканців району ситуацією суцільного вирубування унікальних дубових лісів, які залишилися у спадок від родичів та з минулих часів. До них приєдналися різні громадські організації, зокрема, ГО «Жіноча організація «Злагода», яка неодноразово зустрічалася із головою РДА В.Ю.Дем’янчуком та головою районної ради І.І.Фабрицієм. У результаті було внесено пропозицію про створення заказника «Тересвянська долина» на території смт Тересва, сіл Крива, Грушево та Біловарці. Це питання часто обговорювалось на нарадах Громадської ради при РДА (голова І.І.Фіцай). З метою його вирішення проводилися зустрічі з професорами С.С.Стойком, Ф.Д.Гамором, кандидатом біологічних наук І.А.Маханцем, з якими обговорювали важливість збереження дубових лісів та їх вплив на екологію середовища. Велику зацікавленість у вирішенні цього питання виявили голова РДА і голова райради, саме вони запросили ГО «Злагоду» на зустріч, де йшлося про те, як краще вирішити це важливе для нашого регіону питання. 
Першим кроком стало спільне розпорядження голови РДА та голови райради від 30.03.2018 р. «Про утворення природно-заповідних зон на території Тячівського району».
Згідно з цим документом, сформована робоча група зі створення бажаного об’єкту ПЗФ. Співголовами стали В.Ю.Дем’янчук та І.І.Фабрицій, а секретарем – М.В.Цимбаліста, голова ГО «Злагода». Крім того, в робочій групі брали участь ще 27 членів, науковці, громадськість, працівники лісгоспу, Карпатського біосферного заповідника, керівники різних проектів ПЗФ та інші особи.
Саме після такої чіткої організації почалася справжня науково-дослідницька робота майже всіх членів робочої групи. Ми, разом з науковцями, громадськістю, працівниками Тячівського лісгоспу, неодноразово досліджували дубові ліси, вели записи, робили фотознімки всього, що цікавило науковців. Велику активність і завзятість виявили доцент, кандидат біологічних наук І.А.Маханець, В.В.Регуш, В.І.Мочан, Н.І.Катреняк, ГО «Злагода», громадськість, які досліджували природу цих дубових лісів три пори року: весною, влітку і восени та фіксували чіткі зміни у цвітінні різних рослин, квітів, кущів, дерев. Було виявлено багато червонокнижних та рідкісних рослин,  знайдено жолуді скельного та віденського червонокнижного дуба. Спостерігали за фауною, комахами, грибами – і все це науковці опишуть у науковому обгрунтуванні, яке виконав В.І.Мочан – керівник проекту.
Після того, як було зібрано великий обсяг дослідного матеріалу про ліси, голова РДА В.Ю.Дем’янчук разом з головою райради І.І.Фабрицієм організували спільну нараду з Громадською радою (голова І.І.Фіцай), науковцями, працівниками Карпатського біосферного заповідника, працівниками Тячівського лісгоспу, зокрема, його директором Н.І.Катреняк, та начальником обласного управління лісового і мисливського господарства В.І.Мургою. Всі запрошені одностайно висловили своє бачення і бажання зберегти дубові ліси Тячівщини, примножувати і відновлювати лісовий дубовий фонд.
Завдяки злагодженій та конструктивній роботі лісівників з робочою групою при Тячівській РДА зі створення заповідника та природоохоронними громадськими організаціями, що мають досвід створення об’єктів ПЗФ, зокрема, В.І.Мочаном, питання створення дубового заказника «Тересвянська долина» площею майже 200 га, було вирішено, причому, за дуже короткий час (від 30 березня до 13 грудня 2018 року). У заказник «Тересвянська долина» входять дубові ліси Грушова, Тересви, Кривого, Біловарців. 
Від імені голови Тячівської РДА В.Ю.Дем’янчука, голови райради І.І.Фабриція, робочої групи зі створення заказника місцевого значення «Тересвянська долина», дякуємо всім причетним до цієї важливої події, за їх конструктивізм, злагодженість у роботі, доброзичливість у стосунках, повагу один до одного, сприяння у вирішенні проблем, які неодноразово виникали при підготовці документів, зокрема, за великий особистий вклад – начальнику Закарпатського ОУЛМГ В.І.Мурзі та директору Тячівського лісгоспу Н.І.Катреняк, від яких залежала доля цього надзвичайно важливого для нас та України проекту. Прийміть велике спасибі і вітання від мешканців Тересви, Грушова, Кривого та Біловарців, а також від усієї Тячівщини. Впевнені, новостворений заповідний об’єкт буде процвітати та розширюватися.
Робоча група.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.