Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Кому ж тоді субсидії?

Кому ж тоді субсидії?

09:55, 28.01.19
600
Тячівщина / Влада / Економіка
На понеділковій нараді, яку проводив голова РДА В.Ю.Дем’янчук із керівниками структурних підрозділів РДА, установ, організацій, обговорили низку питань. Також у президії – голова районної ради І.І.Фабрицій, перший заступник голови РДА М.М.Полажинець, керівник апарату РДА Б.Ю.Макусій.

Прозвучало питання, яке хвилює всіх: «Про порядок призначення субсидій та найчастіші причини відмови у призначенні виплати субсидій Тячівським управлінням соціального захисту населення державної адміністрації». Інформувала в.о. начальника Тячівського УСЗН Л.Ю.Дудла. Зокрема, відмітила, що за період 2018 року на призначення різних видів соціальних допомог до управління звернулось  8514 сімей, за субсидією на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу – 9459 сімей.
Основною відмінністю у призначенні субсидії в опалювальний сезон 2018/19 років є наявність доходів (сплата ЄСВ) та зміни у складі сім’ї домогосподарства, які враховуються при розрахунку їх призначення. В попередні роки наявність доходів не була обов’язковою.
Відповідно до постанови КМУ від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», причинами відмови у наданні субсидій є: 
– відсутність доходів;
– середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати;
– прострочена понад два місяці заборгованість із оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів (350 грн.).
– заборгованість із сплати аліментів понад три місяці;
– у заяві або декларації громадянин не повідомив про членів сім’ї або осіб домогосподарства, або подав недостовірні дані;
– зміни у складі сім’ї домогосподарства;
– відсутність на території України більше 60 днів, 
– будь у кого із членів сім’ї домогосподарства є в наявності транспортний засіб, що підлягає реєстрації, дата випуску якого менше 5 років;
– будь-хто із членів сім’ї домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням здійснив купівлю, або іншим законним способом набув право власності на суму, яка перевищує 50 тис. грн., інші.
Таким чином, найбільш вагомими  причинами у відмовах громадянам є відмови у зв’язку з відсутністю доходів членів сім’ї домогосподарства, навіть тих, які не проживають, але зареєстровані. 
Звичайно, всі обмеження, що прозвучали, у кожного з присутніх викликали справедливе логічне питання: а кому ж тоді призначають субсидії?
Голова державної адміністрації Василь Дем’янчук звернув увагу на те, щоб надавати людям роз’яснення, якщо ж на це є правові підстави, розглядати звернення на призначення субсидій комісійно з метою захисту найбільш вразливих категорій населення, зокрема пенсіонерів, багатодітних тощо. 
Про підсумки роботи районного підрозділу виконавчої служби за 2018 рік інформував її керівник В.Андрійцьо. Очільник району вкотре звернувся до керівників структур, які надають послуги населенню, та всіх чиновників  щодо належного виконання обов’язків та чуйного ставлення до людей.
Обговорено також питання введення карантину в освітніх та дошкільних навчальних закладах, відновлення енергопостачання у зв’язку з аномальними снігопадами, чищення доріг та забезпечення проїзду на автошляхах району тощо.
З приводу обговорених питань надано усні вказівки та доручення, обов’язкові до виконання.  
О.ФІЦАЙ.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.