Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Нарада з питань підсумків соціально-економічного розвитку району та роботи на перспективу

Нарада з питань підсумків соціально-економічного розвитку району та роботи на перспективу

09:04, 25.02.19
245
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Економіка
Під час засідання не тільки підвели підсумки соціально-економічного розвитку за п’ятиріччя, а й зробили намітки дій на найближчі три роки.
Минулого четверга у великому залі районного будинку культури  зібрався актив району на великий форум. Керівництво району провело засідання ради регіонів Тячівщини, де було озвучено підсумки соціально-економічного розвитку району за п’ятиріччя та плани на найближчу перспективу.
Зі звітом виступив голова райдержадміністрації В.Ю.Дем’янчук. Він акцентував увагу присутніх на найважливіших здобутках. Зокрема, сказав, що впродовж 2014-2018 років районною державною адміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування, за сприяння обласного керівництва здійснено ряд заходів із забезпечення стабільної роботи установ освіти, охорони здоров’я, культури, зміцнення їх матеріальної бази. 
Водночас одним із пріоритетних напрямків роботи був і залишається ремонт автомобільних доріг. Це: національна автомобільна дорога Н09 Мукачево-Рогатин-Львів протяжністю 39,6 км, чотири обласні – 104,8 км, двадцять районних – 176,3 км, які у 2018 році перейшли в управління райдержадміністрації.
Для їх ремонту залучені кошти з різних джерел фінансування, в тому числі, із місцевих бюджетів.
Акцент робився на виконання капітальних ремонтів, які щороку впродовж 2014-2017 років здійснювалися на окремих ділянках майже в кожному населеному пункті. Загалом за цей період відремонтовано понад 60 таких ділянок.
Зокрема, в с. Угля 2 ділянки по вул. Шкільна, в ур. Русково с. Груники, в с. Німецька Мокра, Руська Мокра, Топчино, Тарасівка, в смт Дубове, в с. Лопухів, Глибокий Потік, Широкий Луг, Красна, Теребля, Дулово, Вільхівці, Добрянське, Біловарці, Бедевля та ін.. 
У 2017 році за кошти митного експерименту адміністрацією розпочаті роботи на трьох дорогах: Угля–Мала Уголька; обласної дороги Колочава–Усть-Чорна–Бедевля; Усть-Чорна–Лопухів. В 2018 році на цих дорогах роботи продовжувалися вже за кошти ДФРР та субвенції з обласного бюджету, на останній (Усть-Чорна-Лопухів) вдалося їх виконати в повному обсязі. На інших двох – продовжуватимуться і в поточному році. 
У 2018 році, коли усі районні дороги загального користування місцевого значення перейшли в управління райдержадміністрації, виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено усі необхідні тендерні процедури. 
Із Дорожнього фонду було виділено лише 12,0 млн. грн., щоправда впродовж року додатково виділили ще 10,6 млн. грн., але і це далеко не відповідає потребі. 
В умовах обмеженості коштів вдалося в поточному році завершити ремонти районних доріг: Нижня Апша–Середнє Водяне; Нересниця–Широкий Луг–Пригідь.
Незавершені роботи продовжуватимуться і в наступних роках.
В галузі охорони здоров’я у 2015-2018 роках зроблено:
за рахунок коштів ДФРР та інших джерел фінансування завершено будівництво лікарні на 25 ліжок в с.Угля (2017); проведено капітальний ремонт Тячівської районної поліклініки (2017); частково виконані роботи з реконструкції АГК Тячівської районної лікарні №1.
Майже завершено реконструкцію АЗПСМ в с.Широкий Луг (2016-2019).
Збудовано нову котельню та встановлено сучасні котли в Нересницькій дільничній лікарні (2017); проведено реконструкції котелень зі встановленням енергоощадних котлів в Усть-Чорнянській міській лікарні, Дубівській РЛ №2, Нижньоапшанській дільничній лікарні (2014-2016). 
Котельні трьох закладів охорони здоров’я переведено із природного газу на тверде паливо: у Тересвянській міській лікарні, Тереблянській дільничній лікарні та Тернівській АЗПСМ (2014-2016).
На 2019-2021 роки передбачено: завершити роботи з реконструкції АГК Тячівської РЛ №1, виконати капітальний ремонт інфекційного відділення Тячівської РЛ №1, утеплення фасаду Нересницької ДЛ, реконструкцію будівлі Усть-Чорнянської ДЛ, капітальний ремонт АЗПСМ в смт Солотвино і с. Красна та будівлі ФАПу в с.Біловарці, а також будівництво АЗПСМ в с.Бедевля, завершення реконструкції АЗПСМ в с.Широкий Луг, реконструкцію частини приміщення ДНЗ №2 під реабілітаційний центр в смт Дубове.
В галузі освіти у 2015-2018 роках зроблено:
проведено реконструкцію та відновлено роботу ДНЗ «Веселка» в смт Тересва (2012-2017);
капітальний ремонт даху та заміну вікон в ДНЗ с. Грушово(2016);
продовжується будівництво ДНЗ на 100 місць в с. Нижня Апша; 
в поточному році розпочато будівництво ДНЗ на 60 місць в с. Тарасівка;
виконано реконструкцію системи опалення ДНЗ с. Вишоватий; 
здійснювалися поточні та капітальні ремонти загальноосвітніх закладів району;
замінено покрівлю в ЗОШ с. Велика Уголька, відремонтовано дах в Глибокопотіцькій та Солотвинській ЗОШ І-ІІІ ст; 
в ряді закладів повністю або частково замінено вікна на металопластикові;
в семи закладах освіти котельні переведено зі споживання природного газу на тверде паливо. 
Впродовж 2016-2018 років придбано 6 шкільних автобусів для Лопухівської, Нересницької, Тернівської та Глибокопотіцької, Новоселицької, Груниківської загальноосвітніх шкіл.
Збудовані спортивні майданчики  в Руськомокрянській ЗОШ, ліцеї смт Буштино, Дубівській ЗОШ І-ІІІ ст, а також загальноосвітніх закладах смт Тересва, Усть-Чорна, с. Нересниця, Бедевля, Грушово, Угля, будуються в с. Лопухово, Терново та ЗОШ І-ІІ ст №2 в смт Дубове.
У 2019-2021 роках передбачено: завершити будівництво ДНЗ в с.Нижня Апша і Тарасівка, будівництво ДНЗ на 100 місць в с.Калини, на 40 місць – в с.Глибокий Потік, корпусу ДНЗ на 80 місць в с.Чумальово, на 40 місць в с.Велика Уголька, с.Топчино, капітальний ремонт ДНЗ в с.Колодно, будівництво корпусу молодших класів ЗОШ в с.Терново.
Нагального вирішення потребує будівництво шкіл в с.Нересниця і Лопухово, Широкий Луг та додаткового корпусу в с.Красна.
Планується продовжити роботи із заміни вікон та дверей, утеплення фасадів у ряді шкіл тощо.
В галузі культури та інших сферах у 2015-2018 роках:
відкрито філію школи мистецтв в смт Усть-Чорна (2018);
перекрито дах районного будинку культури та зроблено капітальний ремонт залу як і в ряді інших закладів;
розпочато капітальний ремонт водопроводу в смт Солотвино;
виконані роботи з будівництва та реконструкції берегоукріплень в с. Руська Мокра, Усть-Чорна, Красна на р.Мокрянка і Тересва; триває ліквідація наслідків паводку на р. Теребля в с.Вонігово.
У 2019-2021 роках передбачено:
завершити реконструкцію Солотвинської ДШМ та здійснити ремонт інших закладів культури;
будівництво каналізаційно-очисних споруд в смт Дубове, Солотвино, Буштино;
завершення капітального ремонту водопроводу в смт Солотвино;
реконструкцію системи водопостачання житлового масиву по вул. Незалежності та Травневій в смт Буштино;
будівництво спортивних майданчиків у ряді сіл.
Буде здійснено:
завершення робіт на р.Тересва на ділянці №1 і № 2 в с.Красна, а також у с.Підчос; 
будівництво берегоукріплень на р. Тересва в с. Ганичі і Калини, правого берега р. Тересва в с.Нересниця;
будівництво пішохідного мосту через р.Терешулка по вул. Гагаріна в с. Тарасівка;
будівництво водозахисних споруд на р.Лужанка в с.Тисалово.

***
У засіданні взяв участь і виступив голова облдержадміністрації Г.Г.Москаль. Він запропонував провести спілкування із активом у формі діалогу. Отож із актуальними питаннями до очільника області звернулися сільські голови Калин, Руської Мокрої, Ганич, Чумалева, В.І.Метелешко, А.М.Барна, А.В.Фіцай, І.М.Лях, селищний голова Буштина І.Ю.Паш, а також депутати районної ради директор Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. І.І.Руснак, головний лікар Чумалівської АЗПСМ І.В.Корнута, головний лікар Нересницької дільничної лікарні С.В.Бедевельський та директор Широколузької ЗОШ І-ІІІ ст. Н.П.Дудла, волонтер з Углі В.І.Богдан, активіст М.Ю.Дочинець з Біловарців та інші.
Їх турбують питання ремонту доріг, будівництва берегоукріплень, шкіл, збереження дібров тощо.
На всі питання Г.Г.Москаль дав вичерпні відповіді, запевнив, що ремонт доріг почнеться з настанням сприятливої теплої погоди, а попередньо – зведення дамб.
Триває й оновлення кошторису для будівництва школи в Нересниці.
Висловив свою думку очільник області щодо президентських виборів та вибору кандидата під час голосування.
Ольга Фіцай.
Фото Наталії МАДЖАРИ.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.