Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Нарада з питань підсумків соціально-економічного розвитку району та роботи на перспективу

Нарада з питань підсумків соціально-економічного розвитку району та роботи на перспективу

09:04, 25.02.19
660
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Економіка
Під час засідання не тільки підвели підсумки соціально-економічного розвитку за п’ятиріччя, а й зробили намітки дій на найближчі три роки.
Минулого четверга у великому залі районного будинку культури  зібрався актив району на великий форум. Керівництво району провело засідання ради регіонів Тячівщини, де було озвучено підсумки соціально-економічного розвитку району за п’ятиріччя та плани на найближчу перспективу.
Зі звітом виступив голова райдержадміністрації В.Ю.Дем’янчук. Він акцентував увагу присутніх на найважливіших здобутках. Зокрема, сказав, що впродовж 2014-2018 років районною державною адміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування, за сприяння обласного керівництва здійснено ряд заходів із забезпечення стабільної роботи установ освіти, охорони здоров’я, культури, зміцнення їх матеріальної бази. 
Водночас одним із пріоритетних напрямків роботи був і залишається ремонт автомобільних доріг. Це: національна автомобільна дорога Н09 Мукачево-Рогатин-Львів протяжністю 39,6 км, чотири обласні – 104,8 км, двадцять районних – 176,3 км, які у 2018 році перейшли в управління райдержадміністрації.
Для їх ремонту залучені кошти з різних джерел фінансування, в тому числі, із місцевих бюджетів.
Акцент робився на виконання капітальних ремонтів, які щороку впродовж 2014-2017 років здійснювалися на окремих ділянках майже в кожному населеному пункті. Загалом за цей період відремонтовано понад 60 таких ділянок.
Зокрема, в с. Угля 2 ділянки по вул. Шкільна, в ур. Русково с. Груники, в с. Німецька Мокра, Руська Мокра, Топчино, Тарасівка, в смт Дубове, в с. Лопухів, Глибокий Потік, Широкий Луг, Красна, Теребля, Дулово, Вільхівці, Добрянське, Біловарці, Бедевля та ін.. 
У 2017 році за кошти митного експерименту адміністрацією розпочаті роботи на трьох дорогах: Угля–Мала Уголька; обласної дороги Колочава–Усть-Чорна–Бедевля; Усть-Чорна–Лопухів. В 2018 році на цих дорогах роботи продовжувалися вже за кошти ДФРР та субвенції з обласного бюджету, на останній (Усть-Чорна-Лопухів) вдалося їх виконати в повному обсязі. На інших двох – продовжуватимуться і в поточному році. 
У 2018 році, коли усі районні дороги загального користування місцевого значення перейшли в управління райдержадміністрації, виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено усі необхідні тендерні процедури. 
Із Дорожнього фонду було виділено лише 12,0 млн. грн., щоправда впродовж року додатково виділили ще 10,6 млн. грн., але і це далеко не відповідає потребі. 
В умовах обмеженості коштів вдалося в поточному році завершити ремонти районних доріг: Нижня Апша–Середнє Водяне; Нересниця–Широкий Луг–Пригідь.
Незавершені роботи продовжуватимуться і в наступних роках.
В галузі охорони здоров’я у 2015-2018 роках зроблено:
за рахунок коштів ДФРР та інших джерел фінансування завершено будівництво лікарні на 25 ліжок в с.Угля (2017); проведено капітальний ремонт Тячівської районної поліклініки (2017); частково виконані роботи з реконструкції АГК Тячівської районної лікарні №1.
Майже завершено реконструкцію АЗПСМ в с.Широкий Луг (2016-2019).
Збудовано нову котельню та встановлено сучасні котли в Нересницькій дільничній лікарні (2017); проведено реконструкції котелень зі встановленням енергоощадних котлів в Усть-Чорнянській міській лікарні, Дубівській РЛ №2, Нижньоапшанській дільничній лікарні (2014-2016). 
Котельні трьох закладів охорони здоров’я переведено із природного газу на тверде паливо: у Тересвянській міській лікарні, Тереблянській дільничній лікарні та Тернівській АЗПСМ (2014-2016).
На 2019-2021 роки передбачено: завершити роботи з реконструкції АГК Тячівської РЛ №1, виконати капітальний ремонт інфекційного відділення Тячівської РЛ №1, утеплення фасаду Нересницької ДЛ, реконструкцію будівлі Усть-Чорнянської ДЛ, капітальний ремонт АЗПСМ в смт Солотвино і с. Красна та будівлі ФАПу в с.Біловарці, а також будівництво АЗПСМ в с.Бедевля, завершення реконструкції АЗПСМ в с.Широкий Луг, реконструкцію частини приміщення ДНЗ №2 під реабілітаційний центр в смт Дубове.
В галузі освіти у 2015-2018 роках зроблено:
проведено реконструкцію та відновлено роботу ДНЗ «Веселка» в смт Тересва (2012-2017);
капітальний ремонт даху та заміну вікон в ДНЗ с. Грушово(2016);
продовжується будівництво ДНЗ на 100 місць в с. Нижня Апша; 
в поточному році розпочато будівництво ДНЗ на 60 місць в с. Тарасівка;
виконано реконструкцію системи опалення ДНЗ с. Вишоватий; 
здійснювалися поточні та капітальні ремонти загальноосвітніх закладів району;
замінено покрівлю в ЗОШ с. Велика Уголька, відремонтовано дах в Глибокопотіцькій та Солотвинській ЗОШ І-ІІІ ст; 
в ряді закладів повністю або частково замінено вікна на металопластикові;
в семи закладах освіти котельні переведено зі споживання природного газу на тверде паливо. 
Впродовж 2016-2018 років придбано 6 шкільних автобусів для Лопухівської, Нересницької, Тернівської та Глибокопотіцької, Новоселицької, Груниківської загальноосвітніх шкіл.
Збудовані спортивні майданчики  в Руськомокрянській ЗОШ, ліцеї смт Буштино, Дубівській ЗОШ І-ІІІ ст, а також загальноосвітніх закладах смт Тересва, Усть-Чорна, с. Нересниця, Бедевля, Грушово, Угля, будуються в с. Лопухово, Терново та ЗОШ І-ІІ ст №2 в смт Дубове.
У 2019-2021 роках передбачено: завершити будівництво ДНЗ в с.Нижня Апша і Тарасівка, будівництво ДНЗ на 100 місць в с.Калини, на 40 місць – в с.Глибокий Потік, корпусу ДНЗ на 80 місць в с.Чумальово, на 40 місць в с.Велика Уголька, с.Топчино, капітальний ремонт ДНЗ в с.Колодно, будівництво корпусу молодших класів ЗОШ в с.Терново.
Нагального вирішення потребує будівництво шкіл в с.Нересниця і Лопухово, Широкий Луг та додаткового корпусу в с.Красна.
Планується продовжити роботи із заміни вікон та дверей, утеплення фасадів у ряді шкіл тощо.
В галузі культури та інших сферах у 2015-2018 роках:
відкрито філію школи мистецтв в смт Усть-Чорна (2018);
перекрито дах районного будинку культури та зроблено капітальний ремонт залу як і в ряді інших закладів;
розпочато капітальний ремонт водопроводу в смт Солотвино;
виконані роботи з будівництва та реконструкції берегоукріплень в с. Руська Мокра, Усть-Чорна, Красна на р.Мокрянка і Тересва; триває ліквідація наслідків паводку на р. Теребля в с.Вонігово.
У 2019-2021 роках передбачено:
завершити реконструкцію Солотвинської ДШМ та здійснити ремонт інших закладів культури;
будівництво каналізаційно-очисних споруд в смт Дубове, Солотвино, Буштино;
завершення капітального ремонту водопроводу в смт Солотвино;
реконструкцію системи водопостачання житлового масиву по вул. Незалежності та Травневій в смт Буштино;
будівництво спортивних майданчиків у ряді сіл.
Буде здійснено:
завершення робіт на р.Тересва на ділянці №1 і № 2 в с.Красна, а також у с.Підчос; 
будівництво берегоукріплень на р. Тересва в с. Ганичі і Калини, правого берега р. Тересва в с.Нересниця;
будівництво пішохідного мосту через р.Терешулка по вул. Гагаріна в с. Тарасівка;
будівництво водозахисних споруд на р.Лужанка в с.Тисалово.

***
У засіданні взяв участь і виступив голова облдержадміністрації Г.Г.Москаль. Він запропонував провести спілкування із активом у формі діалогу. Отож із актуальними питаннями до очільника області звернулися сільські голови Калин, Руської Мокрої, Ганич, Чумалева, В.І.Метелешко, А.М.Барна, А.В.Фіцай, І.М.Лях, селищний голова Буштина І.Ю.Паш, а також депутати районної ради директор Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. І.І.Руснак, головний лікар Чумалівської АЗПСМ І.В.Корнута, головний лікар Нересницької дільничної лікарні С.В.Бедевельський та директор Широколузької ЗОШ І-ІІІ ст. Н.П.Дудла, волонтер з Углі В.І.Богдан, активіст М.Ю.Дочинець з Біловарців та інші.
Їх турбують питання ремонту доріг, будівництва берегоукріплень, шкіл, збереження дібров тощо.
На всі питання Г.Г.Москаль дав вичерпні відповіді, запевнив, що ремонт доріг почнеться з настанням сприятливої теплої погоди, а попередньо – зведення дамб.
Триває й оновлення кошторису для будівництва школи в Нересниці.
Висловив свою думку очільник області щодо президентських виборів та вибору кандидата під час голосування.
Ольга Фіцай.
Фото Наталії МАДЖАРИ.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.