Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Найважливіше – доступна, якісна медична допомога жителям району

Найважливіше – доступна, якісна медична допомога жителям району

09:07, 25.02.19
334
Тячівщина / Здоров'я
У вівторок, 19 лютого ц.р., відбулося засідання медичної колегії при відділі охорони здоров’я Тячівської РДА. 


Зібрання пройшло за участі голови державної адміністрації Василя Дем’янчука та голови районної ради Івана Фабриція, в.о. начальника відділу охорони здоров’я РДА Євгенія Шелевера. Також були запрошені головні лікарі та керівники медичних закладів – районних та дільничних лікарень, поліклініки, АЗПСМ та ФАПів.
Звертаючись до присутніх, голова Тячівської державної адміністрації Василь Дем’янчук відмітив важливість проведення реформування медичної галузі, яка вже давно потребує суттєвих змін. Тож реформи, хоч і нелегко проходять, проте вони дуже актуальні на сьогодні. 
А також розповів, що вдалося зробити за цей час у плані покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я. Очільник Тячівщини запевнив, що з боку керівництва району і надалі робитиметься все необхідне для її зміцнення, в межах наявного фінансування, адже саме від ресурсного забезпечення значною мірою залежить якість надання медичних послуг.
Відтак було розглянуто основне питання порядку денного колегії про «Підсумки роботи закладів охорони здоров’я за 2018 рік та завдання, що стоять перед сферою охорони здоров’я у 2019 році» . 
Присутнім були представлені матеріали про основні показники роботи галузі, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та в розрізі лікувально-профілактичних закладів району.
У зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я та відокремлення первинного і вторинного рівня, мережа медичних закладів суттєво змінена. 
На сьогодні медичну допомогу населенню району надають 13 закладів із 76. 
Всі заклади, що надають ПМСД, автономізовані, мають ліцензії, зареєстровані в МІС Нелсі та уклали договір з НСЗУ. Підписано декларацій з сімейними лікарями всього 49,8 відсотків з необхідних 80. Так,уже 5 сімейних лікарів підписали декларації по 1800 пацієнтів, 7 лікарів – 1400, 18 лікарів – від 1 – 1400 осіб. Однак питання залишається актуальним і вимагає посиленої роботи з боку лікарів. 
Основні демографічні показники мають наступну тенденцію: показник народжуваності та загальної смертності зменшився, природний приріст в районі залишається позитивним. Так, у 2018 році народилось 1944 дітей, померло 1870 чоловік, природній приріст склав 0,42. 
Найбільше наших земляків померло від серцево-судинних захворювань – 1202 осіб,  онкохворих – 191, від некласифікованих симптомів та ознак – 127, від травм – 94. 
Захворюваність вірусним гепатитом знизилася в 2 рази. А ось щодо кору навпаки – зареєстровано в 12,5 разів більше випадків (914 проти 73). 
Зменшився показник малюкової смертності, який склав 20 випадків, також зафіксовано 6 випадків малюкової смертності поза стаціонаром. Своєчасність проведення первинного вакцинального комплексу дітям до 1 року склала 48,92%, вакциновано новонароджених в пологових відділеннях 92,83% (обл.– 96,9%), і цей показник залишається найнижчим у області. 
За 2018 рік галузь профінансовано на 162 млн. 669 тис. грн., що складає 97,44 % від запланованого (без даних по 2 громадах). Програми при плані 9597,2 тис. грн. в 2018 році профінансовано 9531,5 тис. грн.
Зміцнено матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я, проведено в КЗ «Тячівська районна поліклініка» ремонт цоколя та головного входу; капітальний ремонт та заміну вікон у Нересницькій ДЛ; капітальний ремонт даху Тересвянської МЛ, будівництво газопроводу Углянської ДЛ та поточний ремонт фасаду Лопухівської АЗПСМ.
Також було закуплено центрифугу для КЗ «Тячівська районна поліклініка» та електрокардіограф для Нересницької ДЛ. Виконані аварійно-відновлювальні роботи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в Углянській ДЛ та Ганичівській АЗПСМ тощо.
У поточному році, як наголосив голова районної ради Іван Фабрицій, основний акцент стосуватиметься Тячівської районної лікарні, аби вона у разі створення госпітальних округів мала відповідні умови для такого формату.
Тому буде проведено капітальні ремонти у відділеннях, зокрема в інфекційному. По можливості лікарня забезпечуватиметься необхідним сучасним обладнанням. 
Особливу увагу на колегії було приділено проведенню вакцинації населення і, зокрема, дітей від небезпечного інфекційного захворювання – кору, згідно із затвердженим МОЗ «Календарем профілактичних щеплень». Район відповідними вакцинами забезпечений повністю, тому потрібно активізувати роботу в цьому напрямку всіх медичних працівників. 
Члени колегії, із врахуванням зауважень, пропозицій та доповнень, прийняли відповідні рішення.
Головною метою в сфері охорони здоров’я населення Тячівського району залишаються забезпечення доступної, якісної, кваліфікованої медичної допомоги жителям району та умов функціонування закладів охорони здоров’я згідно нормативної бази.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.