Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Відкрито відділення раннього втручання – вікно можливостей для дітей із серйозним діагнозом

Відкрито відділення раннього втручання – вікно можливостей для дітей із серйозним діагнозом

15:16, 25.03.19
637
Тячівщина / Суспільство
Кожна мати і батько хочуть бачити свою дитину здоровою і щасливою. І коли народжується маля з певними порушеннями й вадами розвитку, родина опиняється в кризовій ситуації, особливо, якщо йдеться про практично невиліковну, вроджену хворобу – синдром Дауна, ДЦП, спадково-дегенеративне захворювання нервової системи тощо. З появою  на світ такої дитини життя для батьків нерідко розколюється на «до» і «після», оскільки різко змінюється його зміст, якість і загальний плин. Адже вони стикаються з безліччю проблем, вирішення яких вибиває із звичної колії й забирає основний життєвий час, багато енергії, душевних і фізичних сил. Тож очевидно, що такі сім’ї потребують конкретної, відчутної підтримки суспільства, розумного, кваліфікованого втручання фахівців з метою створення оптимально можливих умов для розвитку дитини й  нормалізації життя родини,  котра виснажує резерви в марних пошуках шляхів зцілення чи замикається в собі, відсторонюючись від оточення.

Основна мета програми «Раннього втручання», яка фінансується державою і запроваджується в роботі кількох центрів в Україні, – втрутитися в хворобу раніше, аніж вона втрутиться в життя дитини й родини. Такі центри діють у чотирьох регіонах – на Харківщині, Львівщині, Одещині й Закарпатті – у медико-соціальному реабілітаційному центрі «Дорога життя». А з 6 березня ц.р. – вже й у Тячеві, адже саме цього дня відбулося урочисте відкриття відділення «Раннього втручання» на базі соціально-реабілітаційного (абілітаційного) центру для людей з обмеженими можливостями «Парасолька». 
Учасниками офіційного старту стали почесні гості – директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішка, голова БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій,  керуюча справами (секретар) виконкому Тячівської міської ради Ольга Решетар, начальник Центру первинної медико-санітарної допомоги Тячівської ОТГ Олена Велеган, спеціаліст юридичного відділу міської ради Маріанна Тиводар та журналісти, яких гостинно зустріла директор «Парасольки» Оксана Лукач, а також представники новоствореної команди фахівців – зав. відділення, фізіотерапевт Вікторія Голод, логопед Олександра Дан, лікар Марта Кривська.
Михайло Петрішка зробив наголос на затребуваності програми раннього втручання загалом й на віддаленій від обласного центру Тячівщині зокрема. Адже вона спрямована на захист інтересів дітей раннього віку – з народження до 4-х років, із порушеннями розвитку чи ризиком їх виникнення, та на підтримку їхніх батьків. Таким чином, завдяки ранньому виявленню відхилень у розвитку, профілактиці ускладнень, відділення сприятиме зменшенню рівня інвалідизації дітей, стане для них надійною точкою опори в набутті навичок самостійності  й кращої  інтегрованості та запобігатиме їх поміщенню в інтернатні заклади.
Важливо, щоб раннє втручання мало територіальну й економічну доступність. Тому  БО «Комітетом медичної допомоги в Закарпатті» та Центром «Парасолька» й було зініційовано створення такого відділення у Тячеві, щоб наблизити послугу  до мешканців громади і району. А сприяв у реалізації задуму департамент соцзахисту ОДА, оскільки Національним координатором послуги раннього втручання є якраз міністерство соціальної політики України.
Наталія Кабацій підкреслила: саме сім’я, а не лишень дитина, є первинним отримувачем послуги раннього втручання, адже це вона забезпечує щоденне середовище, в якому дитина з особливими потребами росте і розвивається. Тож завдання відділення –  збільшити можливості батьків щодо розвитку й виховання дитини.
Н.Кабацій вручила колективу новоствореного відділення пам’ятні сувеніри з іменним логотипом – символом чогось нового, значимого й упізнаваного. 
Щирі зичення успіхів у благородній праці в інтересах дитини пролунали на адресу колективу з вуст Оксани Лукач та Ольги Решетар, яка запевнила у готовності керівництва громади усіляко допомагати новоствореному закладу.
Присутні з цікавістю оглянули затишні, гарно обставлені приміщення відділення, де тішать око симпатичні меблеві гарнітури, строкаті килимки, м’які іграшки, дитячі малюнки й поробки, що мимоволі налаштовують на позитивну хвилю.
Наталія Кабацій з допомогою колеги з БФ «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Лесі Левко запропонували загальній увазі слайдову презентацію про завдання й специфіку послуги раннього втручання. Зокрема, зазначила, що в процесі лікування дитини часто виникає проблема стресового стану батьків, пов’язаного з їх невиправданими очікуваннями й великими навантаженнями. Через це сім’ї нерідко стають неповними (як правило, представники «сильної статі» капітулюють перед труднощами). Тому важливо, підтримуючи родину, працювати з усіма її членами, в т.ч., й бабусями та дідусями, допомагати дитині адаптуватися в соціумі. Мультидисплінарна команда фахівців проводитиме індивідуальні і групові заняття. І не лишень у самому відділенні, а й під час домашніх візитів, коли батьки зможуть отримати корисні практичні поради. Скажімо, щодо годування дитини за правильно облаштованим столом. Фізичний терапевт може показати, як через гру впливати на фізичний розвиток дитини, відпрацьовувати навички сидіння, тримання голови, повзання, ходьби…
Консультації проводитимуться безкоштовно, залежно від індивідуальних потреб – комусь один раз на місяць, а комусь – щотижня, можуть бути й одноразовими.
О.В.Лукач висловила впевненість у тому, що завдяки високій фаховості згуртованої команди спеціалістів у складі  лікаря-педіатра, фізіотерапевта, психолога та логопеда, відділення зуміє стати показовим.
– Хочеться, аби за новою послугою зверталося якнайбільше батьків, чиї малята потребують розумного втручання спеціалістів, – сказала вона. 
До речі, відділення раннього втручання працює щодня, крім вихідних, з 9.00 до 16.00 год. за адресою: м. Тячів, вул. Леонтовича, 60/А (на території соціально-реабілітаційного центру «Парасолька»).

Ганна Макаренко.

Читайте також:
Коментарі:
Аватар
Яррі Одл 25 березня 2019 17:16
  • Подобається
  • 0
Чудово! Шана організаторам і меценатам!

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.