Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Прозоро, чесно, демократично

Прозоро, чесно, демократично

14:20, 08.04.19
303
Тячівщина
Минула неділя стала доленосною у житті українського суспільства. Адже кожен свідомий громадянин мав можливість зробити свій вибір того, у кому вбачає не тільки Президента держави, а й політичну волю гаранта Конституції України, тверду миротворчу місію Головнокомандувача  країни, її щасливе майбутнє.

Десятки тисяч мешканців Тячівщини теж спішили задекларувати свою громадянську позицію, зробити виважений вибір, з надією на позитивні зміни й зрушення, внести свою лепту, щоб вибори Президента  пройшли прозоро, чесно, демократично.
Частина електорату спішила до дільниць вранці, навіть, незважаючи на збіг таких обставин, як переведення стрілок годинника у ніч з 30 на 31 березня на 1 годину вперед у зв’язку з переходом на «літній час».
– Ми своєчасно провели засідання комісії й відкрили дільницю згідно регламенту, адже перший виборець – Василь Зизень прийшов дуже рано – після 7-ми, – повідомляє голова комісії  №210490, що в Тересві, Н.В.Церкуник. 
Як з’ясувалося згодом, всі 20 виборчих дільниць, де вдалося побувати, відчинилися вчасно – о 8-й годині ранку,  й члени комісії активно розпочали виборчий процес. Увагу кожного, хто йшов голосувати, привертали  зосереджені погляди  поліцейських чи рятувальників. Правоохоронна та рятувальна служби пильно слідкували за громадським порядком на дільницях, супроводжували голів комісій після закінчення процесу голосування в поїздці до ОВК, оберігаючи виборчу документацію.
Всюди панувала спокійна, святкова атмосфера, без потреби втручань людей у погонах.
Пожвавлення на дільницях було зранку, особливо в період, коли виборці зібралися на ранішнє недільне Богослужіння. Багато хто з вірників вважав за потрібне перед службою в храмах віддати свій голос на виборах.
Таку ситуацію вдалося відстежити у Бедевлі.  Але пік відвідування дільниць, як зазвичай, настав після закінчення літургій у храмах. Іноді створювалися черги й виникала метушня, яку довелося спостерігати у Нижній Апші на дільниці №210511 після 13-ої год.
Винятково тепла, сонячна погода сприяла тому, що виборці йшли віддати свій голос  в післяобідній період, навіть під завісу процесу голосування. Як, скажімо, багато вишоватців навідалися на дільницю № 219541 вже близько 18-ої години. А військові з прикордонної застави «Солотвино», навпаки, голосували зранку на дільниці № 210489, в післяобідню пору тут було абсолютне затишшя. На інших двох дільницях солотвинці активно робили свій вибір впродовж дня. Таке ж пожвавлення було і в Кривому. Сюди навідувалися сім’ями, здебільшого люди середнього віку, а також ті, хто голосував у своєму житті вперше чи в другий раз. Заздалегідь подбали про виборців у Терновому. Голова комісії дільниці № 21050 О.І.Сабадиш сказала:
– У нас, в основному, голосували мешканці присілка Петрушів. Тому для перевезення   людей було організовано три рейси автобуса, який привозив їх із віддалених гірських вулиць Осовня, Соколівська, Пішогірська та інших.
Своє конституційне право волевиявлення змогли здійснити хворі та немічні люди, адже члени комісії доставили бюлетені до їх постійного місця проживання, що було передбачено заздалегідь, під час уточнення списків виборців. Таких було на кожній дільниці від 1 до 12 громадян,  найбільше – у Кривому, де навідалися до 40 осіб, з яких 34 проголосувало.
Таку місію довелося спостерігати і в Солотвині на виборчій дільниці №210487, очолюваній заступником  голови комісії М.Ф.Чербаник. 
Свій вибір робили і краяни  поважного віку. Так, у Нижній Апші на дільницю №210512 навідався у супроводі сина 85-річний В.В.Борка (на фото справа) – людина знана й авторитетна у селі, кілька скликань заступник сільського голови.
– Вважаю своїм обов’язком віддати голос за Президента України, бо покладаю великі надії на свій вибір, – сказав Василь Васильович і  додав:
 – Я у свій час багато разів був членом виборчої комісії під час різних кампаній, очолював її. Знаю, яка це відповідальна робота. Та нинішня комісія організувала її чітко, – дав схвальну оцінку чоловік.
Так, голова комісії М.Ю.Боже-Марина, її заступник О.І.Ботош та секретар В.В.Марина подбали заздалегідь, щоб виборчий процес проходив згідно вимог законодавства, злагоджено, без ексцесів. Члени комісії привітно  зустрічали своїх земляків, уважно оформляли видачу бюлетенів і слідкували за процесом голосування. Як, до речі, й спостерігачі від різних суб’єктів виборчого процесу, котрі на кожній дільниці пильнували за його перебігом, щоб відбувся прозоро, чесно, демократично. До речі, на виборчій дільниці №210509 довелося зустрітися з двома спостерігачами від місії ОБСЄ – громадянкою США Айріс Орурт та шведом Карлом  Екстедт. Через перекладача поспілкувалися. Виявилося, на Україні вони вперше, їм подобаються не тільки мальовничі краєвиди, а й цікаве спілкування з місцевими мешканцями, їхня привітність і відвертість.
Зазвичай, на дільницях побувала більша частина громадян середнього віку. Але всюди називали і прізвища тих, хто досяг поважного віку. Серед них – тересвянці М.І.Бурдило (84 роки), С.В.Кузьменко (83 роки), 90-річний грушівець М.В.Москаль, тернівчанин П.П.Мазур (78 років), нересничани І.Кубинець (85 років), Г.І.Цьока (84 роки) та багато інших, котрі проявили свою громадянську активність.
Побувало на дільницях і чимало ще юних громадян, в житті котрих цей виборчий процес став першим.
Скажімо, 18-річній бедевлянці Катерині Гудак цей день запам’ятається, бо вона вперше самостійно виконала свій конституційний обов’язок на дільниці №210495. Як розповіла голова комісії Н.І.Бугін, юному виборцю вручено пам’ятний сувенір – книгу. Оплесками супроводжували спостерігачі тих, хто голосував вперше, на виборчій дільниці №210521 у Кривому.
На жаль, не минулося без прикрощів. Дехто з громадян упевнено й цілеспрямовано переступав поріг дільниці, щоб віддати свій голос на виборах Президента України. Та,...виявляється, їх прізвищ не внесено у списки виборців. Чия помилка  – з’ясовувати було пізно і безрезультатно, бо у день виборів змінити ситуацію законодавством не передбачено. Це можна і треба було зробити всім, хто не отримав запрошення, заздалегідь. До 25 березня відділ виборців Тячівської РДА виправляв такі помилки. Зробити це треба й перед другим туром виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня ц.р.
Ще така примітна деталь. На багатьох дільницях комісії подбали  і про урізноманітнення виборчого інтер’єру. Скажімо, на дільниці № 210475 в Тячеві кабінки для виборців, зазвичай, застелені полотнищами кольору українського прапору, були оздоблені зверху таким же вінком з матерії синьо-жовтого кольорів. У Тересві на дільниці № 210490 на полотнищах кабінок були стрічки такого ж кольору. Привертав увагу людей в Солотвині на дільниці № 210488 Герб України, розміщений на вишиваних рушниках.
І, безумовно, святкового настрою усім додавало ще й те, куди приходили голосувати виборці. Просторі, світлі, сучасні зали, до того ж теплі, одним виглядом створювали небуденну атмосферу. На жаль, була й інша картина. У багатьох випадках – це аварійні, пошарпані приміщення, як наприклад, на дільниці № 210489, розміщеній у майже   розваленій роздягальні на стадіоні в Солотвині.
Яблуку ніде було впасти й на вже згаданій дільниці № 210511, утвореній на 2-му поверсі Нижньоапшанської сільради, коли сюди навідалися виборці після недільного Богослужіння. У тісненькому приміщенні ледве розмістили виборчий інтер’єр, а громадяни почувалися, як у консервній банці.
Тут уже справді не до святковості. Як і тим членам комісії та спостерігачам, котрі мерзли, часто задубівши, у холодних, старих приміщеннях з підсліпкуватим освітленням. 
І все ж, як би там не було, краяни віддали свої голоси з надією й вірою на кращі зміни у рідній країні.
Ольга Фіцай.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.