Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Заказнику «Тересвянська долина» – бути!

Заказнику «Тересвянська долина» – бути!

11:13, 15.04.19
381
Тячівщина / Довкілля
9 квітня в кабінеті голови Тячівської державної адміністрації Василя Дем’янчука відбулася зустріч за «круглим столом» з членами робочої групи по створенню дубового заказника місцевого значення «Тересвянська долина».  

Серед учасників представники громадськості – Марія Цимбаліста, Дмитро Світлик, Вікторія Приймак, Володимир Цимбалістий, Катерина Павлик, Володимир Принц та Іван Маханець.  
Головною темою зібрання, в якому також взяв участь перший заступник голови РДА Михайло Полажинець, керівник апарату Богдан Макусій та голова районної ради Іван Фабрицій, стало узгодження дати проведення підсумкової наукової конференції щодо утворення і подальшого функціонування цієї особливої екосистеми. 
Як було наголошено під час зустрічі, спільними зусиллями  влади і громадськості вдалося втілити в життя важливий проект, який зіграє неабияку роль у збереженні унікальних природничих зон району – дубових лісів. 
 Зокрема, у минулому році було прийнято рішення про створення дубового заказника місцевого значення «Тересвянська долина», площею майже 200 га на території сіл Грушево, Тересва, Криве та Біловарці.  
А розпочалося все із чисельних звернень активістів та представників громадськості, і зокрема,  ГО «Злагода» до керівництва району з приводу нищівної вирубки дубових лісів на території Тересвянської долини. 
Ці питання неодноразово обговорювались на засіданнях Громадської ради при РДА, на нарадах з головою РДА В.Ю. Дем’янчуком та головою районної ради І.І. Фабрицієм, начальником Закарпатського ОУЛМГ В.І. Мургою, директором Карпатського біосферного заповідника  М.П.Рибаком та ін. 
Відтак голова РДА В.Ю. Дем’янчук  прийняв розпорядження «Про утворення природно-заповідних зон на території Тячівського району», відповідно до якого й було створено робочу групу з числа представників громадськості, науковців, керівників різних проектів ПЗФ та ін. 
У визначених  населених пунктах пройшли відповідні громадські слухання, проведено зустрічі з професорами С.С.Стойкою, Ф.Д.Гамором, кандидатом біологічних наук І.А.Маханцем, іншими науковцями та працівниками Карпатського біосферного заповідника.  
Загалом вдалося зібрати документи і об’ємний дослідницький матеріал, який став  підтвердженням того, що заказнику «Тересвянська долина» – бути! 
– Дуже відрадно, що насамперед керівництво району і всі, з ким нам доводилося співпрацювати під час створення проекту, висловились за збереження унікальних дубових лісів Тячівщини, – наголосила під час зустрічі голова ГО «Злагода» Марія Цимбаліста.  
Учасники «круглого столу» погодили дату, час та місце проведення конференції - 07.05.2019 р об 11.00  к.ч в Тячівському районному будинку культури. 
У свою чергу, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук висловив велику вдячність робочій групі за стійку позицію. А також закликав до конструктивного діалогу і подальшої співпраці  громадськості з владою в інших питаннях соціально-економічного розвитку району.  
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.