Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » На порядку денному – погашення боргів у Тереблянському комплексі та викриття земельних махінацій у Буштині й Углі

На порядку денному – погашення боргів у Тереблянському комплексі та викриття земельних махінацій у Буштині й Углі

10:05, 20.05.19
576
Тячівщина / Місцеве самоврядування
15 травня відбулося позачергове засідання сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. У залі зареєструвалися 22 депутатів. Роботою засідання керував в.о. голови райради Ігор Грабарь. Присутнім був і голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук. Приводом для зібрання стала ситуація, що склалася у так званому «солотвинському» комплексі в с.Теребля, де через борги без водопостачання залишились школа і дитсадок. На сесію прийшли й представники громади с.Угля та учасники бойових дій Тячівщини, які перед початком засідання, під час реєстрації депутатів, наполягали, щоби до порядку денного були включені питання, що їх непокоять. 
Спочатку до порядку денного сесії були внесені два питання – «Про Програму забезпечення функціонування інфраструктури на об’єкті «Будівництво на території Тереблянської сільської ради житлового комплексу об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури для відселення мешканців смт Солотвино», для забезпечення життєдіяльності об’єкта на 2019 рік на період прийому-передачі в комунальну власність», а також «Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік». 
Після того, як з проханням виступити до райради звернулись Буштинський селищний голова Іван Паш та Углянський сільський голова Валерій Феєр, депутати погодились заслухати і їх, додавши питання у пункті «Різне». 
Обговоривши перше питання, депутати прийняли вищеназвану Програму. На якій стадії передача цього об’єкту у комунальну власність – цікавився депутат Василь Каганець. Як відповів Василь Дем’янчук, уся документація на нього вилучена правоохоронцями. Тереблянська сільська рада готова прийняти об’єкт на баланс, однак без документів це зробити неможливо, як і змінити цільове призначення комплексу. 
Депутати проголосували і за зміни до районного бюджету, якими передбачено спрямувати 75 тис. грн. на виплату боргів у Тереблянському комплексі. Цим же рішенням депутати передали Усть-Чорнянській селищній раді близько 2 млн грн., виділених з обласного бюджету на ремонт дороги, та 15 тис. грн. – на проведення технічного нагляду за ремонтними роботами приміщень ЦНАПу. 
Затим Буштинський селищний голова Іван Паш (на фото) зачитав листа на адресу Тячівської районної ради щодо ситуації навколо земель запасу селищної ради за межами населеного пункту. Так, наказом Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області від 15.04.2019 р. Буштинській селищній раді в інтересах громади, на звернення громадян селища та за рішенням сесії Буштинської селищної ради від 12.04.2019 р. надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 200 га в урочищах «Летище» і «Дубрава» за межами населеного пункту на території Буштинської селищної ради для створення громадських пасовищ.
Однак, як стало відомо, цим же управлінням на цій же території раніше надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення селянського господарства іншим фізичним особам. 25 квітня 2019 р. селищна рада направила листа начальнику Головного управління Держгеокадастру в області, а копії – до голів Закарпатської ОДА та облради – щодо недопущення реєстрації цих земельних ділянок іншим громадянам у власність та користування. 26 квітня звернулися і до Тячівської місцевої прокуратури та відділу поліції. За даним фактом порушено кримінальне провадження, проводиться розслідування. Крім цього, 31.03.2016 р. Департаментом екології та природних ресурсів ОДА прийнято рішення «Про погодження створення ботанічного заказника місцевого значення «Буштинський парк льодовикового періоду» на площі 580 га, у тому числі лісових земель Тереблянського лісництва «Тячівського ЛГ» та нелісових земель Буштинської селищної ради (саме на території, про яку йдеться). В УжНУ надали наукове обґрунтування для створення заказника, однак об’єкт так і не погодили на сесії облради. Виділення земель під громадське пасовище не суперечить подальшій перспективі створення такого заказника. 
Офіційної відповіді на запит селищної ради із зазначенням прізвищ власників ділянок у Держгеокадастрі поки не надали, але, як зазначив Іван Паш, стало відомо, що буштинські землі виділено учасникам АТО з Рівненської області, причому, всупереч законодавству, без погодження селищною радою. Хоча з Держгеокадастру мав бути направлений селищній раді лист на погодження упродовж 10 днів.
«Такий лист фактично є, але якимось дивом він до Буштинської селищної ради не надійшов, – зазначив Іван Паш. – Тому за замовчуванням селищна рада начебто погодила виділення земельних ділянок… Здоровий глузд підказує, що ці бійці АТО втягнуті в земельну аферу. Потім від них за безцінь хтось купить ці ділянки, змінить цільове призначення і встановить сонячні панелі», – висловив припущення селищний голова.  
Тому просив депутатів звернутися з листом до Держгеокадастру з вимогою недопущення виділення цих земельних наділів громадянам на території Буштинської селищної ради. 
Схожа ситуація склалася і в Углі, де в урочищі Гори виділили 8 ділянок по 2 га для ведення особистого селянського господарства без повідомлення чи погодження Углянської сільської ради. Про такі «новини» у селі дізнались із Кадастрової карти України. Відтак цільове призначення цих земель було змінене під землі енергетики. Як розповів сільський голова Валерій Феєр, громада села обурена і категорично проти цього. Тому від імені мешканців села просив надати протокол громадських слухань, на яких було вирішено питання про зміну цільового призначення цих земель. Також просив депутатів клопотати перед Держгеокадастром про видачу правоустановчих документів щодо виділення земель в урочищі Гори на території Углянської сільської ради. 
Вислухавши голів Буштина та Углі, депутати домовились повернутись до розгляду цього питання на черговій сесії, яка відбудеться 29 травня, як це передбачено законодавством, а до того часу вивчити його і підготувати відповідне звернення. 
Громаду Углі підтримав голова ГО «Патріот» Василь Минзат, який теж просив депутатів звернутися до Держгеокадастру щодо озвучених питань.  
З-поміж іншого, депутати говорили і про необхідність ремонту доріг у районі. Як запевнив голова РДА Василь Дем’янчук, тендер на поточний ремонт доріг районного значення уже проведений, визначений переможець – ДП «Закарпатський облавтодор», з яким у понеділок підпишуть угоду, і дороги почнуть ремонтувати. Голова райдержадміністрації пояснив, що зволікання з ремонтом доріг відбувається тому, що приватні фірми-підрядники не квапляться брати участь у тендері.    
 
Наталія Маджара.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.