Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Спільними зусиллями створімо літопис районної медицини

Спільними зусиллями створімо літопис районної медицини

15:23, 24.06.19
188
Тячівщина / Суспільство / Здоров'я
Минулого року я запропонував медичній спільноті Тячівщини (без огляду на місце теперішнього проживання і роботи), шанованому товариству з різних структур системи охорони здоров’я району, колегам з медичних закладів області започаткувати в соціальній мережі Facebook нову групу «Історія медицини Тячівщини на тлі краю та країни загалом». Саме пам’ять вдячних дітей і онуків про своїх предків, а учнів і послідовників — про своїх наставників і попередників повинна спонукати нас до збереження для наступних поколінь їх біографій, професійних звершень, бойових заслуг, особистих досягнень, родинних успіхів тощо.

Групу створено 26 вересня 2018 року, тобто минуло більше півроку. Принагідно вітаю шановане товариство з нашим першим маленьким ювілеєм. Роль модератора я взяв на себе, адже працюючи в Інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики при відділі охорони здоров’я Тячівської районної державної адміністрації, набув необхідні для цього навички і досвід. Шанованих колег-ветеранів широко залучено в якості експертів. Взаємними зусиллями поступово формується своєрідний літопис системи охорони здоров’я Тячівського району. Більшість представлених світлин подано без корекції. Подані матеріали як з відкритих, так і з інсайдерських джерел. Головна мета нашої спільноти – зібрати, зберегти й опрацювати інформацію для майбутнього галузевого музею «Історія медицини Тячівщини». Основні вимоги до дописів: дотримання загальновизнаних моральних принципів, достовірність, чіткість, грамотність. Наше гасло: «Нам є що згадати, про кого розповісти, чим поділитися!» До речі, подібних груп у інших районів Закарпаття поки нема.
Проте переважно відвідувачі і підписники групи пасивні — надають перевагу спогляданню матеріалів, а не їх коментуванню і розміщенню. Як наслідок — звертає на себе увагу приблизність більшості дат щодо представлених світлин, адже датування потребує колективного і прискіпливого уточнення заради достовірності. У багатьох наших сучасників існує велика спокуса сконцентруватися на фізичному збереженні архівів, а решту перерахованих вище завдань залишити на наступні покоління. Це теж не оптимальне рішення. Адже ризикуємо втратити головне — зв’язок поколінь. Закономірно та невідворотно залишають цей світ старші люди — учасники минулих подій та безпосередні носії унікальної інформації. Надіюся, що ця  стаття та наведені показові приклади з особистого досвіду для багатьох стануть поштовхом до належного збереження, вдумливої систематизації та ретельного вивчення родинних, корпоративних та громадських архівів.
Принагідно нагадаю, що попередній досвід дає можливість з успіхом пристосуватись до нових реалій життя й боротись за своє гідне існування в цьому мінливому та непростому світі. А «незнання історії, не звільняє від історичної відповідальності».
У багатьох родинах серйозно не сприймають «дідусеві папери». А дарма. Адже це багатющий, часто унікальний та надцінний матеріал, який гріх занапастити. Хоча древнє прислів’я стверджує, що «рукописи не горять», але ніхто не гарантує їх від втрати та забуття. Не вихід і залишити все, як є. Бо навіть багатюще, але не впорядковане зібрання матеріалів не є інформацією. Інформація — це відомості, які сприйняті, зрозумілі, опрацьовані і оцінені її користувачем.  Звісно, роботи багато, одній людині або й родині усе це виконати оперативно дуже складно. Затягує побут і основна робота. Вихід один — кооперуватися, об’єднувати  зусилля, обмінюватися набутими знаннями та досвідом, спілкуватися та обговорювати проблеми.
Ветеранів нашої галузі та інших напрямків діяльності закликаю залучатися до письмових спогадів і опрацювання наявних матеріалів, активно ділитися своїми спогадами, міркуваннями, відомостями тощо. Це той випадок, коли окремі біографічні відомості, фактологічні матеріали, спогади, роздуми тощо міститимуть у собі сутність того часу і відобразять непрості історичні реалії.
Молодих закликаю не тільки публікувати результати своєї пошуково-дослідницької роботи, а і ділитися цінним досвідом самих технологій такої діяльності. Адже і сканування, і розпізнавання, і «розшифровка», і реставрація (особливо старих світлин та відео), і зберігання на магнітні носії мають багато тонкощів, яких треба вчитися. Також потребує спеціальних навичок використання комп’ютерної техніки для вивчення архівів та «розшифровки» інформації представленої у всесвітній мережі. Навіть готові електронні адреси надійних цільових сайтів та форумів є цінним надбанням для аматорів та пошуковців.
Тому закликаю всіх до активності, адже нам є що і кого згадати, про що розповісти медичній спільноті і чим поділитися з широкою громадськістю. 
Сподіваюся на підтримку. Музею (або відділу) історії медицини Тячівщини бути! 

Ярослав Одовічук,  смт Тересва.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.