Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » У Дубовому голосували пасивно

У Дубовому голосували пасивно

15:27, 29.07.19
121
Тячівщина / Суспільство
Позачергові парламентські вибори у селищі Дубове проходили спокійно та без значних порушень. На 5 дільницях, що працювали на території селища,  виборчий процес розпочався вчасно. 

О 8-ій ранку відчинилися двері виборчої дільниці, що розташована у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Як зазначив голова комісії Василь Ребар, на підготовче засідання  комісія зібралася ще о 7.15 годині ранку. Під урочисте звучання Гімну України відбулося відкриття дільниці. Першими прибули ті, для кого неділя – робочий день. Це двоє працівників пожежної частини – Василь Ребар та Іван Сойма, а також лікар Михайло Магей. 
Також невелика частина дубівчан проголосувала зранку й на інших 4 дільницях. Пік же волевиявлення у селищі припав на післяобідню пору, коли у храмах завершилося богослужіння, та надвечір. Однак загальна явка виборців була досить низька. Причина цьому, як зауважують члени комісії, та, що більшість мешканців селища у літній час виїжджають на заробітки. А ще дається взнаки банальне небажання громадян йти на вибори через зневіру та байдужість до політичної ситуації у країні. 
Отже, станом на 12.40 на дільниці, що розташована у будинку культури с. Нижній Дубовець, з 876 виборців, внесених до списку, проголосувало тільки 56 громадян. Як зазначили члени комісії, у післяобідню пору явка виборців була  доволі низька. І голосували в основному люди середнього та похилого віку. Були серед них й ті, які, попри поважний вік, все ж прийшли на вибори, це – 82-літній Дмитро Крисак та 78-літня Гафія Кушнір. Молодь активніше йшла голосувати під вечір.
Подібна ситуація була й на дільниці, що розташована у приміщенні ЗМТ. Тут о 13.00 здійснили волевиявлення лише 178 з 2053 осіб, внесених у список виборців. Найбільше серед людей середнього віку,  старші та молоді особи,  і найстарший виборець – 82-літній Микола Дурунда.
 Не вирізнявся жвавістю виборчий процес у післяобідню пору й на виборчій дільниці, розташованій у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Голова комісії Василь Ребар каже, що станом на 13.40 год. тут проголосувало 175 з 1857 осіб, внесених до списку виборців. Найстарші виборці – головний лікар Дубівської РЛ 81-літній Микола Бігунець, 89-літні Марія Декет та Гафія Брай, 75-літня Олена Вурста. Як зауважили члени комісії, ще 8 осіб похилого віку та недужих мали змогу проголосувати вдома.
А ось на дільниці, що працювала у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1, станом на 14.30 зі 2298 виборців, внесених до списку,  прийшли проголосувати всього 194 громадян.
Тихо й спокійно проходило волевиявлення дубівчан й на дільниці, розташованій у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №2 (Вітерна). Як зазначила голова комісії Тетяна Канюка, станом на 15.00 год. з 1472 осіб прийшов до дільниці, аби проголосувати, всього 191 виборець. Вдома проголосувати змогли троє осіб. Як зауважили члени комісії,  взірцем для молоді є 88-літня Олена Кушнір, 92-літній Іван Цубера, 86-літній Василь Омелян, 89-літній Михайло Вовчук, 88-літній Юрій Бедзір. 
Як розповіли голови комісій, на кожній з п’яти дільниць у Дубовому було виявлено по 10-20 виборців, які приходили, не взявши з собою документ, що посвідчує особу (паспорт, військовий квиток). Члени комісії не видавали таким громадянам бюлетені та відправляли їх додому за документом. Як і у попередніх, позачергових виборах президента, були серед дубівчан й ті, які не знаходили себе у списках виборців, тож змоги проголосувати не мали.
Загалом, на 5 дільницях, що працювали на території селища, явка виборців становила 28,4 % – з 8562 виборців, що були внесені у списки виборців, здійснили волевиявлення тільки 2433 дубівчан. 
Більше половини – 53,3% виборців (1279) віддали свій голос за земляка Вадима Носу, а 28,1% (675) проголосували за Василя Петьовку.
Лідером парламентських перегонів у селищі стала політична партія «Слуга народу», за неї проголосувало  60% виборців.
Л.БІЛАК.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.