Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Сесія Тячівської районної ради: реорганізація лікарні, зміни до бюджету та звернення щодо утворення ОТГ

Сесія Тячівської районної ради: реорганізація лікарні, зміни до бюджету та звернення щодо утворення ОТГ

11:42, 12.08.19
144
Тячівщина / Влада
8 серпня відбулося перше пленарне засідання двадцятої позачергової сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. У засіданні взяли участь 26 депутатів. Керував роботою сесії в.о. голови ради Ігор Грабарь. Також був присутній в.о. голови Тячівської РДА Михайло Полажинець. 


До порядку денного було внесено кілька нагальних питань, які потребували невідкладного розгляду. Найперше, йшлося про реорганізацію комунального закладу «Тячівська районна лікарня №1» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Тячівська районна лікарня».
Передусім, депутати надали згоду КЗ «Тячівська РЛ №1» на зняття з балансу будівель поліклініки, дитячої та жіночої консультацій, стоматологічної поліклініки. Перші дві будуть передані на баланс новоствореного закладу, а стоматологічну поліклініку – Тячівській міській раді як власнику.
Як роз’яснив головний лікар Тячівської РЛ №1 Федір Яринич, реорганізація комунального закладу пов’язана з проведенням реформи системи і закладів охорони здоров’я. Згідно з законом, всі лікарні мають бути перетворені у комунальні некомерційні підприємства. З початку  наступного року фінансування таких закладів буде на 60% здійснювати Національна служба здоров’я України, на 20% – органи місцевого самоврядування та ще 20% заклад повинен заробити сам. 
Після обговорення депутати підтримали рішення про реорганізацію КЗ «Тячівська районна лікарня №1» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Тячівська районна лікарня». На другому пленарному засіданні сесії буде розглянуто питання Статуту новоствореного підприємства.  
Затим депутати райради прийняли звернення до голови Закарпатської ОДА щодо утворення об’єднаних територіальних громад на території Тячівського району. У документі народні обранці просять внести на розгляд чергової сесії обласної ради проект Перспективного плану формування територій громад області, розроблений Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядування. Відповідно до цього плану, на Тячівщині передбачено створення 9 ОТГ – Углянської, Буштинської, Тячівської, Тересвянської, Вільховецької, Нересницької, Солотвинської, Дубівської та Усть-Чорнянської, а не п’яти, як пропонували у Кабміні. 
Суперечки у залі виникли під час обговорення змін до районного бюджету на 2019 рік. Зокрема, депутат Василь Каганець запитував, чи будуть виділені кошти з районного бюджету як дофінансування на ремонт дороги обласного значення Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля, на що в ОДА не передбачили на цей рік жодної копійки в той час, коли цей автошлях – у жахливому стані. 
Як відповів в.о. голови РДА Михайло Полажинець, обіцяних в ОДА коштів на ремонт дороги на рахунках поки немає, хоча листи-звернення до ОДА щодо утримання обласних доріг ним написані. 
Пропонованими змінами до бюджету було передбачено спрямувати субвенцію у розмірі по 500 тис. грн. Тересвянській селищній та Углянській сільській радам на ремонт комунальних доріг. Василь Каганець пропонував не голосувати за цей розподіл, поки не вирішиться питання з ремонтом дороги Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля. Його пропозиція набрала лише 15 голосів. Але й рішення щодо змін до бюджету в цілому депутати з першого разу «провалили». Тому Ігор Грабарь запропонував ще раз повернутися до розгляду цього важливого питання, щоб знайти консенсус. 
Зрештою, після того, як всі бажаючі депутати висловили думки з цього приводу,  зміни до бюджету знову поставили на голосування, враховуючи пропозицію в.о. голови ради  не передавати Тересвянській селищній та Углянській сільській радам кошти на ремонт вулиць до наступного пленарного засідання сесії. А за цей час спеціально створена депутатська комісія вивчатиме питання фінансування ремонту дороги Бедевля-Усть-Чорна-Колочава.
Депутати пристали на таку пропозицію і проголосували за зміни до районного бюджету. Цим рішенням депутати, зокрема, передали місцевим бюджетам субвенцію на такі цілі: реконструкція системи водопостачання житлового масиву по вул.Травневій і Незалежності в смт Буштино – 503 тис. грн., капітальний ремонт (благоустрій) території біля будинку культури в смт Дубове – 1 млн грн., капремонт покрівлі даху Тереблянського ДНЗ –  299,9 тис. грн., реконструкція дитячого майданчика у с.Теребля – 299,6 тис. грн., капремонт (благоустрій) частини прилеглої території Тереблянської сільської ради – 183 тис. грн., капітальний ремонт будівлі Тернівського ДНЗ №1 – 450 тис. грн., спрямували кошти на ряд інших потреб. Також затвердили субвенцію з обласного бюджету на розвиток сільської медицини – 5 млн. грн. на придбання службових автомобілів для ряду сільських АЗПСМ. 
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.