Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Соціальний центр «Парасолька» відзначив 10-річний ювілей

Соціальний центр «Парасолька» відзначив 10-річний ювілей

09:32, 30.09.19
106
Тячівщина / Суспільство / Події
25 вересня у Тячівському соціальному абілітаційно-реабілітаційному центрі «Парасолька» відбулося урочисте відзначення 10-ї річниці з часу створення. І хоча заклад було офіційно відкрито 16 жовтня 2009 року, датою святкування обрали день народження однієї з молодих мешканок «Парасольки».

За десять років установа, де затишну домівку для себе знайшли 25 молодих людей з інвалідністю, пройшла довгий, нелегкий, але успішний шлях.  Прагнення  створити такий заклад з’явилося в української сторони у 2005 році і було передано до швейцарської організації «НеСТУ» (Мережа Швейцарія-Закарпаття/Україна). Для реалізації цього проекту у 2007 році було створено асоціацію «Парасолька». До фінансової підтримки долучилися численні швейцарські благодійники та фонди.
Центр «Парасолька» був збудований українською БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» та швейцарською асоціацією «Парасолька», за сприяння благодійного фонду «Віза» (край Височіна Чеської Республіки) у тісній співпраці з органами соціального захисту населення області. Від моменту створення колектив  очолює педагог Оксана Лукач. Упродовж восьми років «Парасолька» функціонувала як молодіжне відділення Вільшанського дитячого будинку-інтернату, наразі уже рік є окремою юридичною одиницею.
У березні 2019 року в рамках державного пілотного проекту було відкрито відділення раннього втручання. Впродовж перших двох місяців за консультацією в центр звернулося близько 30 сімей з дітьми із певними порушеннями розвитку. Їх у відділенні супроводжують і консультують логопед, психолог та дитячий лікар.
Нині «Парасолька» стала моделлю центру для проживання дорослих осіб з інвалідністю в усій Україні. Основну діяльність Центр здійснює за рахунок державного фінансування
Створення соціального абілітаційно-реабілітаційного центру стало можливим завдяки спільним зусиллям багатьох небайдужих людей, які в якості поважних гостей завітали на ювілей до «парасольківців».
Розпочалося свято на подвір’ї закладу – запаленням символічного феєрверку на святковому торті, а продовжилося в актовій залі.
На адресу ювілярів прозвучало чимало теплих і щирих вітань, зичень, а директор закладу Оксана Лукач дякувала гостям за вагомий внесок у створення і розвиток «Парасольки», підтримку і сприяння у вирішенні нагальних проблем. Не обійшлося без подарунків та відзнак.
З ювілеєм колектив і вихованців «Парасольки» привітали  президент швейцарської Асоціації «Парасолька» Андреас Шмід, директор благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті»  Наталія Кабацій, представники благодійного фонду «ВіЗа» (Край Височіна Чеської Республіки» Петер Крчал та Їржі Гормандо, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішко та колишній очільник відомства Віктор Мацола, директори Вільшанського дитбудинку-інтернату Богдан Кикина та Виноградівського дитбудинку-інтернату Юрій Чулей, в.о. голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, керуюча справами, секретар виконкому Тячівської міської ради Ольга Решетар, член виконкому міськради Іван Бобрушко, директор Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського Тетяна Стойка та вчитель цієї школи Світлана Олаг, члени президії асоціації «Парасолька» та інші.
Упродовж урочистостей гостей душевними піснями і запальними танцями розважали юні «парасольчата», які під наставництвом керівників стали справжніми артистами і учасниками загальноміських свят, різноманітних фестивалів, зокрема, й закордонних.
Для подальшого розвитку Центру «Парасолька» Оксана Лукач, БО КМДЗ та президія асоціації «Парасолька» розробили концепцію його поетапної розбудови. Головними напрямками у подальшій роботі є підвищення кваліфікації та навчання персоналу, а також створення відділення денного догляду. Наступними етапами стануть створення робочих місць для осіб з інвалідністю в рамках соціального підприємства та розбудова відділення тижневого перебування.
Н.МАДЖАРА.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.