Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » На Тячівщині збиратимуть підписи за збереження району як окремої адміністративно-територіальної одиниці

На Тячівщині збиратимуть підписи за збереження району як окремої адміністративно-територіальної одиниці

10:22, 04.11.19
236
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Суспільство / Важливо
30 жовтня 2019 р. в малому залі Тячівської державної адміністрації відбулася зустріч керівництва району з головами місцевих рад  та депутатами  районної ради. 

У зібранні взяли участь  в.о.голови РДА Михайло Полажинець, заступник голови РДА Віктор Погар, керівник апарату РДА Богдан Макусій,  голова районної ради Іван Фабрицій, його заступник  Ігор Грабарь,  депутати районної ради Олег Палінкаш, Іван Руснак, Володимир Куцин та ін.
Основною темою зібрання  стало обговорення майбутньої долі Тячівського району в  процесі децентралізації та у зв’язку з реформою адміністративно-територіального устрою України, збереження Тячівщини в існуючих межах  як окремої адміністративно-територіальної одиниці.  
 Як було наголошено присутніми у залі,  на сьогодні назріли реальні побоювання,  що  район можуть розділити або ж приєднати до іншого. Що, звісно, негативно відобразиться  на його майбутньому розвитку і загалом  житті місцевих мешканців. І найперше  тому, що він розташований у гірській місцевості  і відстань від найвіддаленіших населених пунктів до районного центру м.Тячів складає 65-70 км.
За кількістю населення тут мешкає понад 172 тисячі осіб, район також є найбільшим не лише на Закарпатті, а й в Україні в цілому серед сільських районів.  Жителі району історично пов’язані родинними, етнічними, культурними та сімейними зв’язками. 
У той же час в районі достатньо позитивних чинників, які б мали враховуватись у процесі децентралізації та під час адміністративно-територіальної реформи. Зокрема, це і територія, і кількість населення, і належна адміністративно-господарська та соціальна інфраструктура, які забезпечують мешканців необхідними послугами тощо. 
Тому  при реформуванні та  створенні нових адміністративних одиниць, а це, скоріш за все, будуть округи, Тячівщина має відповідні фактори, щоб  її  залишити як окрему адміністративно-територіальну одиницю в існуючих межах.    
Попередньо на офіційному сайті Президента України було розміщено електронну петицію від гр. Б.Макусія  за №22/075818 – з аналогічним проханням відстояти Тячівський район.  Однак, щоб вона була розглянута,  петиція має набрати не менш, ніж 25000 голосів. Проте у зв’язку зі складною процедурою та іншими технічними причинами всі бажаючі  фактично не мають змоги проголосувати. 
Як  підкреслив депутат і голова міжфракційної групи «Збережемо Тячівщину» Олег Палінкаш, питання дуже хвилює мешканців району, тому й було зареєстровано групу.  Депутати готові відстоювати позицію громадськості, своїх виборців, які одностайно виступають за збереження району.  
Саме тому 23.10.2019 р. на першому пленарному засіданні  21 сесії VII  скликання  депутатами Тячівської районної ради  прийнято та направлено звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо збереження Тячівського району Закарпатської області  як окремої адміністративно-територіальної одиниці. 
Окрім того, прийнято рішення  провести збір підписів під текстом  звернення. З приводу цього голова районної  ради Іван Фабрицій закликав голів місцевих рад  долучитися до акції та організувати  відповідну роботу в  населених пунктах.
В.о. голови РДА Михайло Полажинець висловив прохання не зволікати, оскільки Тячівський район є найбільшим не лише на Закарпатті, а й в Україні, тому важливо його відстояти як окрему адміністративну одиницю в процесі реформування. 
Таким чином, від минулої середи розпочато збір підписів серед населення Тячівського району за його збереження. 

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.