Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Тячівська районна ДЮСШ десятий рік поспіль – перша в області

Тячівська районна ДЮСШ десятий рік поспіль – перша в області

08:45, 10.02.20
126
Тячівщина / Спорт
Ось уже десятий рік поспіль Тячівська районна дитячо-юнацька спортивна школа за підсумками річної роботи зі спортивної майстерності займає перше місце серед ДЮСШ області. З цієї нагоди 4 лютого в Ужгороді, під час наради керівників шкіл, директору закладу Василю Варзі вручили кубок та диплом І ступеню.
Як вдається колективу закладу упродовж тривалого часу демонструвати такий результат – про це говоримо з директором Тячівської ДЮСШ Василем Варгою. 


– Василю Івановичу, поділіться, що є запорукою щорічного успіху Тячівської ДЮСШ?
– Це, насамперед, співпраця та всебічна підтримка з боку влади – відділу освіти Тячівської РДА, міської, районної рад та районної державної адміністрації. Плюс зусилля тренерів, які працюють у 14 населених пунктах району. Окрім Тячева, це Грушово, Тересва, Бедевля, Ганичі, Дубове, Буштино, Нижня Апша, Усть-Чорна, Солотвино, Глибокий Потік, Красна, Руське Поле, Тячівка. Залучаємо дітей з гірських населених пунктів, де є фахівці, представників нацменшин. Загалом, у ДЮСШ займаються 1097 вихованців у 7 відділеннях: теніс, греко-римська боротьба, гандбол, настільний теніс, легка атлетика, футбол та волейбол. Навчально-тренувальний процес забезпечують 35 тренерів-викладачів: 17 штатних працівників і 18 сумісників. Радує, що вдалося зберегти і сформувати кваліфікований тренерсько-викладацький склад. Серед тренерів нашої школи – 3 відмінники освіти України, 6 майстрів спорту СРСР і України, один тренер має вищу тренерську кваліфікаційну категорію, двоє – першу та 12 – другу, одному тренеру присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту». 
– З огляду на всюдисущу кризу кадрів, чи відчувається ця проблема у вашому колективі?
– Брак спеціалістів відчувається, особливо молодих. Це болюче питання для всіх спортивних шкіл. Дуже рідко молодь залишається надовго через малі зарплати.  Цих заробітків не вистачає на утримування сім’ї, отож – вони виїжджають за кордон. Тому є ротація. Вже з 1 січня цього року зарплати  підняли від 20 до 70 відсотків, залежно від рівня кваліфікації і стажу. Наші тренери – це переважно, вихованці Тячівської ДЮСШ, які вивчилися у спортивному вузі і прийшли до нас працювати. Серед них є фанатичні, віддані своїй справі наставники. Намагаємось їх підтримувати по мірі можливостей. Адже не кожен може бути тренером. 
– Чи належними є умови для тренувань юних спортсменів?
– У школі наявні дві спортивні бази: 5 ґрунтових тенісних кортів та корт хард, які є одними з кращих в Україні, з тренерською кімнатою та підсобними приміщеннями, а також корпус ДЮСШ №2 з двома залами для греко-римської боротьби, тренажерний зал, кімната для тренерів та підсобні приміщення.
– Розкажіть, будь ласка, яким був для колективу школи минулий рік.
– Традиційно вдало виступили вихованці відділення тенісу, взяли участь у першостях та чемпіонатах області, всеукраїнських та міжнародних турнірах. Протягом року в Тячеві проведено три національні турніри Федерації тенісу України 2-ої категорії. 11 вихованців школи – чемпіони області та двоє – переможці міжнародних змагань. Чемпіонами області неодноразово ставали Ігор Шишмарьов, Любомир Куцин, Дарина Глібчук, Вікторія Гегедиш, Анастасія Григоренко, Марія Шишмарьова та Артур Гепп. Це результати роботи тренерів відділення – майстрів спорту СРСР Г.З.Белені, К.Е.Мечей та В.Ю.Павлишинця. 
Вихованці відділення настільного тенісу взяли участь у 11-ти змаганнях: 3 всеукраїнських та 3 міжнародних турнірах, 6 першостях області серед команд ДЮСШ та у двох традиційних відкритих першостях ДЮСШ пам’яті тренерів ДЮСШ В.Роспопи та Т.Раша. Також були учасниками міжнародних турнірів у м.Дебрецен (Угорщина) та Румунії. Переможцями обласних змагань неодноразово ставали Оксана Деяк, Кирил Шайтан, Вікторія Король. Призерами області стали 15 вихованців. Це заслуга тренерів І.І.Максимчука, С.С.Талапка, З.Й.Сенека, І.І.Меклеша та Р.А.Дебича.
– Чим порадували легкоатлети?
– Високу марку школи тримають тренери і вихованці відділення легкої атлетики. Брали участь у чемпіонатах України серед команд ДЮСШ та СДЮСШОР, чемпіонатах області та всеукраїнських турнірах. На XIV літній Універсіаді виступали наші вихованці Тетяна Палінкаш та Андрій Гусар, які посіли відповідно 4-е та 6-е місця. 
Палінкаш Тетяна була восьмою в бігу на 4000 метрів, а на чемпіонаті України з кросу в м.Олешки зайняла 5 місце. Вихованець відділення Василь Данилич на чемпіонаті України серед команд ДЮСШ, СДЮШОР з двоборства у приміщенні в м.Київ (15-17 березня 2019 р.) посів 6 місце, Йосип Гольцбергер – 14, Тамара Біленко та Євгенія Романенко – 15 місце. В командному заліку команда наших вихованців посіла 28 місце з 92. Чемпіонами області стали 7 вихованців. До цього доклали зусиль тренери відділення легкої атлетики: старший тренер В.М.Гусар, тренер В.В.Гусар та тренер-сумісник Й.С.Трайтлі. 
– Як змагалися юні футболісти? 
– Вдало пройшов рік для відділення футболу. У січні вихованці відділення взяли участь у змаганнях на Кубок Закарпаття з міні-футболу в Ужгороді, де посіли перше місце. Юні футболісти були учасниками чемпіонату ДЮФЛ Закарпатської області трьома віковими групами у вищій та першій лігах. Команда юнаків 2004-2005 рр.н. посіла друге місце. Молодші групи 2006-2007 та 2007-2008 рр.н. теж були другими. Команда Тячівської районної ДЮСШ взяла участь в чемпіонаті України ДЮФЛ (І ліга) сезону 2018-2019 двома віковими складами 2002-2003 та 2004-2005 рр.н., де посіли десяте місце. Команди готували старший тренер Ф.П.Приходько, тренери П.Г.Іванчов, Ю.І.Ціпле, Г.І.Венгрин, Ю.М.Болог, М.І.Мокан та Ю.Ю.Шкиндя. 
– Престижними перемогами заявили про себе й гандболістки?
– Так. На хорошому рівні виступали дівчата-вихованки відділення гандболу. На першості області серед команд ДЮСШ в м.Ужгород дівчата 2005-2006 рр.н. зайняли 4-е місце, 2006-2007 та 2007-2008 рр.н. посіли друге і другий склад команди – четверте місце. 
У березні юні гандболістки брали участь у чемпіонаті України «Стрімкий м’яч» серед команд школярів 2006-2007 рр.н. сезону 2018-2019 рр. в м.Харків, де посіли шосте місце. Вперше в Тячеві з 6 по 9 червня проходив Всеукраїнський турнір з гандболу серед дівчат, присвячений міжнародному Дню захисту дітей, де взяли участь 9 команд ДЮСШ України та команди з Польщі, Угорщини і Румунії. Наші вихованки вибороли перше, а молодша вікова група – ІІ місце.
Команда відділення гандболу виїжджала на товариські зустрічі до Румунії та Угорщини. Чотирьох вихованок відділення передано до ЛУФК м.Львів та трьох – в СДЮШОР «Карпати» (м.Ужгород). Це велика заслуга тренерів Р.М. Самарського та Ю.П.Божук. 
У змаганнях на першість області серед команд ДЮСШ юнаки в різних вікових категоріях посіли другі місця. Їх тренує Є.В.Попович. 
– Яким був минулий рік для юних волейболістів та баскетболістів?
– На відділенні волейболу вихованців готують троє тренерів-сумісників. Протягом року юні волейболісти брали участь у трьох першостях області. 
На хорошому рівні працює відділення баскетболу. В Ужгороді на першості області з баскетболу серед команд ДЮСШ наші дівчата 2003 р.н. посіли перше місце. Команда юнок 2004 р.н. стала бронзовим призером першості області серед команд ДЮСШ у Мукачеві. У Сваляві спортсменки 2002 р.н. і молодші стали чемпіонами області серед команд ДЮСШ. А на районному турнірі з баскетболу серед юнаків та дівчат 2004-2005, 2006-2007 рр.н. та молодших на Кубку Єви Болдог у м.Виноградів обидва склади команд дівчат стали чемпіонами, а юнаки – бронзовими призерами. Тренер відділення – Ф.Ф.Кость. 
– Якими успіхами збагатили школу юні борці?
– Зазвичай, відмінно виступали вихованці відділення греко-римської боротьби. Вперше в Тячеві 24-26 травня було проведено відкритий турнір з греко-римської боротьби «Tyachiv Cup», який буде традиційним. За рік підготовлено майстра спорту України, одного кандидата у майстри спорту та трьох першорозрядників. Юрій Лупан у складі збірної команди України U-17 взяв участь у Чемпіонаті Європи і зайняв восьме місце, як і на Дитячих європейських іграх, що проводилися в м.Баку (Азербайджан). Роман Павлик у Євролізі U-15, що проходила у Франції, став третім. Великих зусиль до таких результатів доклали тренери відділення Й.Ю.Болдижар, В.І.Варга, Є.О.Мягкий, В.О.Ковернюк, Б.В.Ковернюк та М.В.Гусар. 
– Завдяки  таким перемогам, про які йшлося, Тячів перетворюється у спортивну Мекку. Чи не так?
– Справді. Про наших здібних вихованців знають в області і за її межами. У 2019 році вперше в Тячеві провели міжнародний дитячий фестиваль спорту, в якому взяли участь 20 команд з України, Угорщини, Румунії та Польщі. Протягом трьох днів юні спортсмени змагалися з гандболу, футболу, настільного тенісу та греко-римської боротьби. Чемпіони та призери були нагороджені кубками, медалями і грамотами. Двох вихованців відділення передано до Школи вищої спортивної майстерності м.Ужгород.
Для підготовки вихованців школи у змаганнях різних рангів постійно проводяться навчально-тренувальні збори з видів спорту. Завдяки Програмі Тячівської РДА «Обдарована молодь» наші вихованці – переможці змагань різних рівнів –щорічно нагороджуються грошовими преміями.
– Чи достатнім є державне фінансування виїздів на спортивні змагання?
– Так, із цим проблем немає. Виїзди на обласні змагання та чемпіонати України, в яких беруть участь наші вихованці, фінансує держава. Укладено угоду з перевізником. До проведення спортивних змагань у Тячеві завжди долучається Тячівська міська рада.
– Які проблеми хвилюють Вас як керівника ДЮСШ? 
– Це технічний стан сільських закладів, де займаються наші учні. Адже не всі діти мають можливість приїжджати до Тячева, тож тренери їдуть до дітей. 
– Чому варто віддавати дітей до спортивної школи?
– Наші вихованці активні, спортивні. У всіх, хто займається хоча б два-три роки, змінюється світогляд, у них є мета. Такі діти вміють працювати у команді, вони відповідальні. Саме так формується особистість. І цю виховну функцію ДЮСШ успішно виконує. 
– Яким бачите майбутнє Тячівської ДЮСШ? 
– Все залежить від того, в якому статусі працюватимемо в умовах децентралізації. Поки відповіді на це питання не маємо, час покаже. Але сподіваємось на краще і готові співпрацювати з громадами, адже в нас є матеріально-технічна база, а головне – спеціалісти, які вміють працювати. Хочеться подякувати усім тренерам за результативну роботу. 
– Дякую за розмову. Подальших успіхів!
Наталія Маджара.Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Оголошення
У відповідності до норм статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» 16.03.2020 року  о 10.00 за київським часом в залі засідань міської ради за адресою: м. Тячів, вул. Шевченка, 2  відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації:
• детальний план території земельної ділянки площею 0,0774 га в м.Тячів, вул. І. Франка, 2, цільове призначення якої змінюється для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.; Містобудівну документацію розроблено відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 Явка власників земельних ділянок на які розробляється містобудівна документація та спеціалістів проектних організацій розробників ОБОВ’ЯЗКОВА. У випадку неявки містобудівна документація розглядатися не буде.
Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі містобудування, архітектури Тячівської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 2 (каб. 8).
Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 11.02.2020 року за адресою: 90500 м. Тячів, вул. Шевченка, 2, Тячівська міська рада. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.