Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Комісія надала рекомендації щодо протидії пташиному грипу та африканській чумі свиней

Комісія надала рекомендації щодо протидії пташиному грипу та африканській чумі свиней

08:47, 10.02.20
140
Тячівщина / Суспільство / Здоров'я
Під головуванням в.о. голови Тячівської райдержадміністрації Михайла Полажинця  відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тячівській РДА.

У ньому взяли участь: начальник  Тячівського районного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Іван Микулянець, заступник головного лікаря з лікувальної роботи  КНП «Тячівська РЛ» Віктор Попович, головний спеціаліст відділу раціонального  природокористування департаменту екології природних ресурсів при Закарпатській ОДА Василь Бокоч, голова Тячівської РО УТМР Іван Шимко, головний єгер Брустурянського ЛМГ Василь Костяк та ін.
Розглянуто питання про епізоотичну ситуацію у зв’язку з поширенням високопатогенного грипу птиці та африканської чуми свиней.
Як інформував начальник  Тячівського РУДПСС Іван Микулянець, протягом січня 2020 року зареєстровано захворювання птиці на високопатегонний грип птиці в державах, які межують із Закарпатською областю: Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії. 20 січня захворювання зареєстровано і в Україні – у Вінницькій області. 
Основними негативними наслідками високопатогенного грипу птиці є зменшення поголів’я птиці, що становить загрозу продовольчій безпеці; застосування низки обмежень; заборона торгівлі; необхідність проведення додаткових ветеринарно-санітарних заходів, які потребують додаткових людських і фінансових ресурсів. 
Основну кількість птиці в районі вирощує населення в домашніх господарствах. Поширення захворювання пташиним грипом  може призвести до нанесення власникам домашньої птиці великих матеріальних збитків, викликати розповсюдження епідемії грипу та РВІ серед населення. 
У поточному році в державі  також зафіксовано два випадки захворювання африканською чумою. У сусідніх країнах ситуація з цим явищем теж неблагополучна – спалахи  траплялись в  Угорщині, Словаччині та Польщі. 
Прийнято рішення  щодо проведення профілактичних заходів, щоб запобігти потраплянню  вірусів високопатогенного грипу на територію району. Тож з метою моніторингу циркуляції вірусу африканської чуми серед диких свиней в районі буде продовжено проведення депопуляції (зниження чисельності) диких свиней. Відбір та дослідження патматеріалу від відстріляних диких свиней здійснюватиметься із дотриманням вимог біобезпеки.
Йшлося також про збільшення популяції  лисиці, яка є переносником особливо небезпечної хвороби – сказу, особливо на околицях м.Тячів, що відносяться до прикордонної зони.  
З приводу обговорених питань єгерям та мисливцям надано відповідні рекомендації. 
Прес-служба Тячівської РДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Оголошення
У відповідності до норм статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» 16.03.2020 року  о 10.00 за київським часом в залі засідань міської ради за адресою: м. Тячів, вул. Шевченка, 2  відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації:
• детальний план території земельної ділянки площею 0,0774 га в м.Тячів, вул. І. Франка, 2, цільове призначення якої змінюється для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.; Містобудівну документацію розроблено відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 Явка власників земельних ділянок на які розробляється містобудівна документація та спеціалістів проектних організацій розробників ОБОВ’ЯЗКОВА. У випадку неявки містобудівна документація розглядатися не буде.
Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі містобудування, архітектури Тячівської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 2 (каб. 8).
Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 11.02.2020 року за адресою: 90500 м. Тячів, вул. Шевченка, 2, Тячівська міська рада. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.