Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » Начальник Тячівського відділу поліції Василь Шимон: «Робимо акцент на розкриття злочинів, які викликають резонанс у суспільстві»

Начальник Тячівського відділу поліції Василь Шимон: «Робимо акцент на розкриття злочинів, які викликають резонанс у суспільстві»

08:49, 02.03.20
242
Тячівщина / Правопорядок
На початку року, 14 січня, Тячівська поліція отримала нового керівника. Ним став В.В.Шимон, який раніше очолював міжрайонний відділ №2 Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. І хоч Василь Васильович, недавно став начальником  Тячівського ВП, деякі результати роботи поліції  вже помітні. Зокрема, правоохоронці розпочали розслідування кількох  резонансних справ, у яких задіяні посадові особи, викрито наркотичну лабораторію та інше. Тож про те, яка наразі криміногенна ситуація у районі та як поліцейські протидіють  злочинності, цікавимось у начальника Тячівського відділу поліції Василя Шимона.


– Василю Васильовичу, з яких першочергових кроків Ви почали роботу на новій посаді?
– Найперше, хочу сказати, що Тячівський район не є мені чужим. Адже проживаю я у Тячеві. Крім того, очолюючи міжрайонний відділ №2 Управління захисту економіки, працював на території району та з місцевою поліцією. Тому з легкістю  влився у колектив Тячівського ВП. Що ж до перших кроків, то я взяв собі за мету спочатку вивчити, як суспільство оцінює результати роботи поліції, а опираючись на це, зробив певні висновки, у якому напрямку надалі мають працювати правоохоронці. Можу сказати, що довіру громадян можливо заслужити лише цілодобовою професійною чесною працею, своєчасним реагуванням на звернення та заяви, ефективною боротьбою зі злочинністю, а найголовніше – відновленням справедливості через розкриття кримінальних проваджень та небайдужістю до  людського горя.
– Розкажіть, будь ласка, з якими  питаннями найчастіше звертаються до Вас мешканці району?
– Поки що не так багато прийомів громадян було проведено оскільки, нещодавно очолив відділ. Такі зустрічі проводжу щочетверга у відділі та один виїзний  прийом громадян здійснив у Дубовому. Люди звертаються з різними питаннями, які стосуються, як процесу розслідування тих чи інших кримінальних правопорушень, так із заявами щодо порушень їх прав та законних інтересів.  Усі ці повідомлення вивчаємо та згідно з чинним законодавством на них реагуємо.
– Чи багато звернень та повідомлень жителів району надходять на лінію «102»?
– Лише за січень цього року до Тячівського відділу поліції надійшли 682 заяви, 114 кримінальних правопорушень відкрито за цими повідомленнями.
– Які результати роботи тячівської поліції у цьому році?
– Звісно, за якихось півтора місяця, відколи очолюю відділ, світ, як кажуть, не перевернувся. Але вже маємо певні напрацювання. У порівнянні з результативністю роботи поліцейських у минулому році за аналогічний період,  працівники поліції покращили свою роботу на 20%. Це, зокрема, стосується справ щодо розкриття кримінальних проваджень. Цьогоріч за січень було зареєстровано 114 кримінальних правопорушень, а тогоріч за аналогічний  період – всього  87.
Загалом, лише за січень скеровано до суду 30 кримінальних справ. Серед резонансних – це розкриття умисного вбивства, яке було скоєно у минулому році. Також у січні було повідомлено про підозру 44 особам. Ще 40 осіб отримали повідомлення про підозру у лютому. Впродовж цього місяця скеровано до суду 12 справ, а до кінця лютого ще по 20 справах розслідування йде до завершення.
– Над якими резонансними справами зараз працюють  поліцейські?
– Кожен регіон має свою специфіку.  Для Тячівщини наразі актуальним є питання  обігу наркотичних речовин, особливо це стосується населених пунктів, прилеглих до кордону, розтрата бюджетних коштів посадовими особами, крадіжки, насильство в сім’ї. Так, нещодавно поліцейські викрили лабораторію, де виготовлялися наркотичні засоби. Відповідно, було задокументовано справу за фактом розповсюдження наркотичних засобів, їх вживання та виготовлення. Також спільно з іншими представниками правоохоронних органів задокументовано справу щодо розтрати бюджетних коштів, які спрямовувалися на ремонт доріг на території району. Учасникам злочинної схеми повідомлено про підозру. Сума збитків сягає, згідно з висновками експертів, більше  300 тис. грн.
Резонансу набула і справа щодо незаконної приватизації земельних ділянок у лісовому фонді, де також фігурують посадові особи обласного рівня.
Поряд з цим, розкриваються і кримінальні провадження, пов’язані з крадіжками.  Наразі зареєстровано 37 кримінальних правопорушень щодо заволодіння чужим майном. І вже 30% цих справ розкрито.  Надалі тячівські поліцейські продовжать  роботу з розкриття такого роду злочинів.
– Актуальним для нашого району є й питання незаконних рубок та нелегального грального бізнесу. Чи працюють правоохоронці у цьому напрямку?
– Безперечно, поліцейські також працюють зі справами, пов’язаними з надрокористуванням, зокрема, це незаконне видобування піщано-гравійної суміші, розслідуються лісопорушення та інше. Вже зафіксовано 12 кримінальних правопорушень у сфері лісового господарства: 6 таких справ розслідують тячівські поліцейські і таку ж кількість – дубівські колеги.
З 20 грудня 2019 року, з дня ухвалення урядової постанови про боротьбу з гральним бізнесом, поліцейські здійснюють роботу з виявлення та документування правопорушень у цій сфері. Наразі відкрито 2 кримінальні справи, пов’язані з гральним бізнесом. Проведено роботу і з протидії незаконному обігу паливо-мастильних матеріалів на території району. Так, відкрито одне кримінальне провадження та складено один протокол щодо роботи незаконних АЗС у населених пунктах.
– А яка ситуація з аварійністю на дорогах?
– Хоч цьогорічна зима була малосніжна й практично без ожеледиць на автошляхах, однак без дорожньо-транспортних пригод не обійшлось. Загалом же, тогоріч за січень було зафіксовано 157 фактів скоєння ДТП, а впродовж цього року – 48. Однак, у січні 2020 року, порівняно з аналогічним періодом 2019 року,  зросла кількість ДТП з потерпілими. Якщо тогоріч у січні було зафіксовано 3 такі ДТП, то у цьому році – вже 9 аварій з потерпілими.
Зате у цьому році значно менше було виявлено водіїв, які  їздять напідпитку. Як свідчать статистичні дані, тогоріч за  січень поліцейські склали адміністративні протоколи на 103 громадян, які  керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, а цьогоріч за аналогічний період – на 36 осіб. Люди стали свідоміші, також  не останню роль у цьому відіграло збільшення штрафів за керування транспортним засобом напідпитку та те, що тепер поліцейські позбавляють таких порушників права керувати транспортним засобом.
– Як здійснює поліція профілактичну роботу та попереджає конфлікти у сім’ях?
– Профілактика насильства у сім’ї та підліткової злочинності є пріоритетними напрямками роботи поліції. З цією метою поліцейські проводять попереджувальні заходи. З дітьми, які проявляють девіантну поведінку, ведуть бесіди, намагаються спрямувати молодь на правильний шлях. Оскільки за неповнолітніх несуть відповідальність батьки чи опікуни, то саме на них за неналежне виховання й складають адмінпротоколи – 4  у цьому році.  Працюють правоохоронці також із сім’ями, де виникають конфлікти та трапляються випадки нанесення тілесних ушкоджень. Так, за січень 2019 року було складено 132 протоколи на сімейних кривдників, а цьогоріч у січні  таких 43.
– Як налагоджена співпраця поліції з владою та органами місцевого самоврядування?
– Це, у першу чергу, конструктивний діалог та співпраця щодо забезпечення публічної безпеки та порядку у населених пунктах. За можливості, керівники сільських та селищних рад встановлюють на вулицях населених пунктів системи відеонагляду. За допомогою таких камер поліцейські можуть за гарячими слідами розкрити той чи інший злочин. Система відеонагляду вже багато років ефективно працює у Тячівській та Вільховецькій ОТГ. Наразі працюють над розширенням мережі відеонагляду органи місцевого самоврядування Буштина, Солотвина, Нижньої Апші, Тересви, Нересниці, Дубового та ін.
– Як укомплектований особовий склад?
– Наразі маємо 15 вакантних посад, з них 9 – рядового складу та 6 – офіцерського.  Однак хочу відмітити, що  серед місцевих жителів є охочі вступити до лав Нацполіції. Троє мешканців району невдовзі пройдуть відповідні навчання. Ще декілька працівників поліції, які працюють у інших підрозділах, буде переведено до Тячівського відділу поліції. Тож особовий склад нашого підрозділу поступово укомплектовується новими кадрами.
– Чи на достатньому рівні матеріально-технічне забезпечення відділу?
– Потреба у покращенні матеріально-технічних умов у підрозділі завжди є. Адже кожен працівник поліції має бути забезпечений засобами індивідуального захисту, комунікаційним обладнанням та іншим. Наразі відділ має задовільне матеріально-технічне забезпечення. Скажімо, у приміщенні ізолятора тимчасового тримання проводяться ремонтні роботи, які заплановано завершити до кінця березня.
– Поділіться планами на ближчу перспективу.
– Вже ближчим часом з метою протидії злочинності у районі та профілактики буде збільшено кількість нарядів поліції. Увагу поліцейські звертатимуть, у першу чергу, на ті населені пункти, де показник злочинності більший. Разом з тим, проводимо й певну ротацію кадрів у відділі. Так, досвідчені працівники, у яких кращі результати роботи, переходять на службу до тих зон обслуговування, де правопорушень виникає більше. Наразі частина працівників поліції здійснили цей обмін. Наскільки вдалим є такий експеримент, зможемо говорити тільки через кілька місяців. Також прийнято рішення, що дільничні офіцери більше не патрулюватимуть вулиці у складі ГШР, як це було раніше, через брак кадрів. Надалі вони  займатимуться своїми повноваженнями тільки на території, яку обслуговують. До їх обов’язків входить: проводити прийом громадян, вникати у потреби місцевого населення, спілкуватися з громадою та вирішувати, у межах своєї компетенції назрілі питання. Всі ці дії спрямовані на те, аби громадська безпека була на вищому рівні, а мешканці району більше довіряли поліцейським.
– Дякую за розмову. Успіхів! 

Цікавилася Лідія Білак.
Читайте також:
Коментарі:
Аватар
PRAVDA 7 березня 2020 16:22
  • Подобається
  • 0
За Шимоном вже помічено багато правопорушень, але постраждалі мовчать, тому що він їх залякує та погрожує. Скоро такому очільництву має прийти кінець, негідний обіймати посаду поліцейського! І коли справедливість візьме гору - подивимось що він зможе!

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.