Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Робоча група зі збереження Тячівського району ініціює зустріч з керівництвом області

Робоча група зі збереження Тячівського району ініціює зустріч з керівництвом області

09:35, 16.03.20
374
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Важливо
12 березня у Тячівській районній раді відбулося засідання робочої групи, створеної з метою здійснення напрацювань щодо збереження Тячівського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці. 


На зібранні були присутні члени групи – голова Тячівської районної ради Василь Каганець, в.о. голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, депутат Закарпатської обласної ради Петро Голубка, заступник голови райради Ігор Грабарь, депутати районної ради Михайло Даруда, Олег Палінкаш, Василь Кус, Олег Руснак, голова Тячівської міської ОТГ Іван Ковач, члени Громадської ради при Тячівській РДА Йосип Сава, Марія Цимбаліста, Світлана Дочинець.
Присутні навели цілий ряд конструктивних аргументів, які свідчать про необхідність збереження Тячівського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці. Це як історичні передумови, адже Тячів з 14 століття завдяки географічному розташуванню займав центральну роль серед коронованих міст Мараморошу і у подальшому мав статус вільного міста, так і реалії сьогодення та перспективи розвитку. Так, Тячівський район є найбільшим в Україні за населенням. Згідно з методичними рекомендаціями, розробленими Мінрегіонбудом, переважна більшість населення району має проживати у 60-кілометровій зоні від адміністративного центру. У Тячівському районі розвинена власна соціальна, освітня, медична, адміністративна інфраструктура. Саме у Тячеві розташовані територіальні підрозділи органів влади, які мають сфери впливу у Тячівському та Рахівському районах, – Тячівська місцева прокуратура, Тячівський відділ поліції, Тячівський районний суд, Тячівський відділ обслуговування громадян (сервісного центру) управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області. У Тячеві розміщена окружна виборча комісія виборчого округу №72 з виборів Президента та депутатів Верховної Ради України. Діє опорна лікарня ІІ рівня – одна з чотирьох в Закарпатській області. Крім того, Тячівщина має досвід у запровадженні реформи децентралізації, адже до Перспективного плану формування ОТГ входять Тячівська та Вільховецька ОТГ, а деякі села Рахівського району входять до складу ОТГ з центром у Тячівському районі (села Біла Церква, Середнє Водяне входять до складу Солотвинської ОТГ). 
 Також присутні звернули увагу й на те, що у публікації на сайті decentralization.gov.ua є заява голови Центру політико-правових реформ І.Коліушка про те, що даний адміністративно-територіальний поділ розроблений в результаті обговорень в областях. Але районна рада не має жодних документів про будь-які обговорення цього питання. 
Тячівський міський голова Іван Ковач зауважив, що згідно з відповіддю Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України на лист Тячівської міської ради, Закарпатська ОДА поки не висловила своєї позиції щодо адміністративно-територіального устрою області. Тому варто якнайшвидше ініціювати зустріч із керівництвом ОДА. 
Представники Громадської ради при РДА Марія Цимбаліста та Йосип Сава додали, що теж зверталися з цього приводу до обласної влади, і до їх думки дослухалися. 
Депутат Михайло Даруда додав, що Тячівський район об’єднує національні меншини, а Тячів має перспективи для розвитку. За словами міського голови Івана Ковача, з розширенням меж міста для цього з’явились нові можливості.
Депутат райради Олег Палінкаш зазначив, що на підтримку збереження району зібрано 26 тисяч підписів громадян, прийняті рішення місцевих рад.
Депутат Закарпатської обласної ради Петро Голубка наголосив, що важливо заручитись підтримкою десяти депутатів облради від Тячівського району та народного депутата України Василя Петьовки. 
Тому, вислухавши всіх членів робочої групи, робоча група вирішила, залучивши депутатів обласної ради та народних депутатів України від Закарпатської області, ініціювати зустріч з в.о. голови Закарпатської ОДА Олексієм Гетманенком та Закарпатської обласної ради – Михайлом Рівісом для належного реагування та розгляду звернення щодо збереження Тячівського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці.    
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться. 

Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.