Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » Верховна Рада виділила 5,6 млн грн на коригування проєкту ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник»

Верховна Рада виділила 5,6 млн грн на коригування проєкту ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник»

09:18, 20.04.20
116
Тячівщина / Влада / Економіка / Довкілля
13 квітня на позачерговому засіданні сесії Верховна Рада України прийняла рішення збільшити фінансування програми «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області» на 5,6 млн. грн. 


Як зазначає в.о.директора  ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» Олександр Поштук, ці кошти спрямують на коригування техніко-економічних обгрунтувань проєкту, які були розроблені ще у 2012-2013 роках у цінах 2012 року. А оскільки за останні 7-8 років відбулися цінові зміни, змінилося законодавство та фізичні об’єми робіт (за цей час сталися нові обвали та руйнування об’єктів на території солерудника), то всі ці зміни треба внести у техніко-економічні обгрунтування та проєкт. 
«Роботи в рамках проєкту не виконувались з двох причин: відсутність коштів на їх виконання та відсутність коригування. Без такого перерахунку жоден підрядник не прийшов би виконувати роботи, оскільки їх вартість виросла у 3-4 рази, – пояснює Олександр Поштук. – Тому три роки поспіль ми надсилали пропозиції та прохання до Міністерства аграрної політики та продовольства України, щоб нам провели коригування проєкту. Але з різних причин цього не відбувалося. Пропозицію щодо суми у 5,6 млн грн подавали і на цей рік. Коли формувався державний бюджет, Мінагрополітики внесло її до проєкту держбюджету». 
Що стосується проведення робіт в рамках програми, то про це наразі не йдеться. Адже, попри пропозиції ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника», фінансування проєкту на цей рік передбачає лише утримання підприємства (охорону, невідкладні роботи для підтримки наявної ситуації). 
За словами Солотвинського селищного голови Юрія Ухаля, загалом, ситуація на території впливу гірничих робіт солерудника стабільно негативна, площа карстових проваль щоразу збільшується. Щоби зупинити ці загрозливі тенденції, треба вживати заходи, передбачені проєктом «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник». Загалом, на виконання робіт за проєктом необхідно понад 300 млн грн., – каже селищний голова. 
«Але те, що нарешті виділили кошти на коригування проєкту,  вселяє сподівання на реалізацію і самої програми. Тому сподіваємось на краще, – каже Юрій Ухаль. – Тим більше, що в селищі вже завершено проєкт за фінансової підтримки Євросоюзу, направлений на вирішення проблем Солотвина, – ImProDiReT, і зараз тривають дослідження в рамках іншого транскордонного проекту РЕВІТАЛ-1». 
Вітають це рішення і солотвинці. Мешканці селища кажуть: з надією сприймають всі кроки влади, які стосуються інтересів громади.  
Кошти на коригування проєкту «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» були виділені за підтримки народного депутата України Василя Петьовки. 
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.