Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Реконструкція інфекційного відділення, кошти на ліки пільговикам та призупинення медреформи: медична комісія Тячівської райради звернулася до центральної влади

Реконструкція інфекційного відділення, кошти на ліки пільговикам та призупинення медреформи: медична комісія Тячівської райради звернулася до центральної влади

08:31, 04.05.20
70
Тячівщина / Влада / Здоров'я / Важливо
29 квітня відбулося засідання постійної депутатської комісії Тячівської районної ради з питань  охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення. У зібранні взяли участь голова Тячівської районної ради Василь Каганець, його заступник Ігор Грабарь, голова комісії Михайло Даруда та члени комісії Степан Бедевельський, Михайло Дикун, Михайло Паканич, директори КНП «Тячівська районна лікарня» Федір Яринич та «Тячівська районна поліклініка» – Йосип Болдессарі, головний лікар КНП «ЦПМСД» Тячівської районної ради Тетяна Лебедєва та інші. 
Обговорювали важливі проблеми, що стосуються функціонування медичної галузі Тячівщини. 
Передусім, завсектору цивільного захисту Тячівської РДА Василь Бокотей та директор КНП «Тячівська РЛ» Федір Яринич прозвітували про використання коштів, виділених із районного бюджету для протидії поширенню коронавірусу на території району. Зокрема, Федір Яринич наголосив, що медики Тячівської лікарні на сьогодні повністю забезпечені засобами індивідуального захисту. Наразі це один із медзакладів області, де з початку пандемії немає жодного інфікованого медпрацівника.
На реконструкцію інфекційного відділення необхідно 18 млн грн.
Відтак присутні порушили питання реконструкції інфекційного відділення КНП «Тячівська районна лікарня». Адже станом на сьогодні воно розміщене у пристосованих приміщеннях корпусу, збудованому ще у 20-х роках минулого століття. Вони не відповідають новим вимогам щодо розташування та роботи інфекційних відділень.
У зв’язку з цим у 2019 році виготовлено проектно-кошторисну документацію на проект реконструкції корпусу та отримано експертний висновок. Загальна кошторисна вартість будівництва складає понад 18 млн. грн. Зокрема, проектом передбачено повну реконструкцію будівлі з облаштуванням 25 боксованих палат із санвузлами, одна з яких – для людей з обмеженими можливостями. Але, зважаючи на соціально-економічне становище району, коштом районного бюджету це неможливо профінансувати. А ситуація, що склалася через поширення захворюваності на COVID-19, гостро підкреслила потребу негайної реконструкції інфекційного відділення.
З цього приводу члени постійної депутатської комісії підготували звернення до  Кабінету міністрів України та голови Закарпатської ОДА О.Петрова з проханням віднайти можливість фінансування робіт за рахунок коштів державного бюджету.
Депутати просять 
забезпечити державне фінансування відпуску ліків для пільговиків
Ще одна проблема, яку озвучили депутати, – це забезпечення медикаментами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань (цукровий та нецукровий діабет, онкозахворювання). На сьогодні фінансування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів цим групам відсутнє. 
Голова ГО «Тячівське районне відділення всеукраїнського об’єднання ветеранів у Закарпатській області» Володимир Богачик запитував: як ветерани можуть отримати безоплатні медикаменти, гарантовані їм законодавством? 
Як зазначив голова районної ради Василь Каганець, фінансувати ці видатки з районного бюджету неможливо, бо, по-перше, з 1 квітня 2020 року надання медичної субвенції з державного бюджету районному припинено, а по-друге, дотація районові на утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2020 рік лише на 31% покриває потребу. 
Тож депутати постійної медичної комісії райради підтримали звернення до Офісу Президента України, Верховної Ради України та Уряду з вимогою негайно забезпечити фінансування у повному обсязі з держбюджету видатків на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів. Адже його відсутність створює реальну загрозу життю і здоров’ю пацієнтів. Додаткові витрати на ліки призводять до остаточного зубожіння громадян, зростання соціальної напруги і невдоволення діями влади. Це виявляється зростанням кількості звернень до органів влади, проявами соціальної непокори, агресивним ставленням до медиків та посадовців. Відповіддю на звернення депутати вважатимуть вирішення зазначеної проблеми.
Призупинити реформу 
вторинки та повернутися 
до медичної субвенції
Загалом, як констатував голова комісії з питань охорони здоров’я Тячівської районної ради Михайло Даруда, у медицині вторинного рівня існує велике недофінансування, Національна служба здоров’я України зобов’язання перед медзакладами не виконує. Своїми міркуваннями з цього приводу поділився і депутат райради, головний лікар КНП «Нересницька лікарня» Степан Бедевельський. 
Відтак присутні запропонували звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Уряду. Депутати-медики вважають: хід реформування слід переглянути, зважаючи на низку обставин. Це, по-перше, вкрай низькі тарифи на оплату послуг лікаря. Так, для прикладу, прийом лікаря згідно з запропонованою схемою тарифів, коштує всього 49 грн. По-друге, в умовах карантину у лікарнях призупинено плановий прийом хворих, проводяться лише ургентні процедури, тож рівень оплати праці лікарів та персоналу зведено до мінімального. Через вкрай низьку оплату праці існує реальна загроза знищення кадрового потенціалу лікарень через відтік кваліфікованих і досвідчених кадрів. Високі вимоги до матеріально-технічної бази згідно з табелями оснащення не підтверджено належним фінансуванням. А стан економіки, зважаючи на карантин і спад виробництва, не дає підстав чекати на покращення. До того ж, епідеміологічна ситуація, яка склалася сьогодні і можлива у майбутньому, вже показала ряд недоліків запропонованого реформування. 
Реформа у цьому вигляді викликає ряд справедливих нарікань як з боку медичних працівників, так і від населення. Зниження доступності медицини вторинного рівня викликає зростання соціального невдоволення та напруги. Тому депутати просять владу розглянути та вирішити питання щодо призупинення і перегляду реформування вторинної ланки медицини, повернення до фінансування охорони здоров’я у 2020 році через систему надання медичної субвенції. 
Насамкінець Федір Яринич поінформував про проект створення при Тячівській райлікарні як при опорній другого рівня відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, яке надаватиме допомогу безперервно у режимі 24/7. Тут цілодобово працюватиме лабораторія, МРТ, КТ, рентген, УЗД, фіброскопія, буде облаштовано малу операційну та палати інтенсивної терапії. Сучасне обладнання централізовано закуплять  за кошти Світового Банку, а приміщення планують відремонтувати за кошти державного та місцевого бюджетів. Проект наразі проходить експертизу.  
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.