Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Букові праліси Великої Угольки зачаровують весняною красою

Букові праліси Великої Угольки зачаровують весняною красою

08:25, 18.05.20
68
Тячівщина / Довкілля
З 11 травня у Карпатському біосферному заповіднику офіційно дозволили відвідувати рекреаційні зони, з дотриманням карантинних рекомендацій.

Одним із варіантів, куди можна вирушити на Тячівщині, щоб набратись сил після тривалого карантину, є стежка до печери Молочний Камінь неподалік села Велика Уголька. Це одна з найбільш мальовничих місцин Тячівщини та популярне серед любителів незайманої природи туристичним маршрутом. Адже проходить давнім буковим пралісом, де ніколи не проводилася господарська діяльність, а окремі дерева сягають віку в кілька сотень років.
З приходом тепла бажаючих подихати цілющим гірським повітрям та помилуватись красою побільшало. До прикладу, минулої неділі серед таких було багато місцевих мешканців. Люди кажуть: востаннє були тут іще в дитинстві, тож зараз, через десятиліття, воліють знову побачити тутешні заповітні місця. 
Початок маршруту знаходиться біля контрольно-перепускного пункту (КПП) Угольського лісництва Карпатського біосферного заповідника, розташованого наприкінці головної вулиці села.  
Звідси стежка піднімається вгору. За кількасот метрів крислатим гіллям зустрічають давні букові праліси. Весняної пори височезні дерева вкриті свіжою оксамитовою зеленню. Навкруги – спів лісових пташок, шум гірського потічка, килими запашних лісових квітів. Якщо пощастить – можна побачити саламандру плямисту, занесену до Червоної Книги України. 
Поступово виходимо до 40-метрової скелі, що має назву Велика Копиця. Вона виглядає абсолютно неприступною, але ліворуч є вузька кам’яниста стежка, що веде на вершину. Не кожен наважиться видертись нагору. Але на сміливців очікує неймовірно-запаморочливий краєвид на навколишню місцевість. 
Кульмінаційною точкою маршруту є карстова печера Молочний Камінь – геологічна пам’ятка природи, яка утворилася в однойменній вапняковій скелі. Насичений вапняковий розчин, що просочується з тріщин скелі, має білуватий колір і нагадує молоко, звідси й назва скелі та печери.
За часів кам’яного віку вона стала домівкою та надійним захистом для первісної людини. Адже її загальна довжина сягає понад 92 метри. Знахідки епохи палеоліту, виявлені тут, археологи датують 26-25 тис. р. до н.е.
Звісно, писати про цей маршрут можна багато. Найкраще він описаний на сайті Карпатського біосферного заповідника. Найкраще – побачити все на власні очі, відчути велич та красу природи рідного краю, і просто відпочити від повсякденної рутини. 

Н.Маджара. Фото авторки.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.