Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » У Брустурянському лісгоспі є унікальні об’єкти природо-заповідного фонду

У Брустурянському лісгоспі є унікальні об’єкти природо-заповідного фонду

09:06, 15.06.20
89
Тячівщина / Довкілля
На території лісового господарства є три заказники місцевого значення – лісовий «Явірник» та ботанічні «Аршична» і «Бертяник», а також пам’ятки природи місцевого значення – ботанічна «Сосна гірська «Жереп» та гідрологічна «Джерело».  Лісовий заказник місцевого значення «Явірник» було створено з метою збереження і відтворення пралісу явору з домішкою ясеня гірського та ільми. Він входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлений особливий режим охорони, відтворення та використання. Цей заказник загальною площею 37,4 га розташований у кварталі 6, 10 Кедринського лісництва ДП «Брустурянське лісомисливське господарство». У цьому ж лісництві,  у кварталі 6 (виділ 22), кварталі 9 (виділ 25), кварталі 10 (виділ 1), розташовано й ботанічний заказник місцевого значення «Аршична». Основна мета його створення – це збереження і відтворення природних угруповань трав’янистих рослин з перевагою арніки гірської. 

Ще один ботанічний заказник місцевого значення «Бертяник» загальною площею 53,5 га розташований у кварталі 45 Плайського лісництва. Його мета – збереження та відтворення сосни гірської на кам’янистих розсипах на висоті 1200-1400 м над рівнем моря. 
У Плайському лісництві, у кварталі 10, з метою збереження у природному стані сосни гірської також було створено ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Сосна гірська «Жереп». Ще одна пам’ятка природи місцевого значення – гідрологічна. Це – «Джерело» загальною площею 5 га, розташована у кварталі 6 (виділи 12, 15, 16, 18) Лопухівського лісництва. І створена вона задля  збереження у природному стані джерела з хлоридно-натрієво-кальцієвою водою загальною мінералізацією – 45 г/л. 
На території пам’яток природи забороняються суцільні, поступові, лісовідновні та прохідні рубки, видалення захаращеності, полювання та будь-яка інша діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану.
В.Михалчич, інженер з охорони лісу ДП «Брустурянське ЛМГ».
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться. 

Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.