Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Олексій Петров вирішував проблемні питання Тереблі та Солотвина

Олексій Петров вирішував проблемні питання Тереблі та Солотвина

08:11, 22.06.20
67
Тячівщина / Влада / Суспільство
Під час робочої поїздки на Тячівщину два тижні тому Олексій Петров побував у Тереблі, щоб оглянути, так званий, «солотвинський квартал».


Мікрорайон у Тереблі почали зводити коштом держави у 2011 році. Об’єкт призначався для переселення мешканців смт Солотвино із зони провалів.
У житловому районі знаходяться 17 приватних будинків та 8 двоповерхівок на 116 квартир. Є тут дитячий садок та школа. Вартість об’єкту – 109 млн грн. Однак із Солотвина до нового комплексу переїхало всього кілька осіб. Будівлі та інфраструктура занепадають, комплекс потребує додаткового фінансування.
Олексій Петров сказав:
«Квартал сьогодні занедбаний, він руйнується. Держава не може виділити гроші на об’єкти, які не заселені людьми.
Будемо шукати можливість змінити цільове призначення тією категорією людей, які мають туди приїхати: переселенці, родини, які провели усиновлення дітей. 
Якимось чином треба виходити із цієї ситуації. Як варіант, будемо змінювати категорію та цільове призначення».
Відтак керівник області ознайомився із ситуацією у смт Солотвино. Тут утворюються провалля над шахтами, де добували сіль. Підземні води розмивають соляні куполи, які утримували поверхню. 
Олексій Петров зробив висновки:
«Екологічна проблема проваль у селищі давня і має різні аспекти. 
Над солотвинськими шахтами вибудовується мережа незаконних, через відсутність відповідного дозволу на будівництво, приватних готелів, які надають послуги щодо соляних ванн. Вони нелегально відбирають солону воду з-під землі. За рахунок цього піднімається прісна вода і це активізує процес руйнації. У рамках проєкту державно-приватного партнерства ми легалізуємо отримання цієї води. Там невелика кількість, але вона є. Таким чином – ми встановлюємо контроль над викидом солоної води через каналізацію в Тису. 
Важливо також дослідити рух підземних вод. Європейський фонд перерахував відповідні кошти і направляє групу  науковців у Солотвино для проведення поглибленого дослідження ситуації. Їхнім проєктом передбачено підземне занурення із використанням робота, з метою отримання детальної інформації щодо об’єктивної ситуації, яка сьогодні відбувається на глибині цих шахт, через що утворюються провалля».
Пресслужба ОДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Молодіжна в с.Біловарці, Тячівського району, Закарпатської
області. Громадські слухання відбудуться 27.07. 2020 року о 10.00 в приміщенні Біловарської сільської ради.