Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Знищено екосистему

Знищено екосистему

10:09, 20.07.20
500
Тячівщина / Сільське життя / Довкілля
У газеті «Дружба»  за 11 липня 2020 р. за №55-56 опубліковано замітку під назвою «Дендропарк очистили від аварійних дерев».
Дуже прикро, що керівники школи та села цю ганебну акцію знищення цінних дерев прикривають фразою: «очистили від аварійних дерев».
Неодноразово газета «Дружба» публікувала статті про екологічну роботу у  нашому шкільному дендрокутку. Але ця публікація до глибини душі вразила мене, та й не тільки,  тому змушений звернутися до односельчан та  місцевих урядовців через газету.   


Від багатьох жителів села Калини та колишніх учнів чув, як вони обурюються з приводу знищення окраси нашого села – шкільного дендропарку. Хай що там говорять, а ми, колишні учні, ходили на екскурсії  по навколишніх горах з  нині покійним  Іваном Васильовичем Стойкою, садили, доглядали, оберігали  і не нищили довкілля. І навіть зараз, коли викорчували пеньки та посадили нові дерева, всі знають, що засновником дендрокутка був,  є і буде І.В.Стойка. Тим більше, місцеві урядники «забули», що готувалися  документи про надання заповідного статусу території дендрокутка.
Мушу пояснити всім, хто не розуміє екологічного впливу дерев і кущів та особливо  хвойних вічнозелених  рослин на довкілля. Смереки та  ялини дендрокутка були джерелом цілющого кисню та летких фітонцидних, антимікробних речовин, які вкрай потрібні тепер, особливо під час карантину (щоб таку ситуацію природного виділення джерел кисню та фітонцидів відновити, потрібно років тридцять-сорок почекати!). Під час рубки дерев навколо ширився на кілька десятків метрів запаморочливий запах цілющої хвої, яку потім вивезли на несанкціонований смітник до річки Тересви, біля автомобільного мосту. А про які аварійні дерева ішла мова?  Про п’ятдесятирічні смереки (ялиці), якраз у розквіті сил (зрубано більше десяти штук), що живуть 100-120 років і ніколи не падають, а лише всихаються, бо є вітростійкими, шумо- та газоізолюючими породами? Чи про червонокнижний дуб скельний та дуб червоний (вони зростали далеко від будівлі школи і мають другу ступінь захисту рідкісних рослин), що живуть до 300 років (їх зрізано 8 штук, на паливо (!) для школи). 
А що вже говорити про знищені на великій площі трав’янисті рослини із Червоної книги: підсніжника звичайного, білоцвіту весняного, шафрана Гейфеля, шафрана осіннього, пролісків та інших рослин, які спаплюжені, затоптані й прибиті колесами вантажівок, що вивозили у дощову погоду зрубані смереки, ялини та дуби на пилорами. Лісосіка та й годі! Наші урядовці в один голос твердять, що це не червонокнижні рослини! Звідки їм знати, вони ж не біологи чи екологи? 
Правда, залишилася одна ялиця срібляста (та й ту «підчиряли»-підрізали, щоб скорше всохла), яка нагадує вже п’ятий рік, з легкої руки  місцевих урядовців, що Новий рік у Калинах круглий рік, бо й на сьогодні  висять на ній новорічні прикраси на сміх і на ганьбу всім нам. 
Ось такі невтішні висновки: санітарна рубка кількох самосівних «аварійних» дерев  ясена перетворилася на суцільну рубку всіх дерев і кущів  під корінь і привела до  знищення цілої екосистеми у шкільному дендропарку!
Юрій Орос, житель с.Калини.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється детальний план території для будівництва
Розробляється детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, част. вулиці Ф.Манайла в с. Терново, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться 21 серпня 2020 року 0 10.00 в приміщенні Тернівської сільської ради.
Онлайн-передплата – послуга від АТ «Укрпошта»
АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 р., яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту  www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться. 

Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.