09:35, 24.08.20

333
Тячівщина / Суспільство / Здоров'я

Невдовзі стартує новий навчальний рік у школах району. І традиційно перед цим школярі та дошкільнята проходять профілактичний медогляд. Цей рік не є винятком. Попри карантин, сімейні лікарі обстежують малих пацієнтів та видають відповідні довідки.
Про це повідомила директор КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Лебедєва.
Так, вже другий рік поспіль медичні профілактичні огляди дітей здійснюють лікарі ЗПСМ, з якими укладено декларації та у яких на обліку перебуває дитина. Після обстеження дитини сімейні лікарі видають необхідні для школи довідки, у яких, зокрема, зазначають групу здоров’я для занять фізичною культурою, а також видають довідку про наявність у школяра необхідних щеплень. Тих пацієнтів, у яких під час огляду медики виявляють певні проблеми зі здоров’ям, відправляють на консультацію до лікарів вузької спеціалізації.
– Медичний огляд школярів і, зокрема, майбутніх першокласників, лікарі проводять ще з травня. Адже паралельно триває й кампанія з вакцинації. Відповідно до Національного календаря щеплення, шестирічні діти мають отримати ревакцинацію від кору вакциною КПК, а також щеплення першокласників проводиться й від правця та дифтерії вакциною АДП, – розповідає Тетяна Степанівна.
Попри те, що медики закликають батьків вакцинувати дітей, аби уберегти від інфекційних недуг, кампанія з імунізації проходить не так активно, як хотілося б. Серед причин не тільки небажання батьків щепити своїх дітей, а й певні корективи внесла пандемія.
Однак медики сподіваються, що перед початком навчання у школах все ж більшість учнів будуть ревакциновані. Скажімо, за Національним календарем щеплення першу вакцину від кору діти мають отримати в однорічному віці, другу – у 6 років.
За інформацією, яку надала медична сестра профілактичних щеплень Віталія Руснак, з січня по липень було щеплено від кору 1350 шестирічних дітей, а це 50% від загальної кількості осіб, які підлягали ревакцинації. Дещо складніше проходить ревакцинація школярів від правця та дифтерії. За статистичними даними, ревакциновано від цих інфекцій тільки 253 дітей, а це 9,4 % від загальної кількості осіб, що підлягають ревакцинації.
Медики сподіваються, що за серпень та перші місяці навчального року, коли більшість діток проходитимуть у свого сімейного лікаря профілактичні огляди, активізується й імунізація школярів.
Л.БІЛАК.