Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Товариство Червоного Хреста: В протистоянні з байдужістю

Товариство Червоного Хреста: В протистоянні з байдужістю

09:38, 24.08.20
283
Тячівщина / Суспільство / Благодійництво
Формат проведення ХХІV звітно-виборної конференції райорганізації Товариства Червоного Хреста України був зумовлений нинішньою епідситуацією, тож відбулося зібрання «під відкритим небом», біля червонохрестівського офісу.В роботі конференції взяли участь 18 делегатів від первинних осередків райтовариства, голова обласної  ОТЧХУ І.І.Сабо, її заступник М.І.Кітченко, депутат районної ради, головний лікар Чумалівської АЗПСМ І.В.Корнута, волонтери.
Першою тримала звіт голова мандатної комісії М.Л.Кучерява, яка наголосила на правомочності конференції щодо прийняття рішень, спрямованих на вирішення медико-соціальних проблем певних категорій населення.
Успіхи і недоліки, труднощі і перемоги п’ятирічного періоду підсумувала у своїй звітній доповіді голова районної організації Олена Кагарлицька. Вона зазначила, зокрема, що протягом звітного періоду в роботі організації відбулися певні зміни – зокрема, змінено підхід до членства в організації, тож зараз той, хто зробив протягом року внесок від 100 до 500 грн, отримує членський квиток, заноситься до бази даних і при зверненні може отримати наявний вид допомоги, брати участь в роботі Товариства, бути обраним до його керівного складу. Відокремлено поняття благодійності: за свій  внесок  до 100 грн зараз можна отримати благодійний квиток.
Вагомим позитивом можна вважати те, що протягом п’яти останніх років 90  осіб добровільно влилися в  ряди організації. І що резерви медико-соціального центру – одяг, взуття та інші промислові товари стали в нагоді 4345 громадянам.
Ще одним напрямком роботи було реагування для полегшення наслідків карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19. Зокрема, було винайдено можливість надати потребуючим 25 продуктових пакетів. А КНП «Тересвянська лікарня» передано засобів індивідуального захисту на суму 1500 грн. (комбінезони багаторазового використання та ін.).
Одним із найдієвіших гуманітарних проектів є програма медико-соціального супроводу хворих та чутливих до мультирезистентного туберкульозу, яка з 2013 р. реалізується в області за підтримки Міжнародного благодійного фонду. Він передбачає контроль прийому хворими медичних препаратів на амбулаторному етапі лікування, гуманітарну підтримку продуктовими, гігієнічними наборами, поповнення рахунків мобільного телефону, відшкодування дороговартісного діагностування…
– Наша структура перебуває на стадії реформування, – продовжила Олена Іванівна. – У 2016 р. держава припинила фінансування патронажної служби ТЧХУ, тож довелося  звільнити 15 чоловік, які здійснювали  догляд за людьми похилого віку за дому. А це – серйозний мінус у нашій роботі.
Немалий внесок зроблено організацією у справу пропаганди донорства, вшанування безоплатних здавачів крові – 250 осіб отримали продуктові набори.
Райорганізація залучає до роботи волонтерів, молодь в рамках молодіжного руху Товариства.
Однак працювати доводиться в непростих умовах. Адже і самим організаціям, і фізичним особам  складно виділяти кошти на благодійність, оскільки самі перебувають у скрутному становищі: ліквідовуються ФАПи, скорочується медперсонал. 
– Вважаю, що питання благодійності повинно переглядатися на вищому рівні, сказала виступаюча. – Адже школи, дитсадки, лікарні не заробляють коштів, і сплачувати членські внески для них проблематично.Чому б не продумати цю систему інакше? У нас чимало олігархів, банкірів, заможних підприємців, котрих слід на державному рівні спонукати до благодійної допомоги Червоному Хресту. 
У нашій роботі не все йшло  гладко. Потрібно було оплачувати ремонти приміщення, даху, комунальні послуги, купувати марки, конверти тощо. Та були й позитивні моменти, зокрема, пов’язані з діяльною підтримкою районного депутата, голови бюджетної комісії Івана Васильовича Корнути, завдяки якому райорганізації не доводиться платити останніми роками за використаний  газ, лишень за його транспортування. Оскільки районною радою було затверджено програму підтримки ТЧХУ, згідно якої Товариство отримує щороку 20 тис. грн. для оплати за голубе паливо. 
На завершення виступу Олена Іванівна висловила стурбованість з приводу перепон, які виникли на шляху верхньо-австрійських волонтерів: через «зайнятість» чиновників Мінсоцполітики вони так і не отримали «добро» на здійснення подарункової акції до Дня св. Миколая.
 – А, між іншим, у грошовому еквіваленті це – 2 млн грн. – своєрідні інвестиції, – які так і не потрапили на територію Тячівщини, – сказала вона.
Після звіту ревізійної комісії, з яким виступила О.І.Пацкан, обговорення доповіді О.І.Кагарлицької започаткував І.В.Корнута. Він цілком погодився з тим, що червонохрестівська організація працює в складних умовах економічних негараздів та своєрідного менталітету керівників, – державних мужів, котрі б мали по-справжньому перейматися непростою долею обділених і  загалом усіх, хто їх обирав на відповідальні пости. Адже займатися суто сферою своєї діяльності – замало, потрібно бачити й тих, кому потрібна допомога. Шкода, що в районі немає якогось організаційного центру, котрий би скоординовував цю роботу, тому червонохрестівцям доводиться бути постійними шукачами і прохачами.
– Що ж до інциденту з австрійськими волонтерами, то я готую звернення до Мінсоцполітики, аби подібні казуси більше не повторювалися, – інформував Іван Васильович. – А стосовно  кандидатури на пост голови райорганізації, то достойнішої людини, ніж О.І.Кагарлицька,  не бачу.
Свою солідарність з І.Корнутою висловили виступаючі М.Л.Кучерява, В.Ю.Йовдій, М.І.Шелевер.
Голова обласної організації ТЧХУ Іванна Сабо брак предметної уваги до Червоного Хреста пояснила слабкою фінансовою спроможністю держави. Водночас оперувала цифрами, які свідчать про позитивні реалії: гуманітарної допомоги населенню надано на понад 33 млн грн, в структурах організації створено 174 робочі місця і 22 тисячі громадянам вдалося підсобити шляхом реалізації гуманітарних проектів.
Також Червоний Хрест задіяний у профілактиці ВІЛ/СНІДу. З 1993 р. ця громадська організація набула право відвідувати нелегальних мігрантів, надавати їм гігієнічні набори, підтримувати телефонний зв’язок з іншими країнами – Індією, Суданом, Єгиптом… Залучено до співпраці іноземного донора, який здійснює оплату праці обслуговуючого персоналу  притулку, створеного для 20 підопічних у Ракошині, позбавлених родинного піклування. Навідуються волонтери і в 11 ромських таборів.
– Через загрозу поширення коронавірусної інфекції підтримуємо медиків, – зазначила І.І.Сабо. – 16 медустановам надали засоби індивідуального захисту. На жаль, ми опинилися в тій ситуації, коли складно отримувати гуманітарний вантаж, тому не всім можемо допомогти. Проте так не повинно бути надалі, і чиновникам усіх рівнів слід з більшою відповідальністю ставитися до цієї справи. 
Що ж до керівництва райорганізації, то Олена Іванівна – справжній «ас» своєї роботи, добре бачить і реагує на ситуативні зміни. Тому їй спокійно можна довірити кермо правління, – підсумувала Іванна Іванівна.
Після переобрання членів правління, ревкомісії, присутні дружно проголосували за кандидатуру на пост голови РО – О.І.Кагарлицьку, її заступника Н.Є.Козюк та делегатів  ХХІV обласної конференції ТЧХ України, а також  дружніми оплесками привітали з відзнакою – Подякою від Національного комітету ТЧХУ заступника директора КНП «Тячівська РЛ» М.Л.Кучеряву, яку вручила їй І.І.Сабо.
Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розроляється детальний план
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок частини вул.Головна, в с.Вонігово, Тячівського району, Закарпатської області.
Громадські слухання відбудуться 12.10.2020  року о 10.00 в приміщенні Вонігівської сільської ради.

Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради.