Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Цього дня чекали 40 років

Цього дня чекали 40 років

19:07, 12.09.20
193
Тячівщина / Сільське життя / Здоров'я
В селі Нижня Апша капітально відремонтували та устаткували лікарню – силами місцевої влади, підприємців та небайдужих мешканців. Кажуть: цього чекали майже сорок років.

У неділю, 6 вересня, у Нижній Апші відбулася важлива і довгоочікувана подія – після капітального ремонту  урочисто відкрили лікарню на двадцять ліжок. Медзаклад обслуговує близько 35 тисяч мешканців з Нижньої Апші та прилеглих сіл румуномовного регіону Тячівщини і Рахівщини – Глибокого Потоку, Топчина, Солотвина, Білої Церкви та Середнього Водяного.
З першого квітня цього року лікарня працює як комунальне неприбуткове підприємство. Уклали фінансовий договір з Національною службою здоров’я України, яка на 60 відсотків фінансує заклад. Двадцять відсотків коштів на його утримання  повинен виділяти засновник – сільська рада. Таку ж частку лікарня має заробити самотужки. Лікуватимуть тут як дорослих пацієнтів, так і дітей.
Як розповів головний лікар КНП «Нижньоапшанська лікарня» Василь Марина, укладено угоду з Національною службою здоров’я України по трьох пакетах послуг: надання вторинної амбулаторної, стаціонарної  та паліативної допомоги дорослим і дітям.
Реформа вторинної ланки медицини поставила перед колективом закладу ряд вимог до медичного оснащення, лікування згідно з існуючими медичними протоколами та кадрового забезпечення. Від виконання цих умов залежала майбутня доля закладу. По допомогу звернулися до депутатського корпусу Нижньоапшанської сільської ради та мешканців села.  
Спільними зусиллями сільської влади, громад Нижньої Апші та навколишніх сіл лікарню вдалося зберегти, капітально відремонтувати та придбати необхідну апаратуру.
Для того, щоби хворі не їздили здавати аналізи до райцентру, купили нову лабораторну апаратуру. Головна медсестра Неля Дан каже: на це сільська рада виділила 500 тисяч гривень. Відтепер аналізи безкоштовно робитимуть пацієнтам стаціонару, інвалідам, пенсіонерам.
«Оскільки багато чого в лікарні не було, ми попросили депутатський актив та мешканців сіл, щоб вони, хто як може, допомогли нам. Всі охоче прийшли нам на поміч і зібрали гроші: хто сто гривень, двісті, але для нас це була пристойна сума», – додає головна медсестра.
Крім цього, однією з умов для підписання угоди з Національною службою здоров’я України було устаткування палати інтенсивної терапії апаратом ультразвукової діагностики, електрокардіографом, багатофункціональним монітором, апаратом штучної вентиляції легень. Наразі все,  окрім апарату ШВЛ, закупили. Та є надія, що незабаром і цей життєво важливий пристрій з’явиться на озброєнні нижньоапшанських медиків: допомогти обіцяють в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.  
Інша, не менш важлива проблема, яка постала перед колективом, – брак кадрів. Зараз у закладі працюють сім лікарів, деякі з них суміщають посади, адже фахівців не вистачає. Загалом, персонал нараховує 36 працівників.
«Ми звернулися до Департаменту охорони здоров’я, нам не вистачає двох анестезіологів, невропатологів. І вони обіцяли, що допоможуть нам з  кадрами», – ділиться головлікар  Василь Марина.  
Відремонтовані приміщення за традицією освятили. На церемонії відкриття керівник закладу та медики подякували кожному, хто зробив внесок у розвиток закладу охорони здоров’я. Відтак мешканці села мали нагоду оглянути кабінети та палати оновленої лікарні.
Н.Маджара.

Читайте також:
Коментарі:
Аватар
Яррі Одл 14 вересня 2020 10:38
  • Подобається
  • 0
Молодці! Вітаю громаду з важливим досягненням! Прийміть, колеги, мої найкращі побажання.

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розроляється детальний план
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок частини вул.Головна, в с.Вонігово, Тячівського району, Закарпатської області.
Громадські слухання відбудуться 12.10.2020  року о 10.00 в приміщенні Вонігівської сільської ради.

Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради.