Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » «ЧЕНДЕЙ ФЕСТ 2020» на батьківщині письменника

«ЧЕНДЕЙ ФЕСТ 2020» на батьківщині письменника

20:18, 19.09.20
341
Тячівщина / Культура / Суспільство / Події
12-14 вересня у Дубовому проходив другий етап літературно-мистецького заходу –  «ЧЕНДЕЙ ФЕСТ 2020». Фестиваль проводиться вже вдруге на пошану відомому українському письменнику і кіносценаристу, лауреатові Національної премії імені Тараса Шевченка Івану Чендею. Стартував захід 10 вересня в Ужгороді, в обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая, де презентовано друге видання книги спогадів «Іван Чендей у колі сучасників»,  також відбувся круглий стіл «Закарпатці в «Тінях забутих предків» – до 55-річчя прем’єри стрічки Параджанова. А 11 вересня у садибі письменника пройшло нагородження лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея.
Через карантинні обмеження всі заходи фестивалю транслювалися наживо на однойменній сторінці в Фейсбуці та на спеціальному екрані, встановленому на Театральній площі обласного центру.
12 вересня учасники фестивалю завітали на малу батьківщину письменника – до Дубового. 
У селищі вони відвідали музей Івана Чендея, що знаходиться у Дубівській школі, та презентували фестиваль у будинку культури.
Так, при вході до закладу учасників «Чендей Фест 2020» зустріли троїсті музики, які привітали гостей грою на трембітах та народних інструментах.
Через карантин захід пройшов з обмеженою кількістю відвідувачів та з дотриманням всіх протиепідеміологічних норм. 
Розпочав фестиваль голова Міжнародного благодійного фонду ім.І.Чендея Іван Трещак, який подякував дубівчанам за теплу зустріч. Слово мала  в.о.селищного голови Василина Руснак, яка відмітила, що ініціатори фестивалю та родина письменника роблять неоціненний вклад у популяризацію творчості знаменитого земляка та сприяють розвитку культури краю. 
Про те, як понад 50 років тому в цьому ж залі будинку культури відбулись сільські збори, де було засуджено книгу «Березневий сніг» Івана Чендея за антирадянський погляд, розповів публіцист, письменник та викладач Михайло Носа.
Михайло Іванович відмітив, що тоді більшість дубівчан піддались тиску радянської влади й творчість письменника осудили, однак були й ті, які підтримали письменника і не боялися відкрито про це заявляти. 
Дослідник творчості Івана Чендея, літературознавець Сидір Кіраль розповів про роботу в архівах, де зібрав чимало цікавих відомостей про автора та планує видати друком нові праці. Зокрема, йдеться про книгу листів, які допоможуть ще краще розкрити його багатогранну особистість.
Уривок зі щоденника Івана Чендея, присвячений Дубовому, зачитала донька письменника – Марія Чендей-Трещак. 
Як про сценариста, письменника, творчу та неординарну особистість говорили письменник та публіцист Олександр Гаврош, кінокритик Сергій Тримбач, літературознавець, професор Микола Васьків. 
А кінорежисер, юрист В’ячеслав Бігун презентував черговий фільм «Тіні»  Івана Чендея».
Затим Іван Трещак передав до селищної книгозбірні друге видання книжки спогадів «Іван Чендей у колі сучасників» та інші видання.
Відтак, відбулося відкриття експозиції «Лист Івана Чендея до Олеся Гончара». Разом з тим, художниця Ольга Ямборко провела майстер-клас «Намалюй кіно!» для місцевих школярів, результати творчої праці було представлено у фоє будинку культури. 
А 13 вересня учасники фестивалю здійснили вихід на гору Ясенову та відкрили літературно-туристичний маршрут «Стежками Івана Чендея». Також було проведено ряд літературних лекцій і тренінгів  «Школа Івана Чендея».
Проєкт «Чендей Фест 2020» реалізується в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За підтримки управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради та БО «Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея».
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.