Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Углянська школа мистецтв потерпає від сусідів

Углянська школа мистецтв потерпає від сусідів

09:17, 28.09.20
230
Тячівщина / Культура / Суспільство / Сільське життя / Освіта
Колектив та учні Углянської ДШМ потерпають від сусідів, які заблокували фойє та вхід до закладу. Це створює масу незручностей. Конфлікт триває вже не один рік і часом переходить усі рамки. Минулого тижня викладачі школи стали заручниками ситуації у прямому сенсі слова. 

У школі мистецтв навчаються 115 дітей не тільки з Углі, а і з навколишніх сіл Тереблянської долини. Гру на народних музичних інструментах, фортепіано та скрипці, а також вокальне, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво юним талантам  викладають 12 фахівців. Вони часто виступають на сценах району, а учні презентують Тячівщину на районних та обласних конкурсах і займають призові місця. ДШМ бере участь і у міжнародних проєктах. Випускники школи продовжують свій шлях у мистецтві у вищих навчальних закладах.
Заклад у селі функціонує з 1987 року. Розташований у будівлі колишнього гуртожитку, що належав технологічному заводу. Тут же знаходяться і квартири, де мешкають люди. 
Директор ДШМ Василь Токар розповідає: рік тому кілька сусідів присвоїли фойє та вхід, спільний для жильців та школи. Дійшло до  блокування ДШМ. І викладачі були змушені проводити  заняття, де прийдеться.  
Після цього випадку колектив школи пішов на компроміс та власними силами, з допомогою батьків та сільської влади, переробили пожежний вихід на вхід.  Але це створює купу незручностей для дітей. Підніматись на другий поверх і спускатись крутими сходами вузького входу тісно і небезпечно. До того ж, іншого варіанту заходити до класів, окрім як через концертний зал, немає. А це суперечить сценічній культурі. Також у відібраній частині приміщення залишились вбиральні. Довелось облаштовувати нові.
Викладачі додають: куди вже тільки не звертались за допомогою – до поліції, прокуратури, районної, обласної адміністрацій, та у відповідь отримували одні відписки. Сільська влада теж розводить руками. З проханням втрутитись у ситуацію  просили і батьки учнів школи. Але минув рік, а  віз і нині там... 
Керівник закладу розповідає: днями у приміщенні школи перекривали дах. При вході встановили будівельні риштування. На час ремонту заняття тимчасово проводили у сільському клубі. В один із цих днів директор з секретарем сільради та викладачі увійшли за документами до будівлі через фойє, однак вийти не змогли: двері були зачинені. 
Якщо директору та секретарю вийти вдалося, то дві викладачки – Надія Голубка та Вілена Тома – вже не встигли. Сусіди і не заперечують, що закрили двері на ключ.  Тож жінкам довелося викликати на поміч чоловіків та поліцію, щоб, зрештою, вийти через балкон сусідньої квартири. Від інциденту потерпілі досі не можуть оговтатися. Особливо пані Вілена, яка перший рік працює у закладі. 
У школі створені комфортні умови для навчання. Проведено ремонти, закуплені нові меблі. Для того, щоби збільшити кількість класних приміщень, нещодавно коштом районного бюджету придбали  приміщення на першому поверсі будівлі. Викладачі дбають про те, щоби юні таланти навчались у гарних, естетично оформлених класах. Та кажуть: через вузький вхід немає можливості винести або занести габаритні предмети або музичні інструменти.  
Тим часом сусіди впевнені у своїй правоті. Кажуть, у будівлі був ще один вхід, але його закрили 20 років тому. Теперішнє блокування входу до школи пояснюють турботою про здоров’я людей похилого віку. А ще, мовляв, юні таланти заважають відпочивати. Кажуть, школа не була на заваді, коли до неї ходило 10-20 дітей, а зараз – то вже для них величезна проблема.
Викладачі Углянської школи мистецтв сподіваються, що зрештою здоровий глузд переможе, і влада зверне увагу на свавілля жильців будинку. Адже обдаровані діти мають беззаперечне право на достойні умови навчання, а викладацький колектив – на  повагу та гідне ставлення. 
Наталія Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.