Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Хто ділиться – душею багатіє

Хто ділиться – душею багатіє

09:17, 12.10.20
233
Тячівщина / Суспільство / Благодійництво
Ставлення суспільства до Товариства Червоного Хреста – це ставлення до людей, котрим без його допомоги ніяк не обійтися. Парадокс у тому, що число соціально незахищених громадян дедалі зростає, а червонохрестівська організація й сама опинилася на грані виживання. У чому ж корінь зла – цікавимося у голови РО ТЧХУ О.І.КагарлицькоЇ.


– Олено Іванівно,  чому районна організація відчутно згорнула свою роботу і не проводить масових заходів з участю слабозахищених громадян, навіть традиційних заходів до Дня людей похилого віку?
– Про це навіть не йдеться, адже в розпорядженні Товариства немає жодних ресурсів. Збір благодійних внесків став величезною проблемою. Насамперед, через людську ментальність, котра не спонукає їх до милосердя і благодійності, попри усі наявні можливості. Тому більшість моїх спроб мотивувати керівників цілого ряду організацій до 20-гривневого внеску на користь бідних і стражденних, – терплять повне фіаско. Таким же результатом завершуються перемовини з успішними підприємцями, котрим «не вдається викроїти» з власного бюджету такі «фантастичні» суми.
Після таких пошуків і випрошувань на душі залишається важкий осад ще й від моральних принижень, зверхнього ставлення людей,  котрі вважають, що хтось посягає на їхнє святе… Звичайно, очікувати основних внесків від шкіл, дитсадків і лікарень було б несправедливо.
– Певно, нелегко утримувати й будівлю, де розташована організація?
– Так, звичайно. Адже брак фінансів тягне за собою борги за комуналку, послуги ТОВ «Екості». Ось і нещодавно впродовж місяця довелося обходитися без інтернету. Також відмовилися від стаціонарного телефону (а це велика незручність для наших відвідувачів). Добре, що вдалося домовитися з РЕМ про оплату за світло за мінімальним тарифом (хоча інцидент з відключенням електропостачання вже мав місце), а ТОВ «Екосіті» погодилось до Нового року надавати послуги безоплатно.
– А  як справи із зарплатнею?
– Уже півроку я працюю на ентузіазмі. Тож навіть зверталася до обласного керівництва з проханням оформитись на пів- чи, навіть, на  0,25 окладу, проте стабільних, але з цього нічого не вийшло. Це при тому, що всю роботу після скорочення штату доводиться виконувати самій, хіба що з допомогою кількох волонтерів зокрема, Катерини Даш та Ганни Довбнич.
– Чи є якісь резерви у медико-соціального центру райорганізації?
– Вони дуже скромні: гуманітарних вантажів з-за рубежу взагалі не отримуємо. Виручають лишень випадкові, від місцевих мешканців, котрі, скажімо, виїжджають за кордон чи просто хочуть дати собі раду із речами, що вийшли з родинного вжитку, тому привозять їх до нас. Для когось – це баласт, а для когось – рятівна соломинка в  морі негараздів. Як, зокрема, для великої родини Зеленьків з с. Бобово, де виховується 15 дітей, яких потрібно зодягати і взувати з постійними поправками на виріст і сезон.
Прикро, що в такій ситуації районний Червоний Хрест позбавлений і можливості надавати підопічним процедурні послуги, хоча в одній з кімнат Товариства обладнано маніпуляційний кабінет, котрий, до речі, може слугувати й денним стаціонаром. А все тому, що й половини медсестринської ставки чинним штатним розписом не передбачено.
– І все ж, напевно, знаходяться люди, котрі переймаються червонохрестівськими проблемами і добровільно підставляють своє плече?
– Хочеться щиро подякувати за розуміння і підтримку керівництву РДА, депутатам районної ради, завдяки яким на оплату за «голубе паливо» Товариству виділено 20 тисяч гривень на наступний опалювальний сезон.  Голові благодійного фонду ім. О.Хіри І.І.Фіцаю адресую вдячне слово за кошти, надані для оплати за інтернет (1100 грн), а голові Тячівської ОТГ І.І.Ковачу  та заст. головлікаря з медсестринства КНП «Тячівська РЛ» М.Л.Кучерявій – за сприяння в організації благодійних внесків.
Побільше б серед нас таких людей...
– Спасибі за розмову.

Ганна Макаренко.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.