Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » Місцеві вибори: низька активність та черги

Місцеві вибори: низька активність та черги

10:26, 02.11.20
231
Тячівщина / Суспільство / Події
25 жовтня Тячівщина обирала місцеву владу. Це були перші вибори голів та депутатів новостворених об’єднаних громад. Крім них, обирали також депутатів Закарпатської обласної та Тячівської районної рад. Ще однією особливістю цьогорічних виборів стало те, що вони вперше проводилися в умовах поширення Ковіду-19. Тож наявність захисних масок та дотримання епідеміологічних вимог теж стало необхідною передумовою для того, щоби віддати голос за обраних кандидатів. Рівно о 8.00 відкрилися дільничні виборчі комісії. До цього часу провели ранкові засідання та підготували все необхідне для початку голосування. Як розповіли члени комісій, усіма засобами захисту – масками, рукавичками та антисептиками – були забезпечені. 
Вже у перші хвилини на дільницях проголосували перші виборці. Люди кажуть: очікують змін на краще і сподіваються, що про свій вибір не пошкодують.
З самого ранку розпочала роботу і районна територіальна виборча комісія: члени ТВК телефонували на місця, щоб з’ясувати, чи вчасно відкрилися ДВК на місцях. Як згодом повідомив заступник голови районної ТВК Іван Деяк, усі 80 дільничних комісій Тячівщини відкрилися вчасно та без інцидентів. 
У ранковий час виборців на дільницях було небагато: далася взнаки негода. А вже після обіду, коли дощ вщух, потік людей помітно пожвавішав. Подекуди утворились  черги та скупчення людей. До прикладу, на ДВК, розміщеній у спортзалі Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.
Голова комісії Клара Тракслер каже: має великий досвід роботи на виборах, але у таких важких умовах доводилося працювати вперше. Проблема в тому, що приміщення, де проводиться голосування, не пристосоване до голосування в умовах карантину. Люди заходили до приміщення і виходили з нього через одні двері. Їм усім проводили температурний скринінг. Після обіду люди масово почали йти на дільниці, і члени ДВК не встигали швидко видавати бюлетені. Щоби віддати голос за кандидата, стояли в черзі біля входу до ДВК більше, ніж годину, і не стримували емоцій. Сам процес волевиявлення був тривалим, оскільки багато часу йшло на заповнення бюлетенів у кабінці. А дехто і взагалі не чекав.
У комісії розповідають: солотвинцям старшого віку було важко розібратися в бюлетенях, і вони часто просили допомоги у членів ДВК та інших виборців. Але суттєвих порушень спостерігачі та присутні кандидати у депутати не фіксували.
За межами цієї дільниці волонтер проводив так зване «опитування від Президента Володимира Зеленського». Усі бажаючі мали нагоду відповісти на п’ять запитань і аркуш із відповідями вкинути до скриньки. За словами добровольця, у ньому взяли участь близько ста солотвинців. 
Як повідомили у селищній територіальній комісії, загалом, найбільш активно виборці голосували у Солотвині та Нижній Апші. 
У Тересві ж виборці продемонстрували низьку активність. Станом на 16.00 тут проголосували близько 25% громадян. Не сприяла масовому відвідуванню дільниць дощова погода. Були також випадки, коли виборці не знаходили себе у списках.
Спокійно, пасивно та без ексцесів відбувались місцеві вибори у селі Бедевля. Тут теж скаржились на низьку якість списків та пасивність людей.
Нештатна ситуація виникла у Буштинській ОТГ, де напередодні виборів передрукували майже 17 тисяч бюлетенів. Минулої п’ятниці тут виявили помилки у списках кандидатів. Виробник визнав відповідальність за неякісні документи та передрукував їх. Вже у суботу, 24 жовтня, Буштинська селищна ТВК близько обіду отримала коректні бюлетені. Також тут розповіли про порушення, які були зафіксовані на одній із ДВК у Тереблі, де були спроби винести бюлетені за межі виборчої дільниці.
У Тячеві упродовж виборчого дня порушень не було зафіксовано. Єдиний інцидент, свідками якого ми стали, – на ранкове засідання ДВК не міг потрапити спостерігач від громадянської мережі «ОПОРА». Лише тоді, коли він роз’яснив свої права голові ДВК, до приміщення його все-таки впустили. Активність по місту теж була невисокою: давалася взнаки і епідеміологічна ситуація, і негода, і загальні настрої людей.
Підрахунок голосів після закриття дільниць теж відбувався відкрито і без порушень. 
Загалом, за попередніми даними, по району явка виборців на момент закриття дільниць становила 31,1%. За словами заступника голови районної ТВК І.Деяка, упродовж дня у членів комісій на місцях виникали сотні питань, але всі вони вирішувалися у робочому порядку. Суттєвих порушень, які би вплинули на загальний результат, не зафіксували.  

Н.Маджара.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.